Lietuvoje gegužės mėnesį prasidės jau šeštoji „DUOday“ iniciatyva
Jau šeštus metus iš eilės Lietuvoje vyks išskirtinė iniciatyva „DUOday“, kurios tikslas – padėti žmonėms su negalia iš arti pažinti įvairias profesijas ir darbo vietas. Šių metų renginys prasidės gegužės 22 dieną ir vyks bent 17-oje Lietuvos miestų, o apie dalyvavimą jau pranešė daugiau nei pusšimtis šalies darbdavių.
Iniciatyvos metu žmonės su negalia vienai dienai taps įmonių darbuotojų „šešėliais“ – kartu praleis darbo dieną, stebės, kaip vyksta darbo procesai, galės atlikti tam tikras užduotis, dalyvaus susitikimuose ir bendraus su darbuotojais.
Praėjusiais metais „DUOday“ iniciatyva Lietuvoje sulaukė didžiulio susidomėjimo – net 134 darbdaviai ir 24 organizacijos, dirbančios su neįgaliaisiais, sukūrė net 400 duetų.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija taip pat nuosekliai palaiko šią iniciatyvą. Pasak viceministrės Ritos Grigalienės, ministerijos darbuotojus – ministrą, patarėjus, kitus ministerijos specialistus – ne kartą „šešėliavo“ žmonės su negalia.
„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie šios iniciatyvos. Dalyvavimas „DUOday“ ministerijai yra puiki proga iš pirmų lūpų, tai yra iš pačių žmonių su negalia, išgirsti pasiūlymų kaip tobulinti žmonių su negalia įsitraukimą į darbo rinką,“ – pabrėžė viceministrė.
Organizatoriai ragina verslą prisijungti prie iniciatyvos iki balandžio 1 d.
„DUOday“ iniciatyvos koordinatoriai Lietuvoje – viešoji įstaiga „SOPA“ – kviečia darbdavius registruotis ir išbandyti šią unikalią patirtį. Registracija vyksta iki balandžio 1 dienos. Visos Lietuvos įmonės ir organizacijos, norinčios atverti duris žmonėms su negalia, kviečiamos registruotis, užpildant specialią anketą oficialiame iniciatyvos puslapyje.
Kaip teigia „SOPOS“ vadovė Jurgita Kuprytė, šių metų šūkis – „Pritaikyk darbą prie žmogaus“ – yra itin reikšmingas:
„Juo siekiame atkreipti darbdavių dėmesį, kad norint įtraukti žmones su negalia į darbo rinką, nepakanka vien pakviesti juos kandidatuoti į laisvas pozicijas. Darbdaviai turi būti pasirengę ne tik pritaikyti darbo vietas, bet ir darbo sąlygas – darbo trukmę, užduočių paskirstymą, intensyvumą, apmokymus. Nors tokie pakeitimai gali atrodyti nežymūs, jie yra labai svarbūs, kad daugiau žmonių su negalia Lietuvoje dirbtų“, – sako J. Kuprytė.
Darbdaviai įžvelgia ne tik socialinę naudą, bet ir praktinę iniciatyvos vertę
Iniciatyvoje nuolat dalyvaujančios įmonės džiaugiasi teigiamais rezultatais. Pasak „Swedbank“ socialinės atsakomybės ir rėmimų vadovo Ernesto Ramono, „DUOday“ leidžia atrasti talentingus darbuotojus, suprasti negalią turinčių žmonių poreikius bei skatinti įmonės atvirumą įvairovei.
Prekybos tinklas „RIMI Lietuva“ taip pat dalijasi teigiama patirtimi. Įmonės personalo vadovė Vaida Kaikarienė sako, kad „DUOday“ ne kartą padėjo įmonei įdarbinti žmones su negalia ilgam laikotarpiui:
„Turime ne vieną sėkmingą patirtį, kuomet po „DUOday“ iniciatyvos asmenį įdarbinome ir jis iki šiol pas mus dirba. Šios iniciatyvos metu mes, kaip įmonė, taip pat mokomės, šviečiame savo komandas, skatiname dar labiau auginti toleranciją, įtrauktį, pažinti skirtingas negalias ir peržengti turėtas baimes ar išankstinius įsivaizdavimus.“
Parengta pagal Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informaciją.