
Inžinierius, šešerius metus vengęs darbo, buvo demaskuotas nominavus apdovanojimui už ilgalaikę tarnybą
Ispanijos inžinierius Joaquin Garcia sugebėjo šešerius metus vengti darbo, tačiau to įmonės vadovybė nepastebėjo net šešerius metus. Pravaikštos buvo patvirtintos tik tada, kai jis buvo nominuotas apdovanojimui už 20 metų ilgą tarnybą.
69-erių Garcia dirbo inžinieriumi nuotekų valymo įrenginio Kadyše priežiūroje. Tačiau, kaip jis pats teigia, jis neturėjo jokio darbo, dėl kurio galėtų dirbti, ir jautėsi „persekiojamas“ dėl savo šeimos politinių pažiūrų. Tuo metu, kai jis nusprendė sustoti ir neiti į darbą, kitos darbo kolegos nesusivokė, kas vyksta.
Garcia dirbo per du departamentus ir kiekvienas iš jų galvojo, kad tą dieną Garcia turi dinti ne pas juos
Garcia užtruko namuose ir nesikreipė į darbą dėl baimės, kad jo skundas gali pabloginti jo situaciją ir apsunkinti darbo paiešką. Per šešerius metus trukusią „nematomo darbuotojo“ situaciją abu departamentai, su kuriais jis dirbo, nesuprato, kas vyksta. Vienas departamentas manė, kad jis dirba kitame, o kitas tikėjo, kad atsakingas už jo pareigas yra pirmasis. Šis administracinis nesusipratimas leido García laisvai praleisti laiką namuose, tuo tarpu jis ir toliau gaudavo savo atlyginimą – 37 tūkst. eurų per metus.
Tai truko šešerius metus, ir Garcia galėjo ramiai skaityti filosofiją namuose, kol buvo paskelbtas apie apdovanojimą už ilgą tarnystę. Jam buvo skirtas apdovanojimas už 20 metų darbą, kai viena iš kolegių, dirbusi priešais jo kabinetą, atskleidė, kad jis ilgą laiką nebuvo matytas darbo vietoje.
„Pavojaus varpai pradėjo skambėti, kai darbuotojas, dirbęs priešais Garcia kabinetą, pasakė, kad jo nematė keletą metų“, – pasakojo Jorge Blas Fernández, pavaduojantis merą, kuris įdarbino García.
Po teismo sprendimo Garcia turėjo sumokėti 21 000 svarų sterlingų
Po to, kai jo nebuvimas tapo žinomas, Garcia buvo patrauktas į teismą, kur jis turėjo atsakyti už piktnaudžiavimą, nes gavo atlyginimą už darbą, kurio neatliko. Teisme jis teigė, kad buvo persekiojamas dėl savo šeimos politinių pažiūrų ir teigė, kad dėl šios priežasties nutarė neiti į darbą. Vis dėlto teismas nusprendė, kad jis nebuvo užėmęs savo kabineto „mažiausiai šešerius metus“ ir kad jis „nesudarė jokių pareigų“ per trejus metus prieš pasitraukimą į pensiją.
Garcia buvo priverstas sumokėti 21 000 svarų sterlingų, kas atitiko jo metinį atlyginimą po mokesčių. Jo istorija tapo pasauline sensacija, ir daugelis žmonių išreiškė įvairias nuomones. Kai kurie juokavo, kad tai atrodo kaip situacija iš JAV, o kiti klausė, ar jis iš tikrųjų buvo atsakingas už savo pareigas ar tiesiog išnaudojo sistemos klaidas. Vis dėlto šis atvejis pabrėžia biurokratines problemas, su kuriomis susiduria daugelis darbuotojų, ir rodo, kaip nesusipratimai darbo vietoje gali sukelti rimtas pasekmes tiek darbuotojui, tiek organizacijai. [1]