E. Muskas teigia radęs „magiškus pinigų kompiuterius“, siunčiančius pinigus „iš niekur“

Suprasti akimirksniu
E. Muskas teigė, jog JAV iždo departamento kompiuteriai siunčia „trilijonus mokėjimų“. Ekrano nuotrauka

E. Musko agentūra teigia atradusi 14 kompiuterių, kurie kuria pinigus

Elonas Muskas pareiškė, kad DOGE agentūra atrado mažiausiai 14 „magiškų pinigų kompiuterių“ JAV vyriausybeje, kurie esą turi galią kurti pinigus „iš nieko“. E. Muskas, pasakęs tai kovo 17 d. „Verdict with Ted Cruz“ tinklalaidėje, pabrėžė, kad šie kompiuteriai egzistuoja keliose federalinėse institucijose, įskaitant Iždo, Gynybos ir Sveikatos ir Žmogiškųjų paslaugų departamentus.

Tedas Cruzas pirmadienį savo laidoje „Verdiktas“ priėmė „pirmąjį bičiulį“ ir turtingiausią žmogų žemėje, o E. Muskas nenuvylė klausytojų, atskleisdamas kas vyksta DOGE viduje ir atskleisdamas detales apie vieną šokiruojantį atradimą. „Vienas iš dalykų, apie kuriuos man papasakojai, yra tai, ką vadinote stebuklingais pinigų kompiuteriais,“ laidoje, kurią filmavo Baltuosiuose rūmuose kalbėjo T. Cruzas[1].

E. Muskas teigė, kad šie kompiuteriai gali iš esmės išduoti mokėjimus ir „siųsti pinigus iš niekur“. „Galbūt manote, kad visi vyriausybės kompiuteriai tarpusavyje bendrauja, yra sinchronizuoti, sumuoja, kokios lėšos kur keliauja, ir tai yra nuoseklu, o skaičiai, kuriuos jums pateikia senatorius, yra tikri skaičiai“, sakė E. Muskas.

Tačiau jis pridūrė, kad realybė yra visai kita. „Jie nėra visiškai klaidingi, tačiau kai kuriais atvejais jie gali skirtis 5–10%. Taigi aš vadinu tai „magišku pinigų kompiuteriu“ — bet kuris kompiuteris, kuris gali pagaminti pinigus iš nieko. Tai – magija.“

E. Muskas
Elonas Muskas ir jo DOGE komanda tikisi išginti korupciją iš JAV. ELTA

Vyriausybinė švaistymo problema: klaidos ar sukčiavimas?

E. Muskas mano, kad 80% tokių atvejų yra tiesiog švaistymas ir nekompetencija, o ne piktybinė schema. Jis paaiškino, kad kartais įmonės netyčia gauna pinigus, tačiau niekas iš vyriausybės nesikreipia dėl grąžinimo.

„Matėme daugybę mokėjimų, kurie buvo išsiųsti iš Iždo be mokėjimo kodo ir paaiškinimo, kas už tai atsakingas, ir tada mes bandome išsiaiškinti, kas tai per mokėjimas“, sakė E. Muskas.

„Tada pamatome, kad ta sutartis turėjo būti nutraukta, bet kažkas pamiršo ją nutraukti, todėl bendrovė ir toliau gavo pinigų. Ar tai yra švaistymas, ar sukčiavimas?“ klausė jis. E. Muskui taip pat teko susidurti su neigiamomis pasekmėmis dėl savo DOGE agentūros valdymo.

Jo elektromobilių gamyklos visoje JAV buvo niokojamos kaip dalis platesnio „Take down Tesla“ judėjimo, kuris protestavo prieš DOGE taupymo priemones. Pokalbio metu jie aptarė ir pasikėsinimus į Elono gyvybę ir kaip sekasi dirbti su D. Trumpu.

Išeitis — kriptovaliutos?

Jamesonas Loppas, „Bitcoin“ saugojimo įmonės „Casa“ vyriausiasis saugumo pareigūnas, reaguodamas į E. Musko pasisakymus, socialinėje medijoje teigė: „Bitcoinas išsprendžia šią problemą.“

Bitkoino šalininkai jau seniai akcentuoja šios kriptovaliutos funkciją apsaugoti nuo valiutų nuvertėjimo, nes Bitcoin tiekimas yra ribotas: tik 21 milijonas monetų, o fiat valiutų tiekimas gali augti dėl nuolatinio pinigų spausdinimo.

Technologijų milijardierius E. Muskas taip pat pabrėžė, kad jo neseniai atlikti DOGE agentūros projektai atskleidė, jog kai kurios vyriausybinės institucijos turi daugiau žiniasklaidos priemonių, programinės įrangos prenumeratų ir kreditinių kortelių nei žmonių, dirbančių jose.

Kai kuriais atvejais net ir dvigubai daugiau. Ši išlaidavimo problema, kurią iš šalies tikisi išginti DOGE, panašu, yra kur kas didesnė. Ir kuo giliau tiriamas išlaidavimas, tuo daugiau nusižengimų randama.