
Šiame tekste informacija yra skirta asmenims, ne jaunesniems nei 18 metų amžiaus. Skaitydami šį tekstą Jūs patvirtinate, kad esate ne jaunesni ir prisiimate visą atsakomybę už šios informacijos poveikį.
Tai daro daugiau porų nei galite manyti
Terminas „svingeris“ taikomas ne tik gražiems, seksualiai atrodantiems žmonėms, kurie septintajame ir aštuntajame dešimtmečiuose lankydavosi sekso vakarėliuose.
„Svingavimas“ (apsikeitimas partneriais) vis dar vyksta ir šiandien, o skirtingoms ne monogamijos formoms vis labiau įsitvirtinus pagrindinėje kultūroje, tai gali būti dažniau nei jūs galvojate[1]. Kita vertus, įmanoma, kad tai galbūt veikla, kurią norėtumėte išbandyti ir jūs patys. Ir visgi, ką šis terminas konkrečiai reiškia?
Kalbant apie specifinę elgseną, tai reiškia, jog esate poroje arba neturite rimtų asmeninių santykių, tačiau gyvenate turėdamas kelis atsitiktinius partnerius. Dauguma porų, kurios dalyvauja svingerių vakarėliuose, šią seksualinę patirtį patiria kartu kaip pora, ir tai daro tam tikru nustatytu dažnumu. Pagalvokite: kartą per mėnesį jūs ir jūsų sutuoktinis susirenkate į ketvertą su kita pora; arba kartą per metus apsilankote svingerių kurorte savaitės trukmės grupinio sekso „furšetui“.
Ir štai, žmonės, kurie užsiima „svingavimu“, gali rasti sekso partnerių pažinčių programose, socialiniuose renginiuose, sekso klubuose bei sekso vakarėliuose ar net kruizuose, skirtuose tokio pobūdžio potyriams.
Be to, svingerių vakarėliai gali būti tapatybę patvirtinantis procesas, kurio metu dalyviai jaučiasi esą minėtos bendruomenės arba to, kas dažnai vadinama laisvu gyvenimo būdu, dalimi.
Šiaip ar taip, nors gali padaugėti svingerių šalininkų, vis tik pastebima, kad mažėja žmonių, teigiančių, jog svingeriai yra tapatybė, kadangi jaunoji karta nūdienoje labiau mėgsta vartoti žodį „poliamorija“, susijusį su praktika mylėti kelis žmones vienu metu[2].
Svingeriai skiriasi nuo kitų ne monogamijos formų
Kaip jau supratote, „svingavimas“ dažnai painiojamas su atvirais santykiais bei poliamorija. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad jie visi patenka po ne monogamijos skėčiu, tačiau skiriasi tuo, ar partneriai yra emociškai susiję, ir ar žaidžia kartu, ar atskirai.
Didžiausias skirtumas tas, jog svingeriai vienu metu užmezga tik vieną romantišką ryšį, o poliamorija arba daugiapartnerystė reiškia ne monogamijos formą, kai žmonės yra pasirengę užmegzti kelis romantiškus santykius vienu metu.
Svingerių pora, be kita ko, įprastai kiekvieną savaitgalį gali apsikeisti tarpusavyje su kitomis poromis, nors jos vis tiek būtų emociškai ir romantiškai susietos su gyvenimo partneriu.
„Svingavimas“ taip pat skiriasi nuo atvirų santykių, kai poros nariai turi savo seksualinę patirtį už pagrindinės partnerystės ribų. Taigi, svingeriai malonumais dažniausiai užsiima kartu, o atviruose santykiuose žmonės dažniausiai daro tai, ką nori.
Bet kokiu atveju, poros pagrindinis tikslas yra patirti nekasdienę malonumo, ryšio bei įsitraukimo pusiausvyrą, nustatant tam tikras ribas. (Dalis žmonių, pavyzdžiui, nutaria, kad negalima glaustytis su kitais, draudžiama kartoti pasimatymą su tuo pačiu asmeniu ar galiausiai propaguoti nesaugų seksą.)
Kitaip tariant, malonumų ieškotojai neretai mėgsta sakyti, kad pastarųjų miegamasis yra plačiai atviras, bet asmeniniai santykiai – toli gražu ne. Tuo tarpu papildomų seksualinių partnerių „prisiėmimas“ būnant įsipareigojusiu jau senokai nebėra tabu[3].
Žinoma, tai nėra visiškai įprasta, bet susidomėjimas minėta pramoga tik didėja.
Taisyklė „atskiri kambariai, esantys toje pačioje vietoje“ visiems gerai žinoma
Šiais laikais dauguma seksualinių žaidimų partnerių, kaip žinia, yra sutinkama internete. Kita vertus, kita dalis žmonių po ilgos monogamiškos santuokos sutinka į ją įpūsti naujų vėjų, tapdami viskam atvirais ir tęsdami naują „tradiciją“.
Visgi realybė dažnai nėra tokia, kokios tikimasi karčiausiose fantazijose, mat kiti partneriai taip pat yra žmonės, turintys savo norų bei troškimų, dėl ko procesas beveik niekada nevyksta taip, kaip buvo planuota. Be to, jaudulys intensyvioje naujoje patirtyje taipogi gali įgalinti nerimastingą vaiko saldainių „parduotuvėje“ energiją.
Nederėtų pamiršti ir tam tikrų iššūkių, kuomet matote savo partnerį su kuo nors kitu: kol vieniems matyti pastarąjį patenkintą asocijuojasi su džiaugsmu, kitiems gi kyla milžiniškas pavydas, kadangi tai, kas tuo metu atrodo audringa, po visko gali būti sunku apdoroti.
Galiausiai būtina apie tai (ir apie viską) kalbėtis, nes tai geriausias būdas suvaldyti šias problemas. (Kai kurie žmonės naudoja raudonos, geltonos ar žalios šviesų modelį, jog galėtų kalbėti apie tai, kas nėra tinkama, o kas įmanoma arba labiau priimtina.)
Tuo tarpu trumpalaikis sąžiningas atsitraukimas nuo grupinių šėlionių, anot panašių patirčių turinčių žmonių, gali lemti komforto zoną, kurią susikursite laikui bėgant, ir visai nesvarbu, ar malonumų ieškosite su vienu partneriu, ar su keliais.
Šiaip ar taip, vienas svarbiausių dalykų, kurį reikėtų pabrėžti, yra tai, kad viską galite atlikti savo tempu, pamažu plečiant tyrinėjimo ribas. Na, o vien todėl, jog esate „svingeris“, dar nereiškia, kad jums visuomet reikia apsikeisti poromis, – yra tiek daug būdų mėgautis intymiais santykiais, jeigu tik išdrįstumėte eksperimentuoti. (Žmonės, kurie yra nauji grupinio sekso „scenoje“, visada mano, kad apsikeitimas vyksta iškart, bet tai netiesa; yra daugybė būdų patirti malonumą: galite tiesiog žiūrėti, švelniai prisiliesti ir pan.)