Beyoncé sulaukė ilgai laukto pripažinimo su metų albumo laimėjimu
Šiemet Beyoncé turėjo daugiausiai nominacijų, bet išsinešė tik svarbiausius. Tai yra istorinis laimėjimas, kurio paskelbimas suglumino net pačią dainininkę. Ji dar nebuvo laimėjusi metų albumo kategorijoje, nors nominacijas gavo kone kas met[1]. Taip pat ir šis laimėjimas yra istorinis, nes Beyonce tik ketvirta ne baltaodė moteris, kuriai teko ši garbė. Paskutinį kartą šis apdovanojimas su tokia pat galia keliavo į Lauryn Hill rankas prieš 26 metus.
Beyoncé, prie kurios ceremonijoje prisijungė jos 13-metė dukra Blue Ivy Carter, atsiėmė pagrindinį metų albumo apdovanojimą už savo hitą „Cowboy Carter“. Tai buvo jos kantri muzikos albumas, susilaukęs netikėto pasisekimo. Apdovanojimą įteikė Los Andželo ugniagesių departamento nariai.
Ji sakė, kad jaučiasi pagerbta, ir padėkojo „Grammy“, dainų autoriams, bendradarbiams ir prodiuseriams už sunkų darbą. Savo pergalę Beyoncé skyrė Lindai Martell, pirmajai sėkmingai juodaodei kantri muzikos atlikėjai.
Konkurencija buvo didelė: tarp nominantų buvo Charli XCX, Sabrina Carpenter, Billie Eilish, Chappell Roan ir Taylor Swift. Į šią kategoriją taip pat pateko Andre 3000 ir Jacobas Collieras.
Vakaro pradžioje Beyoncé laimėjo kitą istorinį apdovanojimą. Ji gavo geriausio kantri albumo apdovanojimą ir tapo pirmąja juodaode atlikėja, gavusia šį apdovanojimą. Ji buvo akivaizdžiai nustebusi, sakydama publikai: „Aš vis dar esu šoke“. Taylor Swift, kurią ji aplenkė kitose kategorijose, įteikė jai apdovanojimą, o Beyoncé padėkojo Dievui už tai, kad po tiek metų leido jai daryti tai, kas jai patinka.
Išleidusi kitokio stiliaus, nei jai buvo įprasta, albumą, atlikėja sulaukė kritikos. Ji savo kalboje palietė ir žanrų etiketes: „Žanras yra kodinis žodis, kuris mus, menininkus, laiko vietoje[2]. Noriu paskatinti visus sekti savo aistra“. Beyoncé jau anksčiau kritikavo „Grammy“, kad jie retai skiria pagrindinius apdovanojimus spalvotiems atlikėjams, nepaisant jų sėkmės.
Praėjusiais metais jos vyras Jay-Z atkreipė dėmesį į šią problemą, pabrėždamas, kad nors Beyoncé turi daugiausiai „Grammy“ laimėjimų per visą istoriją, ji niekada nėra laimėjusi Metų albumo. Vėliau tais pačiais metais Beyoncé buvo nušvilpta kantri muzikos apdovanojimuose, nors jos daina „Texas Hold ‘Em“ tapo pirmąja juodaode moterimi, atsidūrusia „Billboard“ kantri muzikos topų viršūnėje. Šiemet atėjo jos eilė.
Prieš apdovanojimų ceremoniją Beyoncé socialinėje žiniasklaidoje paskelbė, kad su albumu „Cowboy Carter“ leisis į ilgai lauktas ir gerbėjų prašytas gastroles.
Kendrick Lamar: penkios statulėlės ir laimėjimus atnešęs „diss track“
Pernai visi akylai stėbėjo ir laukė naujų reperių Kandrick Lamar ir Drake kūrinių. Šie du pykosi ir šaipėsi vienas iš kito leisdami po naują „diss track“ kas keletą dienų. Panašu, kad šią kovą ir visą karą laimėjo K. Lamaras, nes pagrindinis kūrinys, kuriame išsako ką galvoja apie Drake, jam atnešė ne vieną apdovanojimą[3].
Dėl šių apdovanojimų, „Grammy“ scenoje iš esmės ir baigėsi ilgai trukusi reperių nesantaika. Po apsikeitimo „diss“ kūriniais ir net teisminio proceso K. Lamaras laimėjo geriausio muzikos vaizdo klipo, geriausio repo atlikimo ir geriausios repo dainos apdovanojimus už savo hitą „Not Like Us“.
K. Lamaras galimai turėjo ką pasakyti ir savo apranga, vilkėdamas džinsinį kostiumą, dažnai vadinamą „kanadietišku smokingu“. Galimas spėti, kad tai buvo dar vienas dūris iš Kanados kilusiam Drake’ui. Neseniai Kendrickas sujungė jėgas su Drake’o buvusia drauge SZA. Jie pasirodys tiek „Super Bowl“ pertraukos šou, tiek išleido bendrus kūrinius naujausiuose vienas kito albumuos, kartu keliaus į gastroles.
Šiame asmeniškame kūrinyje, kuris nuskynė K. Lamarui apdovanojimus gausu aštrių žodžių ir dvigubų prasmių, jame Drake’as ir jo bendrininkai kaltinami grobuonišku elgesiu. Dainoje taip pat žaidžiama vienu iš Drake’o albumo pavadinimų, vadinant jį „Sertifikuotu pedofilu“, o ne „Sertifikuotu meilužiu“ (Cerfitied Lover Boy). Kūrinio viršelyje buvo pavaizduotas Drake’o namas, pažymėtas raudonais taškais, panašiais į tuos, kuriais sekami seksualiniai nusikaltėliai.
Muzikiniame vaizdo klipe K. Lamaras daro atsispaudimus taip atsakydamas į Drake’o pašaipų kūrinį „Push Ups“, o vėliau sudaužo pelėdą – aiškią nuorodą į Drake’o leidyklos „OVO Sound“ talismaną. Dviejų didžiausių „Grammy“ apdovanojimų laimėjimas gali dar labiau pabloginti Drake’o padėtį.
K. Lamaras pradeda metus įsimintinai. Jis pasirodys „Super Bowl“ pertraukos šou, kuriame daugiausia dėmesio skirs dainoms iš savo naujojo albumo „GNX“, kuriame nėra dainos „Not Like Us“. Tačiau, sprendžiant iš to kokią sėkmę jam atnešė kūrinys, vis dar yra tikimybė, kad „Not Like Us“ pateks į vieną didžiausių muzikos ir sporto scenų.
Kokie apdovanojimai be skandalų ir pasirodymų ne pagal scenarijų
Be skandalų su žvaigždėmis, M. Jacksono pagerbimo su jo firminiu „moonwalk“ judesu J. Monae pasirodyme „Grammy“ scenoje ir K. Lamaro triumfo su pašiepiančiu kūriniu, scenoje žibėjo ir kitos istorinės žvaigždės. Shakira, po ilgo poilsio nuo muzikos ir viešumo, kurio metu puoselėjo šeimos santykius ir augino vaikus, grįžo į muzikos pasaulį po skyrybų[4]. Tačiau, atrodo, kad ji niekur nebuvo dingusi.
Atlikėja atrodo taip pat ir niekuo nenusileidžia šių dienų popmuzikos žvaigždėms. Ji įrodė, kad ir po aštuoniolikos metų gali sudrebinti „Grammy“ apdovanojimų sceną. Pirmasis pasirodymas tokiai scenai po daugelio metų ir ji toliau įrodo, kad pilvo šokiai yra jos talentas. Kolumbietė išleido savo lotynų muzikos albumą ir toliau žavi gerbėjus.
Kita, jau šiuolaikinė, nauja popmuzikos atlikėja Sabrina Carpenter šiemet sužibėjo savo gastrolių turo metu. Tačiau nepaisant patirties televizijoje ir didelėse scenose, niekas neapsaugotas nuo nesėkmių. Ji pasirodė vilkėdama spindinčią šou merginos aprangą, bet apšvietimas nebuvo nukreiptas į ją. Tada ji pametė lazdą, su kuria turėjo šokti. Ir, nusileidusi didingais perlamutriniais laiptais, ji staiga dingo pro praviras duris.
Laimei, visa tai buvo juokinga gudrybė, nes S. Carpenter sugrįžo į sceną ir atliko dainos „Espresso“ versiją pritariant big bendui, papildytą stepo pasirodymu. Po to ji be vargo perėjo prie „Please please please“ atlikimo. Ir tada scenos atributika sugriuvo tiesiai ant jos. Kai ji šoko į saugias šokėjo rankas, negalėjo sulaikyti juoko.
Tikriausiai garsiausiai nuskambėjęs skandalas įvyko net ne ant scenos. Skandalingasis prodiuseris, dizaineris, reperis Kanye Westas, dabar žinomas kaip tiesiog Ye, ant raudonojo kilimo pasirodė vilkėdamas visiškai juodą aprangą. Tai jau tapo jam įprastu įvaizdžiu. Tačiau jo žmona Bianca Censori, jau atrodo negalinti nustebinti niekuo, pasirodė visiškai nuoga.
Jiems pozuojant žiniasklaidos nuotraukoms australų modelis ir architektė nusimetė juodą kailinį paltą ir atidengė permatomą kūno spalvos suknelę, kuri paliko labai mažai vietos vaizduotei. Pora neliko nuošalyje[5]. Užuot dalyvavę ceremonijoje, jie po pasirodymo ant kilimo greitai išvyko į Los Andželą.
Pirmieji praneišimai iš renginio teigė, kad jie buvo išvaryti, tačiau BBC šaltiniai patvirtino, kad jie išvyko patys, o vienas informatorius teigė: „Westas praėjo kilimu, sėdo į savo automobilį ir išvažiavo“. Tuo metu, kai Kendrickas Lamaras laimėjo geriausios repo dainos apdovanojimą, įveikęs Westo kūrinį „Carnival“, reperis greičiausiai jau buvo namuose. Tačiau jam tai tikriausiai nerūpi – jis jau turi 24 „Grammy“ apdovanojimus ir dar kartą sudrebino žiniasklaidą vienu pasirodymu viešumoje.
Renginys, skirtas pagerbti muzikos atlikėjus rinko pinigus Los Andželo gaisrų aukoms
Išdalijus 94 apdovanojimus, kai kurie atlikėjai turėjo likti nuošalyje, tačiau niekas nesitikėjo, kad dvi didžiausios „Grammy“ žvaigždės išeis tuščiomis rankomis[6]. Taylor Swift ir Billie Eilish pralaimėjimai buvo netikėti. Billie buvo laikoma favorite, galinčia laimėti Metų albumo apdovanojimą už kūrinį Hit Me Hard And Soft, tačiau galiausiai pralaimėjo visose septyniose kategorijose, kuriose buvo nominuota. Tačiau ji su broliu Finneas pasižymėjo kitaip.
Billie Eilish ir jos brolis pagerbė Altadeną, vieną iš Los Andželo gaisrų smarkiai paveiktų vietovių. Crypto.com arenoje jie atliko dainą „Birds of a Feather“, o pasirodymoetu fone matėsi San Gabrielio kalnai ir Eatono kanjonas. Billie Eilish dėvėjo mėlyną „Los Angeles Dodgers“ kepuraitę, geltonus marškinėlius ir sukritusius džinsus – tai buvo neįpareigojantis įvaizdis po jos juodai baltos „Prada“ aprangos ant raudonojo kilimo.
Jiems dainuojant ekrane pasirodė nuotraukos, kuriose Billie ir Finneas su šeimos šunimis vaikštinėjo kanjono papėdėje. Pasirodymo pabaigoje ji pažvelgė į minią ir pasakė: „Myliu tave, Los Andžele“. „Birds of a Feather“ yra išskirtinis kūrinys iš naujausio atlikėjos albumo, išleisto 2024 m. gegužę.
Jos pasirodymas „Grammy“ apdovanojimuose įvyko praėjus vos kelioms dienoms po to, kai ji grojo koncerte „FireAid“, skirtame rinkti lėšas miškų gaisrų padariniams likviduoti. Šiame renginyje ji koncertavo du kartus – vieną kartą su broliu Finneas, o vėliau kaip netikėtas svečias pasirodė su grupe „Green Day“, dainuodama jų dainą „Last Night on Earth“.
Kalbėdama „FireAid“ susirinkusiems žmonėms, Billie Eilish dalijosi meile Los Andželui, vadindama jį savo namais ir nuostabiausia vieta pasaulyje. Ji išreiškė liūdesį dėl aukų, bet pažadėjo: „Mes jūsų nepamiršime. Mes ir toliau tai darysime dėl jūsų.“
„Grammy“ apdovanojimai nebuvo atšaukti, bet pasaulis su liūdesiu stebi kaip Kalifornijos valstija po truputį nyksta akyse. Los Andželo gaisrai jau tęsiasi savaites ir žmonės netenka ne tik namų, bet ir artimųjų. Didžiusi ir brangus renginys neapsiėjo be palaikymo aukoms ir nukentėjusiesiems.
Siekdami parodyti dėkingumą pirmiesiems reaguojantiems asmenims, „Grammy“ į renginį pakvietė gaisrininkus ir Los Andželo ugniagesių departamento narius[7]. Raudonuoju kilimu žengė grupė uniformuotų ugniagesių, sulaukusių ovacijų už drąsą.
Visos „Grammy“ transliacijos metu žiūrovai buvo raginami aukoti miškų gaisrų padariniams likviduoti ekrane rodomu QR kodu. Prieš renginį „Recording Academy“ ir „MusiCares“ pradėjo Los Andželo gaisrų sukeltos pagalbos veiklą, skirtą nuo gaisrų nukentėjusiems muzikantams paremti. Tokios bendrovės kaip „Amazon Music“, „Crypto.com Arena“, CBS ir „Mastercard“ šou metu aukojo šiam tikslui. Surinktos lėšos bus skirtos organizacijoms „MusiCares“, „Direct Relief“, Pasadenos bendruomenės fondui ir Kalifornijos bendruomenės fondui.