Fotografo patarimai: kaip telefonu išgauti geriausias nuotraukas?

Hobis, Menas, TechnologijosPranešimas spaudai
Suprasti akimirksniu
Karolis Miliauskas
Šiandien fotografavimo funkcija yra viena svarbiausių renkantis išmanųjį telefoną. Autoriaus nuotrauka

Šiandien fotografavimo funkcija yra viena svarbiausių renkantis išmanųjį telefoną

Tačiau dažnai įamžintos akimirkos neatitinka lūkesčių – nuotraukos gaunasi neryškios, per tamsios ar praranda detalumą. Kokios dažniausios klaidos daromos fotografuojant telefonu ir kaip net sudėtingomis sąlygomis pasiekti geriausią rezultatą? Videografas, fotografas Karolis Milišauskas dalijasi vertingais patarimais.

Fotografuoti prastame apšvietime gali būti tikras iššūkis net ir patyrusiems fotografams, ką jau kalbėti apie fotografavimą išmaniuoju telefonu. Naktiniai miestų peizažai, koncertai ar žvakių šviesoje užfiksuotos akimirkos neretai nuvilia dėl sulietų kontūrų, per didelio triukšmo ar netinkamos ekspozicijos.

Fotografo ir turinio kūrėjo Karolio Milišausko darbe tobulo kadro ir tinkamo apšvietimo paieška – nuolatinis procesas. Tačiau, pasak jo, tinkamai išnaudojant technologijų galimybes ir suprantant pagrindinius fotografijos principus, net ir sudėtingomis sąlygomis galima pasiekti puikių rezultatų. Tam tereikia žinoti keletą paprastų taisyklių.

Dažniausios klaidos

Karolis Miliauskas
Videografas, fotografas Karolis Miliauskas. Autoriaus nuotrauka

Esant prastam apšvietimui, daugelis žmonių intuityviai įjungia blykstę, tikėdamiesi ryškesnio vaizdo. Tačiau tai dažnai tik pablogina rezultatą.

„Dauguma žmonių galvoja, kad blykstė išgelbės situaciją, tačiau dažniausiai ji tik sugadina kadrą – nuotrauka tampa nenatūrali, apšvietimas netolygus, o fone atsiranda nepageidaujamų atspindžių“, – sako K. Milišauskas. Vietoje to, jis rekomenduoja pasikliauti natūraliu šviesos šaltiniu arba telefonų pažangiomis technologijomis, leidžiančiomis išlaikyti natūralų apšvietimą net ir tamsoje.

Kita dažna klaida – per didelis judėjimas fotografuojant. „Esant prastam apšvietimui, fotoaparato išlaikymas pailgėja, todėl net mažiausias rankos sudrebėjimas gali sugadinti kadrą“, – aiškina K. Milišauskas. Norint to išvengti – būtina stabilizuoti telefoną, atremti į tvirtą paviršių ar naudoti trikojį.

Fotografas taip pat rekomenduoja vengti pernelyg didelio priartinimo, nes skaitmeninis priartinimas dažnai sumažina vaizdo detalumą ir padidina triukšmo lygį. K. Milišauskas pataria, kai įmanoma, fiziškai priartėti prie fotografuojamo objekto, o kai tai neįmanoma – verčiau fotografuoti platesniu kampu ir apkirpti kadrą redaguojant.

Kaip pasiekti geriausią rezultatą?

Aiškiems ir ryškiems kadrams išgauti Karolis pataria naudoti rankinius kameros nustatymus. „Jei jūsų telefonas leidžia reguliuoti ISO, diafragmą ir išlaikymą, išnaudokite šią galimybę – sumažintas ISO padės išvengti triukšmo, o ilgesnis išlaikymas – užfiksuoti daugiau šviesos“, – sako jis. Fotografas atkreipia dėmesį, kad naudojant žemesnį ISO, būtina stabilizuoti telefoną, siekiant išvengti vaizdo suliejimo.

Kitas svarbus aspektas – baltos spalvos balansas, kuris gali turėti įtakos nuotraukos kokybei net fotografuojant išmaniuoju telefonu. „Jei aplinkos apšvietimas yra spalvotas, pavyzdžiui, koncerte dominuoja mėlyna ar raudona šviesa, telefonas gali netiksliai nustatyti spalvų balansą. Tokiais atvejais verta jį pakoreguoti rankiniu būdu „Pro“ režime, pasirinkus WB (White Balance) nustatymą ir pritaikius jį pagal esamas apšvietimo sąlygas,“ – sako K. Milišauskas.

Visgi didžiausią pagalbą gali suteikti naktinio režimo funkcijos, jei tokios yra įdiegtos jūsų išmaniajame telefone.„Šiuolaikiniai telefonai turi pažangius naktinius algoritmus, kurie sujungia kelis kadrus į vieną, taip sukurdami ryškų ir detalų vaizdą be papildomos įrangos “, – teigia jis.

Pranešimą paskelbė: Viktorija Kundrotė, UAB „Publicum”