Apelsino žievelė panaikinama lazerinėmis procedūromis
Celiulitas, kaip plika akimi matoma įdubusi oda, dažniausiai susidaro šlaunų bei užpakalio srityse. Nors tai nėra taip įprasta vyrams, manoma, kad daugiau nei 80 procentų visų 25 metų ir vyresnių moterų jį turi. Kalbant apie celiulito vystymosi rizikos veiksnius, dažniausiai minimi šie: šeimos istorija (paveldimumas), audinių uždegimas, sustorėjęs riebalinis audinys dėl svorio padidėjimo, kolageno praradimas, prasta kraujotaka (dažna problema kojose) ir plonas epidermis (išorinis odos sluoksnis). Aišku, nėra nieko blogo, jei turite celiulitą – sveikatai tai nekenkia. Tačiau daugelis moterų, kaip žinia, nori jį sumažinti.
Tiesa ta, kad yra įvairių gydymo būdų, kurie bent laikinai pagerina celiulitą primenančios odos būklę. Ir nors kone kiekvienas iš jų turi savo galimų rezultatų ir šalutinių poveikių rinkinį, kai kurie tyrimai rodo, jog pasirinkus atitinkamą gydymo derinį galite pasiekti išties gerų rezultatų.
Ne paslaptis, kad celiulitui gydyti neretai naudojamos įvairios lazerinės procedūros. Beje, tai ne tik jį sumažina, bet ir gali apsaugoti nuo atsinaujinimo iki metų ir daugiau. Aišku, tikėtina, kad prireiks kelių seansų, kol pastebėsite akivaizdžius odos pasikeitimus, tačiau tai gali būti tikrai vertinga investicija.
Kovoje su celiulitu esti ir kitas gana populiarus metodas: tiems, kurie nenori „terliotis“ ir taupo savo laiką, puikia alternatyva gali tapti chirurginis šalinimo būdas, atliekant procedūrą su specialiais įrankiais. Visgi verta žinoti, jog ši intervencinė priemonė neretai iššaukia komplikacijas, susijusias su skausmu bei kraujavimu po oda[1].
Bet kokiu atveju, nors celiulito gydymas paprastai nėra draudžiamas, būtina aptarti jį su gydytoju, įsitikinant, kad pasirinktas dermatologas ar plastikos chirurgas yra specialiai apmokytas ir turi pakankamai patirties.
Kalbant apie ateitį, mokslininkai tiria veiksmingiausias celiulito gydymo kombinacijas: kai kurie akcentuoja riebalų nusiurbimo ir ultragarso ar lazerio derinio potencialą, sakydami, jog vien tik riebalų nusiurbimas celiulito nepašalins. Tačiau kartu su ultragarsu ar lazeriu jis gali būti labai veiksmingas. Taigi, džiugu, jog galime tikėtis perversmo nelygios odos šalinimo srityje.
Kita vertus, buvimas sąžiningu su pačiu savimi yra būtinas, mat svarbu suvokti, jog stebuklingi vaistai neegzistuoja, o celiulitas nedingsta per vieną naktį. Todėl veiksmingiausia priemonė nerimui malšinti dėl to, kaip atrodote su trumpa suknele, yra tiesiog pradėti mylėti savo kūną.
Gyvenimo būdo pokyčiai yra raktas į gražesnę išvaizdą
Daugeliui, ko gero, yra žinoma, kad celiulito procedūros yra pagrįstos koncepcija, jog stiprus masažas padidins limfos tekėjimą, pašalins toksinus ir sumažins skysčių perteklių. Tačiau neretu atveju nedidelis odos pagerėjimas, deja, paprastai būna trumpalaikis.
Taip, prekybos centrų lentynos „trykšta“ nežemiško kvapo losjonais, mikstūromis bei tabletėmis, tvirtinančiomis, kad įveikti celiulitą yra vieni niekai – galite tai padaryti pigiai ir lengvai. Visgi sveikas gyvenimo būdas atlieka svarbiausią vaidmenį – kosmetinės priemonės turi būti „sukomponuotos“ derinant jas su aktyvia veikla, mityba bei kasdiene odos priežiūra.
Taigi, visų pirmiausia, patarčiau stebėti savo svorį: turint antsvorio raumenys gali būti pernelyg apkrauti bei įtempti; tuo tarpu kelių kilogramų atsikratymas išties pagerins įdubusios odos išvaizdą. Įdomumo dėlei galite paieškoti daugiau nei vieno su aktyvia veikla susijusio užsiėmimo, kuris jums iš tikrųjų patiktų, pavyzdžiui, jogos, pilateso ar plaukimo pamokų, vaikščiojimo, važinėjimo dviračiu, laipiojimo ar šokių – bet koks judėjimas yra gerai, nes jo pagalba suaktyvinama kraujotaka.
Be kita ko, iš „privalau padaryti“ sąrašo nevalia išbraukti ir detoksikacijos dietos, kuri apima alkoholio, kofeino, rafinuoto maisto, angliavandenių ir sočiųjų riebalų atsisakymą (arba sumažinimą); taip pat derėtų vengti rūkyti, vartoti migdomuosius ar vidurius laisvinančius vaistus[2]. Tuo tarpu dieta, sudaryta iš šviežių daržovių, vaisių, pilno grūdo produktų, daug skaidulų turinčio maisto bei riebalų rūgščių yra būtina.
Ir visgi, ar žinote, dėl ko oda tampa mažiau elastinga, o celiulitas labiau matomas? Atsakymas esti vienas: medžiagų apykaitos sutrikimai iš tiesų daro „meškos paslaugą“ odai, kuri ilgainiui keičia savo struktūrą. Taigi, pasakykite tvirtą „ne“ greitam maistui ir cukrui: nors negalite kontroliuoti savo amžiaus, galite pakeisti gyvenimo būdą, kuris padės sumažinti celiulito kiekį ant šlaunų ar kitų jus labiausiai erzinančių kūno vietų.
Riebalų nusiurbimas nėra atsakymas
Kaip žinia, celiulitas nėra liga: šis terminas apibūdina riebalinį audinį po oda, kuris paprastai yra šlaunyse ir užpakalyje. Aišku, mums dažnai kyla klausimai, susiję su gydymo galimybėmis, jų kaina, trūkumais bei privalumais. Tačiau tiesa ta, kad yra daugybė „naminių“ būdų, kurių pagalba galime įgauti ne tik sveikesnę išvaizdą, bet ir daugiau pasitikėjimo savimi.
- Masažas – vienas iš veiksmingiausių būdų celiulitui naikinti, kurio metu gerinamas limfos nutekėjimas. Tai, be abejo, galima padaryti namuose arba pasitelkus profesionalų masažo terapeutą. Masažo kremai iš esmės turi tą pačią naudą, tačiau pagrindinis gydymo komponentas yra pats masažo procesas. (Žinokite, kad vienas masažas nepadės – norint pasiekti ir išlaikyti rezultatus turite nuosekliai jį kartoti)[3].
- Geriamas vanduo yra dar viena nebrangi galimybė, padedanti kovoti su celiulitu, mat jis ne tik palaiko hidrataciją, bet ir skatina kraujotaką bei limfos tekėjimą.
- Reguliarios kardio ir jėgos treniruotės tonizuos raumenis ir sumažins celiulito atsiradimo riziką. Be to, tokia veikla atpalaiduos nervų sistemą, kurią veikia įtemptas gyvenimo būdas, didinantis adrenalino hormonus, susijusius su celiulito gamyba.
- Šveiskite savo kūną, nes tai taip pat paskatins limfos nutekėjimą. Žinoma, tai nėra vienkartinis „pataisymas“ – procedūrą reikia atlikti reguliariai, kad pamatytumėte pokyčius. (Šveisti galite su specialiu kūno šepečiu).
- Naudokite kremus, pagamintus kofeino bei retinolio pagrindu, nes jie skatina kolageno gamybą, todėl jūsų oda atrodys stangresnė.
- Į mitybą įtraukite lapinius žalumynus bei daržoves ir pašalinkite perdirbtą maistą.
Kai kurie žmonės mano, jog riebalų nusiurbimas yra kone efektyviausias būdas kovoje su celiulitu, tačiau ši procedūra gali dar labiau pabloginti situaciją: intervencijos metu jūs tiesiog pašalinate riebalus, o oda iš tiesų lieka tokia pati. Tiesa ta, kad daugelis žmonių pirmiausia žiūri į veidrodį ir mato savo trūkumus. Tačiau vien todėl, kad jūsų užpakalis neatrodo toks lygus, kokio norėtumėte, ar šlaunys liečiasi viena su kita, dar nereiškia, kad turite save bausti.
Celiulitas – normalus reiškinys: tai yra natūralu ir gali paveikti visų formų, dydžių, amžiaus ir lyties žmones. Kita vertus, jei turite celiulitą nesate prastesnis nei kitas žmogus – jis niekada neturėtų būti laikomas gėrio ar moralinio pranašumo ženklu.