Suprasti akimirksniu
  • Lietuvai siūloma pasitraukti iš Eurovizijos
  • Tautiniu instrumentu grojantis Karolis – nereikia painioti muzikos ir genderizmo
  • Muzikantas ir atlikėjas Romas Dambrauskas – valstybė tam pinigų neturėtų skirti
  • Pasirašyti dėl pasitraukimo iš Eurovizijos bus galima iki vasaros pabaigos
Šaltiniai
Nemo
Tai kas laimėjo Euroviziją, Yuo Tube stop kadras

Lietuvai siūloma pasitraukti iš Eurovizijos

Peticijos.lt portale įsibėgėjo į Europos parlamentą išrinkto politiko Petro Gražulio iniciatyva– pasitraukti iš Eurovizijos, o mokesčių mokėtojų pinigus skirti šeimos renginiams.

„Šis renginys tapo LGBT propogandos įrankiu, kurio metu vertinamos ne dainos ar atlikėjų gabumai, bet seksualinių iškrypimų demonstracijos ir jų šou elementai. Satanizmo seansai, homoseksualų, transeksualų, belyčių ir panašių asmenų paradai tapo Eurovizijos varikliu, kurį akivaizdžiai remia šalių selektyviai sudarytos komisijos. Faktas, kad renginyje buvo uždraustas Europos sąjungos vėliavos naudojamas, bet laisvai leidžiamos LGBT vaivorykštės apie Euroviziją pasako daugiau nei reikia“,- rašome peticijos tekste.

Po šios peticijos tekstu jau pasirašė daugiau nei 2000 žmonių. Taip pat į iniciatyvą netruko sureaguoti ir šimtatūkstantines sumas šiam renginiui skirianti LRT.

„Eurovizija“ yra visuomeninių transliuotojų organizuojamas konkursas – Lietuvoje sprendimą dalyvauti priima LRT ir pasitraukti iš konkurso neplanuoja“,- kategoriškai atsakė visuomeninis transliuotojas.

Europarlamentaras P. Gražulis kategoriškai nusiteikusiam LRT taip pat skolingas neliko ir atkirto, kad ne visuomeniniam transliuotojui spręsti, kur bus skiriami mokesčių mokėtojų pinigai, bei pridūrė, kad po seimo rinkimų „išgaruos visos spalvotos eurovizinės svajonės iš LRT galvų“.

P. Gražulis atsakė visuomeniniam transliuotojui
P. Gražulis atsakė visuomeniniam transliuotojui

Įsiaudrinus diskusijoms 77 pakalbino ir šalyje žinomus atlikėjus - ką jie galvoja atgarsio sulaukusią iniciatyvą.

Tautiniu instrumentu grojantis Karolis – nereikia painioti muzikos ir genderizmo

- Po pastarojo Eurovizijos konkurso pasigirdo balsų, kad Lietuvai iš viso reikėtų atsisveikinti su šia iniciatyva. Kokia būtų Jūsų nuomonė?

- Vyrai su sijonėliais nepatiko, bet prarasti galimybę pasirodyti didžiajame konkurse būtų per skaudu. Išsidirbinėjimai, lyčių demonstravimai atrodo keistai. Pasaulyje yra vyrai ir moterys, tačiau pastaruoju metu ribos yra peržengiamos.

- Ir kaip vertinate patį konkursą? Galima teigti, kad tai vis dar muzikinis talentų šou?

- Iš pradžių tai buvo gražus muzikinis geriausių dainų konkursas, o metams bėgant matome, kad tai tampa šou dvikova, pasitelkiant vizualinius ir garsinius efektus. Galiausiai tai išvirto į velniai žino ką. 2006 metais dirbau Islandijoje ir ten mačiau gėjų eitynes. Mane tai jau tada šokiravo. Nenoriu, kad mano vaikai matytų tokius dalykus. Bet jie atėjo. Ir į Vilnių, ir į „Euroviziją“. Jeigu Lietuva nenori genderizmo politikos, tai tuomet reikėtų atsisakyti tokio konkurso jo dabartine forma. Bet, kita vertus, gaila būtų prarasti galimybę pasirodyti. Tai šventė atlikėjams. Tiek dalyvaujantiems atrankose Lietuvoje, tiek tenai, didžiojoje scenoje.

- Kas galėtų tapti „Eurovizijos“ alternatyva, nes atlikėjams vis tiek reikia pasirodymų ir žinomumo.

- Vyksta, bet tas garsiausia ir daugiausia dėmesio sulaukia, todėl tuo ir naudojamasi.

Muzikantas ir atlikėjas Romas Dambrauskas – valstybė tam pinigų neturėtų skirti

Atlikėjas Romas Dambrauskas
Atlikėjas Romas Dambrauskas

- Po pastarojo Eurovizijos konkurso pasigirdo balsų, kad Lietuvai iš viso reikėtų atsisveikinti su šia iniciatyva. Kokia būtų Jūsų nuomonė?

-Taip- pritariu. Bet pirma, paanalizuokim šitą prieštaringą reiškinį. „Eurovizija“ iki šiol vis dar yra kaip dainų konkursas. Bet tai ne tiesa. Jis jau seniai tapo šou konkursu. Maža to - tiesiog iškirtinai televizinio šou konkursu, nes tai ką žiūrovas mato salėje ir tai kas vyksta televizoriaus ekrane, įvairiausių vizualinių vaizdo efektų pagalba, du skirtingi dalykai. Todėl tai turi būti ne dainų, o tv šou konkursas.

Man didelių įtarimų kelia šalių komisijų balsavimas. Kaip susitarę, beveik visi didžiausius savo balus sumetė tikrai ne įdomiausiam, o keisčiausiam atlikėjui. Anksčiau to nebūdavo, o šį kartą sutartinai, visos šalių komisijos nusilenkė tikrai ne talentingiausiam atlikėjui ir tikrai ne geriausiai konkurso dainai. Tai visgi, koks tai konkursas ir kokie jo tikslai? Čia jau mes kiekvienas, su šypsenėle, galime daryti savo išvadas.

Ar dalyvauti Lietuvai tokiame cirke? Gal ir galima, tik šitokį nuogalių, keistuolių ir atviro ištvirkimo spektaklį turi finansuoti tie, kuriems tai prie širdies. Manau tokių tikrai atsiras. Aš nenoriu, kad toks „renginukas“ būtų finansuojamas iš mano sumokėtų mokesčių Valstybei. Išeikim į gatvę ir paklauskim to žmonių...

Sprendžiant iš to, kokiu tempu ir kur ritasi šita kultūra, su velniais, raganomis, plikais pasturgaliais ir atlikėjais, kurie dėl pergalės apsimeta nežiną kas yra, artimiausiu metu mums bus pademonstruota dar neregėtų dalykėlių, dar neįsivaizduojamų „meno kūrinių“. Jie jau įjungė savo fantazijas ir kruopščiai ruošia būsimą „šou“ kitiems metams. Ruoškis, Lietuva, ir tu... Negali gi atsilikti nuo visuotinio peklos demonstravimo, kitaip būsi atsilikusi, neįdomi ir vatinė. Tik gal – ne už mūsų visų pinigėlius.

- Ir kaip vertinate patį konkursą? Galima teigti, kad tai vis dar muzikinis talentų šou?

- Kaip matėme, talentų ten nestinga. Tikrai ne kiekvienas drįstų į pasaulinę sceną išeiti nuogas ar su priklijuotais ragais, pareikšti visam pasauliui, kad aš, nulaužęs visus savo kodus, esu gal medis, gal tvora, gal akmuo... Taip, reikia turėti tikrai didelės drąsos ir talento. O gal visa tai tik pokštas, gal tokia dabar eurokultūros cirko forma ir turinys?

- Kas galėtų tapti „Eurovizijos“ alternatyva, nes atlikėjams vis tiek reikia pasirodymų ir žinomumo.

- Čia aš jau bejėgis, atsakant į šį klausimą. „Nuodai“, kurie pasklido iš šio ir panašių renginių labai drastiškai ir negailestingai nuodija ir kitus renginius. Kaip gi būti atsilikusiu nuo pirmaujančios europinės tendencijos darant renginį. Be šito tikrai jau turbūt nebeįmanoma. Jei nėra šoko- renginys nepavykęs, senoviškas. Nėra ko aptarinėti- nuobodu. Tad ir keliaujame į ateities kultūrą su ryškiausiomis dugno vertybėmis, keliaujame sparčiai, tiesiog bėgdami, lenkdami tuos, kurie atsilikę nešiuolaikiški su savo tradiciniais pagrindais.

Pasirašyti dėl pasitraukimo iš Eurovizijos bus galima iki vasaros pabaigos

Gyventojų parašai dėl Lietuvos pasitraukimo iš Eurovizijos bus renkami iki rugpjūčio 28 dienos. Peticijos autorius, ką tik į Europos parlamentą išrinktas Petras Gražulis. Iniciatyvą jau palaikė per 2000 piliečių, pasirašyti galima peticijos.lt portale.