Kol sostinės šaligatviai „lūžta“, „Grinda“ imasi trinti sovietinius užrašus nuo šulinių dangčių

Lietuva, RegionaiEvelina Aukštakalnytė
Suprasti akimirksniu
„Grinda“ imasi trinti sovietinius užrašus nuo sostinės šulinių dangčių. „Grindos“ nuotrauka

Savivaldybės įmonė imasi „zulinti“ šulinių dangčius nuo sovietinio palikimo

Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Grinda“, visą parą miestui teikianti jam svarbias paslaugas, imasi reikšmingų darbų – užsimojo šalinti sovietinius užrašus nuo lietaus šulinių ir ragina gyventojus kreiptis, jei netyčia kokia sovietinė relikvija vis dar pasimaišys po kojomis.

„Vilniuje tęsiame sovietinių užrašų pašalinimo nuo lietaus šulinių darbus! „Grinda“ rūpinasi paviršinių nuotekų tinklais ir reguliariai prižiūri lietaus nuotekų šulinius. Tai viena iš kasdienių užduočių, padedančių miestui veikti sklandžiai.

Reguliariai tikrindami šulinius, nuo jų dangčių šaliname ir kartais randamus likusius sovietinius užrašus – šįkart šlifavimo darbus atlikome keliose sostinės centrinės dalies vietose“, – pranešė „Grinda“.

Įmonės teigimu, sostinėje šiuo metu iš viso yra apie 130 tūkst. lietaus surinkimo šulinių, dalį jų prižiūrinti „Grinda“.

Vilniečiai pakraupę – tikisi neišsilaužyti kojų eidami sostinės šaligatviais

Tokiems pirmos būtinybės darbams abejingi neliko ir patys sostinės gyventojai, nepabūgę pasidalinti nuotraukomis, su kokiais iššūkiais tenka susidurti norint vaikščioti Vilniaus gatvėmis.

Štai vienas gyventojas pasidalino vieno iš šulinio dangčių nuotrauka, kurioje matomas „puikios“ būklės asfaltas, atrodantis kone kaip domino.

„Klaunų, klaunai… Už tokius beprasmius darbus meras iš savo kišenės privalo sumokėti.
Naujus dangčius (iš Kinijos) nebandėte užsisakyti? Net du metus tarnautų“, – kritikos nešykštėjo internautas.

O štai kitam gyventojui kilo klausimas, kodėl senų dangčių nenorima pakeisti į naujus – daugiau lietuviškus?

„Klausykit Grinda, aš viską suprantu, bet rimtai, dangčiai ne taps labiau lietuviški nušlifavus tas raides. Nejuokinkit žmonių. Pakeiskite dangčius į naujus. Nejaugi tiek padaryti negalim?“ – svarstė jis.

Tačiau atsirado ir platesnių idėjų – tik baisu, kad ir šios gali būti pradėtos įgyvendinti, o jas išsakiusiam internautui vieną dieną gali tekti pasigailėti už viešą pasidalinimą savo idėjomis.

„Tai gal pritaikius šią novatorišką technologiją galima nuo kiekvieno geležinkelio bėgio nušlifuoti carinius ir sovietinius užrašus ir žiūrėk: greitieji traukiniai iš Vilniaus į Berlyną, Varšuvą ir Helsinkį skris greičiau nei visokiom ten railbaltikom?“ – idėja „fix“ pasidalino kitas vilnietis.

Sostinės šaligatviai šaukiasi remonto darbų. Internauto pasidalinta nuotrauka

Baudai už galimai neteisėtus „Grindos“ darbus susimes vilniečiai?

Tuo tarpu dar praėjusią vasarą buvo pranešta apie „Grindai“ gresiančią didelę baudą už neteisėtą atliekų sandėliavimą Pavilnių regioniniame parke. Aplinkos apsaugos departamentas nustatė, kad į aikštelę buvo privežta pavojingų atliekų, tokių kaip padangos ir pabėgiai, kurių laikymas ir sandėliavimas buvo neteisėtas. Teisės aktai numato, kad už tokius pažeidimus „Grinda“ gali būti nubausta nuo 5 iki 10 tūkst. eurų.

Be to, „Grinda“ ne tik susidūrė su didelėmis finansinėmis pasekmėmis, bet ir pažeidė įstatymus, nes nesikreipė dėl reikalingo taršos leidimo. Šis incidentas, kurį atliko savivaldybės įmonė, reiškia, kad įmonės vadovas taip pat gali būti patrauktas administracinėn atsakomybėn ir gauti baudą nuo 900 iki 1700 eurų.

Kaip skelbta, tikėtina, kad ši bauda bus apmokėta iš Vilniaus miesto biudžeto, o tai reiškia, kad galutinė našta gali tekti visiems sostinės gyventojams.

„Grindai“ nereikėjo kas pusmetį priminti apie avarinės būklės medžius – šie ir be pagalbos nukrito

Tuo tarpu prieš metus „Grinda“ susilaukė piktų žvilgsnių iš sostinės Šeimyniškių rajono gyventojų, kurie įtarė, kad būtent dėl šios savivaldybės įmonės laiku neatliktų darbų teko patirti ir nuostolių.

Dėl dviejų avarinės būklės medžių besikreipę gyventojai liko it musę kandę – „Grindai“, matyt, pasirodė, kad viską sutvarkyti turi ta pati motina gamta.

O štai laiku nesutvarkius, šie medžiai ėmė ir nukrito ant gyventojų automobilių taip pridarydami žalos. Kaip skelbta, vienas automobilis buvo tik apgadintas, tačiau kitas, ant kurio nuvirto antras medis, patyrė didesnę žalos, įskaitant įlenktą stogą.

Gyventojai teigė, kad apie pavojingos būklės medžius įmonė buvo perspėta jau anksčiau, tačiau nesulaukė reikiamos reakcijos – „Grinda“ esą atsisakiusi juos nupjauti, nes neva reikėjo savivaldybės leidimo.

Savivaldybės atstovai aiškino, kad „Grinda“ būtų turėjusi šalinti tik jau nuvirtusius medžius ir kad gyventojai privalėjo savivaldybei pranešti apie medžių būklę, jei jie būtų kėlę pavojų.