Metodai, kurie padės pamiršti apie varginantį kosulį
Mes visi ten buvome – tomis akimirkomis, kai iš pažiūros nekenksmingas kosulys tiesiog atsisako nusileisti ir kamuoja dienų dienas. Jis slypi šešėlyje, atkaklus ir varginantis, užgrobdamas ramybės akimirkas ir paversdamas naktinį poilsį sunkiu išbandymu.
Dažnai toks kosulys net nėra lydimas peršalimo ar kitos viršutinių kvėpavimo takų ligos, bet įkyriai nepalieka mūsų ramybėje. Kiekvienas iš mūsų bijome peršalimo. Nesvarbu ar esame rizikos grupėje dėl lėtinių ligų ar silpno imuniteto. Užgulta nosis, nenumaldomas kosulys ir netikėti čiaudulys, ypač nakties metu itin vargina[1].
Be didžiulių nepatogumų, peršalimas taip pat sukelia daugybę fizinių nepatogumų. Pulsuojantys galvos skausmai, svyruojanti koncentracija, sutrikęs miego režimas ir bendras savijautos pablogėjimas gali priversti mus jaustis apgailėtinai.
Norėdami susidoroti su šiais simptomais, dauguma iš mūsų naudojasi išbandytomis priemonėmis – gurkšnoja šiltą arbatą su medumi, stiprina organizmą vitaminais arba geria tą pažįstamą šaukštą sirupo nuo kosulio. Tačiau sirupai nuo kosulio nėra vienintelis sprendimas tokiam įkyriam ir užsispyrusiam kosuliui.
Imbiero ryšuliukas ant krūtinės nakčiai ir pamiršite apie kosulį
Kai kuriems žmonėms, ilgai kamuojamiems kosulio, gali pasireikšti nepageidaujamas poveikis, pvz., pykinimas, vidurių užkietėjimas, mieguistumas ar galvos svaigimas. Nuolat dirginama gerklė gali baigtis ir kitokiais susirgimais ar vėlėsniu refliukso sutrikimu. Taigi, ką daryti, kai įprastos priemonės jūsų neveikia?
Nenusiminkite, nes yra namų gynimo priemonė, kuri gali palengvinti sirupą be šalutinio poveikio – imbiero pakuotės pristatymas. Imbieras gali veikti priešuždegimiškai ir pagelbėti kai nuolat dirginama gerklė ir kosulys varo iš proto[2].
Imbieras, šakninis augalas, daugelyje kultūrų gerbiamas dėl gydomųjų savybių, yra galingas vaistas nuo kosulio. Naudojant lokaliai, jis ne tik malšina kosulį, bet ir malšina gerklės dirginimą bei padeda išvalyti susikaupusias gleives iš plaučių.
Imbiero pakuotės paruošimas:
Sukurti tokią sparčiai gydančią imbiero pakuotę yra nepaprastai paprasta. Štai ko jums reikės:
- Šaukštas šviežiai susmulkinto imbiero
- Šaukštas medaus
- Šaukštas miltų
- Keli lašai alyvuogių aliejaus
Dubenyje sumaišykite susmulkintą imbierą, medų, miltus ir alyvuogių aliejų. Gerai išmaišykite, kol susidarys vientisa pasta. Užtepkite mišinį ant marlės gabalėlio. Pritvirtinkite marlę su mišiniu ant krūtinės ar nugaros, naudodami medicininę juostelę arba bet kokius odai švelnius klijus.
Suaugusiesiems imbiero pakuotę saugu palikti per naktį. Tačiau, jei šią priemonę naudojate jautrią odą turintiems vaikams, patartina pakuotę nuimti po trijų valandų, kad išvengtumėte odos sudirginimo.
Kai ateis rytas, greičiausiai pastebėsite, kad jūsų kvėpavimas yra aiškesnis, o nenutrūkstamas kosulys buvo sutramdytas. Gana nuostabu, kaip paprastas imbiero ryšuliukas, paruoštas namuose, gali padaryti stebuklus malšinant kosulį.
Kova su varginančiu kosuliu: priežastys, gydymas ir natūralios priemonės
Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės kreipiasi į medicinos specialistus, yra dažnai nemalonus ir nuolatinis kosulys. Keista, bet maždaug 40% tokių atvejų gali prireikti konsultacijos su pulmonologu, su plaučiais susijusių klausimų medicinos ekspertu. Nors kosulys yra natūralus refleksas, dažnai naudingas išvalant gerklę nuo dirginančių medžiagų, tokių kaip skrepliai ir dulkės, nuolatinis kosulys gali reikšti pagrindines sveikatos problemas[3].
Kai kurie galimi kosulį sukeliantys veiksniai yra šie:
- Alerginės reakcijos
- Virusinės ar bakterinės infekcijos
- Problemos nesusijusios su plaučių funkcijomis, tokios sąlygos kaip Gastroezofaginio refliukso liga (GERL) taip pat gali sukelti kosulį.
Nereceptiniai vaistai dažnai yra pirmoji gynybos linija nuo kosulio, atsirandančio dėl peršalimo, sinusų infekcijų ar alergijų. Tačiau bakterijų sukeltam kosuliui paprastai reikia antibiotikų. Be šių medicininių gydymo būdų, yra keletas namų gynimo būdų, kuriuos galima ištirti. Tačiau institucijos nereglamentuoja žolelių ir papildų, todėl jų grynumas ir kokybė skiriasi.
Prieš pradedant naudoti bet kokias natūralias priemones, labai svarbu užtikrinti patikimą tiekimą ir užtikrinti, kad nebūtų konflikto su esamais vaistais, kad būtų išvengta nepageidaujamo šalutinio poveikio. Natūralios ir patikrintos priemonės dažniausiai nesukelia stipraus šalutinio poveikio, bet gali padėti.
- Medus: Naujausi tyrimai rodo, kad medus gali veiksmingai nuraminti kosulį. Palyginimas su įprastais kosulį slopinančiais vaistais, tokiais kaip dekstrometorfanas, rodo panašius rezultatus, o medus kai kuriuose tyrimuose netgi buvo geresnis.
- Imbieras: Pripažintas dėl savo priešuždegiminių savybių, imbieras gali padėti palengvinti tam tikrų tipų kosulį. Tradiciniai Azijos medicina imbierą jau seniai vertina dėl jo gydomųjų savybių, tačiau visada vartokite saikingai, kad išvengtumėte galimų skrandžio problemų.
- Karšti skysčiai: 2008 m. atliktas tyrimas parodė, kad šiltų skysčių gėrimas gali padėti nuraminti kosulį ir kitus peršalimo simptomus. Galimi įvairūs variantai – nuo žolelių arbatos ir sultinio iki paprasto šilto vandens.
- Garai: Esant šlapiam kosuliui, sukeliančiam skreplių, garai gali būti naudingi. Užsiėmimas garų pirtimis ar net garų dubenėlio sukūrimas gali padėti, nors įrodymai apie bendrą jo veiksmingumą yra prieštaringi.
- Sūraus vandens skalavimas: Senovinis metodas nuo gerklės diskomforto, sūraus vandens skalavimas gali padėti atsikratyti gleivių, kurios nepasišalina ir dirgina gerklę. Tačiau dėl jo veiksmingumo mažinant virusų kiekį diskutuojama.
- Bromelainas: Gausiai randamas ananasuose, ypač šerdyje, bromelainas turi priešuždegiminių ir mukolitinių savybių. Nors kai kurie renkasi ananasų sultis, papildai gali pasiūlyti stipresnę dozę.
- Čiobreliai: Plačiai naudojami kulinariniuose patiekaluose, čiobreliai taip pat buvo naudojami medicinoje, ypač nuo kosulio, gerklės skausmo ir bronchito. Keletas tyrimų užsiminė apie galimą jo naudą mažinant kosulio simptomus.
Svarstant apie natūralias priemones, labai svarbu elgtis atsargiai ir pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros specialistu, užtikrinant, kad pasirinkta priemonė papildytų jūsų sveikatą ir netrukdytų esamam gydymui.