Vis daugiau britų jaunuolių tampa LGBTQ bendruomenės dalimi
Remiantis Didžiosios Britanijos Nacionalinės statistikos tarnybos ataskaita (ONS), pastaraisiais metais LGBTQ narių skaičius išaugo iki rekordinių aukštumų. Naujausi statistiniai duomenys parodė, jog gyventojų dalis, kuri atvirai gyvena kaip LGBTQ bendruomenės nariai, paaugo net 50 proc. vos per penkerius metus[1].
Rugsėjo pabaigoje ONS paviešintoje statistikoje matyti, jog 2017-2022 metais britų, kurie atvirai gyventų kaip LGBTQ bendruomenės nariai, padaugėjo itin smarkiai. Be to, didžiausias augimas užfiksuotas jaunojoje kartoje. Būtent 16-24 metų jaunuolių tarpe atsirado daugiausiai asmenų, kurių lytinė tapatybė kažkaip pasikeitė. Net 1 iš 10 jaunuolių save identifikuoja kaip gėjų, lesbietę ar biseksualą[2].
Šioje amžiaus grupėje per pastaruosius penkerius metus atsirado itin didelė moterų dalis. Jei 2017 metais jų buvo 4,8 proc., tai pernai buvo užfiksuota net 10 proc. moterų, priskiriančių save LGBTQ bendruomenei.
Vyresnio amžiaus grupėse šis pokytis nėra toks ryškus. Pavyzdžiui, 2017-aisiais tarp 35-49 metų amžiaus britų save laikė gėjais, lesbietėmis ar biseksualais 2 proc. gyventojų, o 2022 metais šis skaičius pakilo iki 3 proc.
Daugiausia LGBTQ narių gyvena Londone
Naujausia statistika parodė, jog visose amžiaus grupėse LGBTQ moterų yra šiek tiek daugiau nei vyrų. Iš viso 1,1 proc. vyrų ir 1,9 proc moterų Didžiojoje Britanijoje laiko save LGBTQ bendruomenės dalimi.
Tiesa, žvelgiant į skirtingas vietoves, LGBTQ bendruomenė pasiskirsčiusi netolygiai. Labiausiai vaivorykštės spalvomis yra nusidažęs Londonas, nes čia net 5,3 proc. gyventojų save laiko gėjais, lesbietėmis ar biseksualais.
Velse jų irgi kur kas daugiau nei visos Didžiosios Britanijos vidurkis, nes 4,3 proc. gyventojų save laiko LGBTQ dalimi. O štai Šiaurės Airija, Rytų Anglija ir Rytų Midlandsas yra gerokai žemiau nustatyto vidurkio.
Didžioji dalis britų palaiko tos pačios lyties asmenų santuokas
Liepos mėnesį išaiškėjo ir kiti rekordiniai skaičiai, susiję su LGBTQ bendruomene. Pasirodo, jog praėjus 10 metų po to, kai Anglijoje, Velse ir Škotijoje buvo įteisintos tos pačios lyties asmenų santuokos, didžioji dalis britų vis dar palaiko tokias santuokas.
2011 metais tos pačios lyties asmenų santuokas palaikė 42 proc. gyventojų, tad net 58 proc. buvo nusistatę prieš LGBTQ santuokų įteisinimą. Tačiau dabar tokias santuokas palaiko net 78 proc. Didžiosios Britanijos gyventojų[3].
Lyginant su amžiumi, mažiausiai LGBTQ sąjungas palaiko vyresni nei 65 metų gyventojai, tačiau net ir tarp jų 62 proc. pritaria šiam įstatymui. Tuo tarpu 2012 metais šioje amžiaus grupėje tos pačios lyties santuokas palaikė tik 27 proc. britų.
Dabar net 47 proc. britų teigia asmeniškai pažįstantys asmenis, kurie gyvena susituokę su tos pačios lyties žmogumi. Jei LGBTQ bendruomenė ir toliau augs tokiu žaibišku greičiu, o jų palaikytojų gretos irgi didės lyg ant mielių, Didžioji Britanija galės oficialiai vadintis vaivorykštine šalimi. O panašūs reiškiniai matomi ir kitose šalyse.
LGBTQ jaunimo statistika siejama su liberalių jėgų atliekamu šios bendruomenės populiarinimu
Stebint jau ne vienerius metus trunkantį aktyvų LGBTQ bendruomenės populiarinimą, tikriausiai nėra sunku atspėti, kodėl taip sparčiai pildosi LGBTQ gretos. Nors pastarieji dažnai juokiasi iš kalbų, kad aktyvus reklamavimas, lytiškumo temos nuo pat mažų dienų ir panašūs dalykai nedaro jokios įtakos, tačiau statistika ir dalis ekspertų atskleidžia ką kita. Jaunoji karta, labai jautrūs, patiklūs žmonės, neretai įtiki, jog turėtų identifikuotis kaip LGBTQ dalis. Socialinis užsikrėtimas tam tikru požiūriu, įsitikinimais, elgesiu ir panašiai yra puikiai žinomas reiškinys[4].
Būtent dabar, jau ne vienerius metus iš eilės, yra kryptingai dirbama, bandant normalizuoti įvairius LGBTQ bendruomenei priskiriamus dalykus. Taip laikui bėgant atsirado vis daugiau skirtingų tapatybių, kurias siūloma atpažinti bei laikyti LGBTQ dalimi.
Be to, nuolat kalbama apie kuo idesnes teises, vaikų švietimą lytiškumo temomis, o paaugliai bei vaikai nuolat mato LGBTQ tematiką net ir žiūrėdami animaciją, skaitydami vaikiškas knygas ar stebėdami įvairias pasaulinio lygio žvaigždes bei savo bendraamžius socialiniuose tinkluose. Jei seniau vaikai tiesiog natūraliai negalvojo apie jokius biseksualus ar kitus reiškinius, nes tiesiog net nežinojo, kas tai yra, tai dabar (tai ypač pastebima ten, kur genderizmo ideologija platinama jau ilgesnį laiką, pavyzdžiui, JAV) jie patys tampa LGBTQ dalimi.
Tam itin padėjo ne tik vis didesnis LGBTQ propagavimas visose sferose, įskaitant ir pramogų pasaulį ar švietimą, bet ir besikeičiantis socialinis požiūris. Pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos statistika parodė, jog žmonių požiūris į LGBTQ nuo devintojo dešimtmečio tapo žymiai pozityvesnis. Tad nuolatinė reklama, vis didesnis kišimasis į švietimą ir kiti žingsniai išties duoda vaisių.