Švenčiant tatuiruočių dieną už fiksuotą 50 eurų mokestį bus galima išsitatuiruoti Vilniaus simboliką
Dviprasmiškai visuomenės vertinama Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“, sukūrusi skambų šūkį apie sostinę kaip apie „Europos G tašką“, dabar imasi tatuiruoti vilniečius už simbolinį mokestį troleibusais ir Gedimino bokšto griuvėsiais.
„Go Vilnius“ sugalvojo idėją kaip įprasminti meilę sostinę Vilniui ir pasiūlė galimybę visiems norintiems (ar neišgalintiems) išsitatuiruoti sostinės simbolius: troleibusą, Gedimino pilies griuvėsius, Vilniaus burokėlius ar kates, Užupio angelą, raktą į Vilniaus širdį ir kt.
Agentūra praneša, kad rugsėjo 14 dieną „flash“ tatuiruočių dienos proga specialiems piešiniams ant kūno pasirinktame salone bus taikoma fiksuota 50 eurų kaina. Tiesa, viena sąlyga: pasirinktas piešinys turi būti apie Vilnių[1].
Akciją organizuojančio „Go Vilnius“ vadovė Dovilė Aleksandravičienė teigė, kad tokiu būdu Vilniaus gyventojai ir jo svečiai gali įprasminti… meilę sostinei ir taip „skleisti žinią apie Vilnių“.
Ši agentūra vilniečių aistras kaitina nuolat, o vilniečiai teigia nesuprantantys, kaip tokias protą „nuraunančias“ idėjas skleidžianti organizacija gali generuoti tokius uždarbius. Pavyzdžiui, agentūros direktorės atlyginimas prieš mokesčius siekia 9 804 eurus, 9 skyriaus / padalinio vadovų – po 4960 eurų, 6 vyr. projektų vadovų – po 3432 eurus, 34 projektų vadovų – po 2697 eurus, o 6 informacijos specialistų – po 1549 eurus.
Dar įdomesnė detalė, kad „Go Vilnius“ dirba kone vien vadovai (taip išeina, vieni kitiems vadovauja). Tad nenuostabu, jog ir gimsta tokios, švelniai tariant, keistos idėjos (juk sunku jas suderinti, kai nėra pavaldžių asmenų).
Internautai sureagavo ir pasiūlė savo tatuiruočių variantus
Panašu, kad nei vienas vilnietis ir, kaip pasakytų „Go Vilnius“ – jam prijaučiantis, už tokią idėją nesupyko ir tik dar labiau pakurstė savo fantaziją. Štai vienam skaitmeninio turinio kūrėju prisistatančiam internautui kilo idėja pasiūlyti tatuiruočių eskizą su savimi įdomiose kompozicijose.
„Žinau, tu trokšti tūrėti nuostabią tatuiruotę su manimi, todėl parinkau tau keletą variantų. Kuri tau prie širdies?“
Kiek mažiau kūrybiškai į „Go Vilnius“ siūlomus piešinių trafaretus sureagavo kitas internautas:
„Įdomus yra troleibuso motyvas. Nemanau, kad patiems vilniečiams tie čekiški troleibusai daro kokį nors įspūdį ar sukelia euforiją – svarbu nepraleisti stotelės važiuojant ir perėjoje nepakliūti po ratais, tiek žinių.“
Agentūra „Go Vilnius“ daro gėdą sostinei
Apie tokią keistą agentūros idėją pasisakęs kultūros analitikas ir publicistas Vaidas Jauniškis į tai sureagavus ir žiniasklaidai, patikslino, ką turėjęs omenyje. Pasirodo, ne keisti tatuiruočių piešiniai jį sugluminę labiausiai, o tai, kokią mintį iš tiesų skleidžia minima organizacija.
„Dar apie Vilniaus reklamas, nes mano įrašas susilaukė Bernardinai.lt dėmesio. Esminė mano mintis – ne tatuiruočių stilius (į kurį man tikrai nusispjauti), o tai, kad šūkis „Jaunas kaip Vilnius“ reiškia „Nesubrendęs kaip Vilnius“. Jokio solidumo bet kokia prasme.
Ir už reklamos turinio visada yra kita reklama. „Go Vilnius“ savo kuriamais projektais ne tik pateikia banalų turinį, bet ir reprezentuoja miestą, kuriame gimsta tokios lėkštos iniciatyvos.“ – pridūrė V. Jauniškis[2].
Koks save gerbiantis tatuiruočių meistras imsis plunksnos per „akciją“?
Visoje šioje gausybėje vertinimų pamirštama tai, kad toks piešinys ant kūno – kone visam gyvenimui, todėl sprendimas sėsti į tatuiruočių meistro kėdę turi būti labai gerai iš anksto apgalvotas.
Agentūra, toks jausmas, bet kokia kaina mėgina išsilaikyti, todėl bando prikaustyti jaunų žmonių dėmesį išsišokančiomis idėjomis. O štai dabar sulėks visi būsimi ir esami studentai ir išsitatuiruos amžinam prisiminimui Saulėtekio bendrabutį, kuriame tenka (ar dar teks) dalintis kartais ne tik šaldytuvu, bet ir viena sofa.
O štai po kiek laiko dalis jų bėgs šiuos prisiminimus naikintis, kai supras, kad su Saulėtekiu nebenori turėti absoliučiai nieko bendro ir tai tik praeitas etapas.
Ir tada bus susiduriama su problemomis – skausmingas ir ilgas nevykusios tatuiruotės šalinimas, išleidžiamos krūvos sunkiai uždirbtų pinigų ir vien dėl to, nes kadaise buvo susidomėta kūno piešiniu už pigiau.
Dar be viso ko, tatuiruočių piešimas ant kūno – tai intervencinė procedūra, galinti sveikatai pridaryti ir žalos, apie kurią jau kalbėjo ir 77.
Taigi, koks save gerbiantis meistras darys tatuiruotę žmogui tik dėl to, nes viena Vilniaus agentūra taip sugalvojo?
Kadaise šalies vadovo komandoje dirbusi Regina Statkuvienė svarsto, ar tokia reklama apskritai nepažeidžia jokių įstatymų ir ar neskatina jaunų žmonių priimti spontaniškų bei neinformuotų sprendimų, susijusių su jų pačių sveikata[3].
„Sako mokytojų trūksta. Pinigėlių nėra. Yra. Tik va tokiai edukacijai. Matematika ir fizika – nebedžiugina. Narkotikų landynės Vilniuje? Ai, irgi nelinksma tema. Va, pasidarai tatuiruotę – ir gyvenimas džiugina.“ – rėžė R. Statkuvienė.
R. Oros koncertas su V. Benkunsko autoportretu
77 primena, kad daug kritikos sulaukusį Vingio parke įvykusį pasaulinio lygio popmuzikos žvaigždės Ritos Oros koncertą organizavo ta pati „Go Vilnius“ agentūra, šiam išleidusi kone pusę milijono eurų. Žinoma, už tokią klaikiai didelę sumą kaip tokiai atlikėjai renginio organizatoriai dar pasirūpino, kad prieš koncertą iš garbingos vietos į susirinkusią minią žvelgtų ir sostinės mero V. Benkunsko autoportretas.
Koncertą kritikavę savo srities ekspertai tąkart teigė, kad tokios žvaigždės kaip R. Ora koncertas Vilniui neturėjo kainuoti daugiau nei 100 tūkst. eurų.
Bet peržvelgus „Go Vilnius“ darbuotojų atlygius pasidaro aišku, kad tokio renginio organizavimas Vilniui ne pigiai atsiėjo. O visa kita kas liko, nubyrėjo ir atlikėjai į kišenę.