
Dušo sanitarai – actas ir soda
Švari ir spindinti dušo kabina – kiekvienos šeimininkės siekiamybė. Tačiau tam, kad ji išlaikytų reprezentatyvią išvaizdą, reikia įdėti nemažai pastangų ir reguliariai valyti. Po kiekvieno prausimosi, vanduo užsilieka ant dušo kabinos paviršiaus, kaupiasi bakterijos ir kiti nešvarumai. Vonios įrangos „Arsan“ profesionalų komanda pataria pirmiausiai išlaikyti sausą dušo ar vonios kambario aplinką.
Tamsi ir drėgna patalpa yra pati geriausia terpė pelėsio ir kitų mikrobų veisimuisi, todėl po kiekvienų maudynių stenkitės dušą palikti kaip įmanoma sausesnį. Svarbu nusausinti sienas, grindis ir dušo kabinos duris. Vandens lašams nuo stiklo nuvalyti puikiai tinka specialus dušo kabinos valytuvas. Taip pat svarbu vonios kambarį vėdinti – atidaryti langą arba praverti duris ir įjungti ventiliatorių 20-30 minučių, atidaryti dušo dureles ar atidengti užuolaidą, kad drėgmė lengviau išsiskirstytų.
Ekspertai sako, kad dušas turi būti kruopščiai valomas kas savaitę, tačiau jei kaskart pasinaudoję dušu atliksite minutės techninę priežiūrą, gilesnį valymą galėsite nutolinti iki dviejų savaičių.
Profesionalai teigia, kad dušą bus daug lengviau išvalyti, jei laikinai pašalinsite visus šampūno buteliukus, skustuvus ir kitas dušo priemones ir kiekvieną daiktą nuvalykite audiniu, pamirkytu karštame vandenyje, kad neliktų lipnių nešvarumų. Taip pat patartina pašalinti muilo likučius nuo dušo sienelių.
Pasirodo, tai galite padaryti naudodamiesi paprastu acto ir sodos mišiniu. Papildomam valymui galima pridėti kelis lašus vandenilio peroksido ar indų ploviklio. Tik svarbu niekada nenaudoti metalinio šveitiklio ar kietų šerių šepetėlio, kurie gali subraižyti keramines plyteles ar dušo stiklą.
Atlikdami profilaktinį dušo kabinos valymą, nepamirškite išrinkti kanalizacijos angoje susikaupusių nešvarumų ir palaikyti tvarką kitose kambario vietose[1].
Svarbu nepamiršti profilaktinio valymo
Generaliniam dušo valymui dažnai naudojamas milžiniškas kiekis skysto muilo, tačiau ši priemonė tinka tik kasdienei namų ruošai. Efektyviau būtų nedidelį kiekį skysto muilo sumaišyti su maistine soda, kol gausis skysto glajaus konsistencija. Toks šveitiklis puikiai nuvalys stiklines dušo kabinos dureles.
Pats geriausias metas iššveisti dušo kabiną iškart po prausimosi, nes karštas vanduo jau būna nuplovęs kai kurias įsisenėjusias nuosėdas ir kitus nešvarumus. Tuomet pakanka paimti paprastą kempinėlę, plovimo priemonę indams ir gerai išvalyti dušą. Po įprasto dušo kabinos šveitimo švarų stiklą patariama ištrinti eteriniu citrinų aliejumi, mat aliejus atstums vandenį, todėl ant durelių nesikaups muilo ir vandens apnašos.
Labai svarbu reguliariai šveisti ne tik dureles, bet ir kitas dušo kabinos dalis. Pabandykite valymo priemone, skirta plytelėms ir keramikai, išpurkšti visas sunkiai pasiekiamas dušo kabinos vietas, pavyzdžiui, po slankiojančiomis durelėmis esančius bėgelius. Palaukite 10 minučių ir išpurkštas vietas pašveiskite senu dantų šepetuku.
Bet svarbu nepamiršti laikytis ir profilaktikos. Pasigaminti profilaktinį purškalą nesudėtinga – sumaišykite stiklinę vandens, pusę stiklinės acto, šiek tiek skysto muilo ir maždaug 15 lašų bet kokio eterinio aliejaus. Supilkite šį mišinį į butelį su purkštuku ir išpurkškite juo dušo kabinos stiklus[2].
Interneto liaudies išmintis pataria naudoti indaplovių kapsules, skutimosi putas ir pan.
Na, o interneto platybėse galima rasti ir kitokių praktinių, ilgamete namų šeimininkių patirtimi paremtų, patarimų kaip ir kuo valyti įsisenėjusius dušo kabinos nešvarumus. Pasirodo dušo kabinoms valyti galima naudoti ir indaplovės kapsules. Kapsulę tereikia įsprausti į kempinę, apsimauti pirštines ir šlapinat kempinę vandeniu padengti visą valomą paviršių. Po kelių valandų, šiurkštesne kempine telieka viską nušveisti, tada nuplauti vandeniu ir nusausinti rankšluosčiu.
Valymo priemonė paruošta iš acto ir vandens leidžia sutaupyti išlaidas dažnai iššvaistomas įvairioms cheminėms priemonėms, mat ši paprasta namuose pagaminama priemonė yra ne tik pigi, bet ir efektyvi kovojant su nešvarumais vonios kambaryje.
Kai kurios namų švaros fėjos dušo kabinas valo ir su skutimosi putomis bei tikina, kad ši priemonė ne ką mažiau efektyviai kovoja su nešvarumais duše.
Kitos švaros mylėtojos yra išbandę net automobilių langų skystį. Šia priemone išvalius dušo kabiną, vanduo, neva, nubėga kaip nuo žąsies, o prie paviršiaus ilgą laiką nelimpa dulkės ir nešvarumai.
Dar kiti namų švaros ekspertai, pavargusiems kovoti su nešvarumais, pataria po kiekvieno prausimosi nubraukti vandenį nuo durelių ar plytelių su specialiu langų valytuvu ir nusausinti mikrošluoste arba tiesiog atsisakyti dušo kabinos. Įsirengus tik padą su užuolaida, valymo bus gerokai mažiau, o užuolaidėlę nesunku išskalbti[3].