I.Khelif pateikė ieškinį už „teisingumą, orumą ir savo garbę“
Imane Khelif, kuri savo kategorijoje moterų bokso varžybose laimėjo aukso medalį, atsidūrė epicentre po to, kai buvo išsakyti tam tikri teiginiai apie jo lytį. Akivaizdu, jog olimpiniame bokso turnyre labai svarbu turėti konkrečias sąžingumą atstovaujančias taisykles, tačiau kol tai taps realybe, teks palaukti[1].
Alžyrietis sportininkas nepabūgo Eloną Muską ir J.K.Rowling įvardyti Prancūzijos valdžios institucijoms pateiktame ieškinyje dėl įtariamų sunkinančių kibernetinio priekabiavimo veiksmų po to, kai pastarieji pasipiktino dėl jo dalyvavimo Paryžiaus olimpinėse moterų rungtyse, pavadindami boksininką „vyru“. Tačiau jie – irgi turėjo argumentų.
„Pažiūrėkite visą siužetą, o tada paaiškinkite, kodėl neprieštaraujate, kad vyras viešai muša moterį jūsų pramogai – tai ne sportas. Tai vyrai, besimėgaujantys valdžia prieš moteris, nuo raudonai apsirengusio chuligano iki organizatorių, kurie leido, jog tai įvyktų“, – rašė J.K.Rowling.
Aukso medalio laimėtojo advokatas Nabil Boudi patikino, esą „Teslos“ savininkas bei Hario Poterio autorė privalo būti įvardyti skunde dėl neapykantos, skleidžiamos interneto platybėse.
Vis dėlto, J.K.Rowling neatlyžo, klausdama, ar gali kas nors geriau apibendrinti mūsų naująjį vyrų teisių judėjimą, kuris žino, kad jį saugo mizoginiška sporto institucija, palaikanti moterų talžymą ir griaunamas jų ambicijas.
Ieškinys buvo pateiktas prieš E.Musko socialinės žiniasklaidos tinklą „X“, o tai reiškia, kad pagal Prancūzijos įstatymus jis buvo pateiktas prieš „nežinomus asmenis“. Advokatas aiškina, kad taip užtikrinama, jog prokuratūra turi visą veiksmų laisvę, kad galėtų atlikti tyrimą prieš visus asmenis, įskaitant tuos, kurie dalijosi neapykantą kurstančiomis žinutėmis prisidengdami netikrais vardais.
„J.K.Rowling ir E.Muskas, be kita ko, įvardyti ieškinyje“, – rašė N.Boudi tame pačiame socialiniame tinkle „X“ ir pabrėžė, jog tyrime figūruoja ir D.Trumpas.
Už kibernetines patyčias Prancūzijoje – laisvės atėmimo bausmės iki penkerių metų ir baudos iki 45,5 tūkst. eurų
Galimos pasekmės už kibernetinių patyčių nusikaltimus Prancūzijoje – laisvės atėmimo bausmės nuo dvejų iki penkerių metų ir baudos nuo 30 tūkst. iki 45,5 tūkst. eurų. Jei kaltininkai būtų patraukti baudžiamojon atsakomybėn už neapykantos kalbą internete, jiems gali būti skirta nuo 74,6 tūkst. iki 249,5 tūkst. eurų bauda.
N.Boudi, stodamas mūru už boksininką, laimėjusį varžybas moterų pusvidutinio svorio kategorijoje, tvirtina, esą I.Khelif tapo mizoginiškos, rasistinės ir seksistinės kampanijos taikiniu; priešingai, dėl pergalės jis tapo didvyriu gimtajame Alžyre, atkreipdamas pasaulio dėmesį į moterų boksą…
25-erių sportininkas, kuris neva „nėra transseksualus“, turi vyriškas „XY chromosomas“, dėl kurių buvo diskvalifikuotas iš 2023 m. pasaulio čempionato, kai neišlaikė lyties tinkamumo testų[2]. Atgarsiai šiuo klausimu iš įžymybių gretų skriejo beveik vienpusiškai.
J.K.Rowling suskubo dalintis I.Khelif kovos su itale Angela Carini nuotrauka, kaltindama alžyrietį, jog jis yra vyras, kuris mėgaujasi moters, kuriai ką tik smogė į galvą, kančia, E.Muskui tuo tarpu pasidalijus plaukikės Riley Gaines įrašu, kuriame teigiama, neva vyrams ne vieta moterų sporte.
„Visiškai“, – pridūrė „Space X“ vadovas.
D.Trumpas savo ruožtu sėdo į tą pačią valtį: prie nuotraukos, kurioje užfiksuota I.Khelif kova su A.Carini, pasakė: „Neleisiu vyrams dalyvauti moterų sporte.“
Pasauliečiai svarsto, ar boksininkas galiausiai nesumanys pateikti ieškinio ir bokso asociacijai, 2023 m. kovo 24 d. IBA diskvalifikavusiai sportininkus Lin Yu-ting ir I.Khelif iš 2023 m. IBA moterų pasaulio bokso čempionato Naujajame Delyje, šiems neatitikus IBA nuostatuose nustatytų ir išdėstytų tinkamumo dalyvauti moterų varžybose kriterijų[3].
Biologinių vyrų įleidimas į moterų erdves paneigia moterų teisę į privatumą
Lietuviai pamatę, jog I.Khelif „serialas“ tęsiasi, griebėsi už pilvų, šmaikštaudami, esą džiaukimės, kol dar turime galimybę pakankamai laisvai reikšti nuomonę – neva po kelerių metų ant burnos taipogi dėvėsime pleistrus. Ar tikrai?
Vienas iš garsiai nuskambėjusių pasaulietinių pavyzdžių, susijusių su asmeninės nuomonės išsakymu, tai mokesčių ekspertės Mayos Forstater atleidimas iš darbo, šiai pasisakius, esą transseksualų įtraukimo klausimo įrėminimas kaip argumentas, kad vyrai turėtų būti įleidžiami į moterų erdves, paneigia moterų teisę į privatumą ir yra iš esmės neliberalus (tai tas pats, kas versti žydus valgyti kiaulieną)[4].
Autorė J.K.Rowling yra vienas iš žmonių, palaikančių J.Forstater.
Svarstoma, kad I.Khelif nori pasipinigauti ir išpopuliarėti
Daroma prielaida, kad I.Khelif ieškiniu dėl kibernetinių paryčių siekia pasipelnyti iš turtingų asmenų, nepabijojusių išreikšti nuomonę. Kyla klausimų, kodėl, pavyzdžiui, interlyčiai asmenys, kurie genetiškai nėra moterys, renkasi moterų boksą, kai su XY gali dalyvauti ir boksuojantis su vyrais?
I.Khelif nevengia kalbėti apie tai, kaip ją veikia „klaidingi“ pareiškimai apie jos lytį olimpinių žaidynių metu, sakydama, kad „buvo daug triukšmo iš politikų, sportininkų, žvaigždžių, menininkų – E.Musko ir D.Trumpo, ir tai mane labai įskaudino, negaliu apibūdinti, kaip išsigandau“. Kad įrodyti šią „tiesą“, kova nuo šiol bus teisinė[5][6].
Kad įtikinti istorijos neginčijamumu, iš „tikros moters lūpų“ pasigirdo dar vienas tiesos užtvirtinimo aidas – ne kur kitur, o I.Khelif instagrame; dabar jau aišku, kad pastaroji – tikrų tikriausia moteris – kaip ir priklauso, su gėlėta suknele ir rožiniu makiažu.
Atpirkimo ožiu šiuo atveju daromas ir IBA, žeriant kaltinimus dėl korupcijos ir pabrėžiant ryšius su Kremliumi. Visų svarbiausia, jog tokiu būdu galimai apeinama tikroji problema, translyčiams sportininkams skinant aukso medalius moterų kategorijose.
Nors bylos baigtis neaiški, Prancūzija šiais metais sukūrė precedentą, kai buvo iškelta didžiausia šalyje kibernetinių patyčių byla, kuri baigėsi 28 asmenų įkalinimu iki 18 mėnesių