Muziejus
Muziejus. Asociatyvi nuotrauka.

Trečiadienį Tokijo Karių, Sibiro kalinių ir pokario repatriantų memorialiniame muziejuje atidaryta pirmoji Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda Japonijoje. Kaip skelbiama pranešime žiniasklaidai, parodoje „Išgyventi Sibirą: lietuvių tremties istorija“ bus eksponuojamos nuotraukos ir 50 muziejaus eksponatų, pasakojančių apie tremtį.

„Ši paroda yra pirmoji Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda Japonijoje. Pristatome sudėtingą ir skaudžią istoriją, kuri giliai palietė mūsų tautą. Ji parodo, kaip sovietų valdžia persekiojo okupuotos Lietuvos žmones. Pasakojame apie sunkias sąlygas ir priverstinius darbus, su kuriais susidūrė ištremtieji, apie jų tvirtą valią išsaugoti orumą ir tautinę tapatybę bei viltį grįžti namo“, – apie parodą pasakoja Lietuvos nacionalinio muziejaus generalinė direktorė Rūta Kačkutė.

Lietuva ir Japonija, geografiškai tolimos šalys, tačiau jų žmones laikas nuo laiko suveda istorija. Po Antrojo pasaulinio karo lietuviai tremtiniai ir Japonijos karo belaisviai kentė SSRS lageriuose, kaip pigi darbo jėga buvo išnaudojami jos pramonėje, daug jų atgulė greta miškų ir dykviečių kapinėse.

Parodos kuratorė Virginija Rudienė, koordinatorė Simona Širvydaitė-Šliupienė, tekstų rašytoja Milda Varnauskaitė, skelbiama pranešime. Akcentuojama, kad parodoje bus rodomas Gintarės Valevičiūtės-Brazauskienės ir Antano Skučo animacinis filmas „Purga“.

Skelbiama, kad Tokijo muziejuje paroda veiks iki 2025 m. sausio 19 d.