Už paviešintą interviu su garsiu kardiologu BBC gavo pylos nuo ekspertų dėl visuomenės klaidinimo
Pasaulinio lygio mokslininkams vis garsiau prabylant apie vakcinų nuo COVID-19 sąsajas su išaugusiu mirtingumu nuo širdies ir kraujagyslių ligų, Lietuvoje profesorius Raimondas Kubilius ramina, kad dėl to kaltos ne vakcinos, bet širdies ligų jaunėjimas. O štai garsus kardiologas Aseem Malhotra neatmeta tikimybės, kad šios mirtys gali būti galimai susijusios su mRNR vakcinomis, todėl rekomenduoja sustabdyti jų vartojimą, kol tai bus išsiaiškinta. Kadangi kritika niekam nepatinka, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) parašė vadovą, kaip į ją reaguoti. Nurodė, kaip elgtis su kritika vakcinoms dėl šių nepageidaujamo poveikio.
Garsus kardiologas dr. Aseem Malhotra naujienų kanalui BBC nurodė, kad tebesitęsiančios perteklinės mirtys nuo širdies ir kraujagyslių ligų gali būti susijusios su mRNR vakcinomis, todėl paragino sustabdyti jų vartojimą, kol tai bus išsiaiškinta.
Dėl tokio drąsaus poelgio viešinant interviu su „antivakseriu“ kardiologu, BBC gavo pylos iš kitų mokslininkų. Ekspertai sukritikavo A. Malhotros interviu, kaltindami jį itin kraštutinėmis pažiūromis, kurios neva yra ne tik klaidingos, bet dar ir pavojingos[2].
Šie mokslininkai negailėjo kritiško žodžio ir patiems BBC darbuotojams, nesuprasdami, kaip buvo leista tokiam visuomenę klaidinančiam interviu patekti į naujienų kanalą. Tačiau pats A. Malhotra neseniai savo „Twitter“ paskyroje pasidalino įrašu, kuriame parlamentaras Andrew Bridgen buvo pašalintas iš torių gretų po to, kai COVID-19 vakcinas palygino su Holokaustu.
A. Malhotra garsiai reiškė savo abejones dėl vakcinų nuo COVID-19 ir neslėpė, kad, tikėtina, jog jos kelia didesnę grėsmę žmogaus organizmui nei pats virusas.
Visgi, Britų širdies fondo (BHF) duomenimis, nors pirmaisiais pandemijos metais COVID-19 veikiausiai turėjo didelę įtaką sergamumui šiomis ligomis, dabar išaugęs mirtingumas esą skaičiuojamas dėl greitosios pagalbos vėlavimų, neprieinamų sveikatos priežiūros paslaugų ir ilgų pacientų eilių[2].
Iš dalies tai suprantama, nes jei siūlo galams vis labiau pradedant lysti į paviršių, populiarioji žiniasklaida be jokių užuominų į savo straipsnius ta tema pagaliau tiesiai šviesiai pripažintų, kad šios vakcinos išties kelia didelę žalą, visuomenėje tikriausiai neišvengiamai kiltų chaosas.
Žmonės tildomi jau ne tik Rusijoje, panašu, kad savo nuomonės negali turėti ir kiti pasaulio piliečiai
Tuo tarpu tokia nuomonių blokada neišvengiamai panašėja į tai, kas vyksta Rusijoje, kurios taip baidomės dėl žmogaus teisių ir laisvos saviraiškos varžymo.
Vos prasidėjus karui Ukrainoje, Rusijos žurnalistė Marina Ovsjannikova per Rusijos valstybinę televiziją vykusios tiesioginės transliacijos metu laikė plakatą, kuriame reiškė savo palaikymą Ukrainai, pasisakė prieš Rusijos propagandą ir ragino nutraukti karą Ukrainoje[3], tačiau už tokius veiksmus žurnalistė buvo suimta ir nubausta, o kiek vėliau paleista.
Žurnalistei taip pat buvo skirta 300 000 rublių (250 eurų) bauda už paskelbtą vaizdo įrašą, kuriame ji paaiškino savo veiksmus ir paragino rusus rengti demonstracijas prieš Ukrainoje vykstantį karą.
Savo „Twitter“ paskyroje kardiologas A. Malhotra taip pat pasidalino BBC publikuotu vaizdo įrašu iš interviu su juo ir džiaugėsi įveikęs pagrindinę transliuojamąją žiniasklaidą, kad pro jos srautus pagaliau prasibrovė toks pokalbis.
PSO reaguoja į krentantį visuomenės pasitikėjimą vakcinomis ir net išleido vadovėlį, kuriame nurodoma, kaip reauoti į kritiką
O štai PSO, reaguodama į vis dažniau viešumoje pasirodančius pasisakymus apie vakcinų nuo COVID-19 sukeliamus šalutinius reiškinius, nusprendė netgi parengti vadovą, kuriuo šalims padėtų kovoti su esą skleidžiama melaginga informacija.
„Šis vadovas buvo sukurtas siekiant padėti šalims veiksmingai reaguoti į įvykius, galinčius pakirsti visuomenės pasitikėjimą vakcinomis ir jas dalinančiomis institucijomis“, – rašoma vadovo santraukoje[5].
Vadovas parengtas nustatant pagrindines auditorijas, siekiant efektyviai pritaikyti pranešimus – asmenų grupės skirstomos pagal lytį, amžių ir savo įsitikinimus.
Jame netgi pateikiamas pavyzdys ir atitinkama reakcija į jį, kaip kūdikis miršta nuo staigios kūdikių mirties sindromo per 24 valandas po vakcinacijos vietiniame centre.
„Preliminarūs įrodymai nerodo priežastinio ryšio tarp mirties ir vakcinos <…>“, – teigiama pavyzdyje[5].
Profesorius: nėra jokio ryšio tarp mirčių nuo širdies ligų ir COVID-19 vakcinų
O štai Kauno klinikų kardiologas, profesorius Raimondas Kubilius tikina, kad staigios mirtys ir COVID-19 vakcinos esą neturi priežastinio ryšio. Jis pabrėžė, kad širdies ir kraujagyslių ligos dėl vis mažėjančio žmogaus atsparumo rizikos veiksniams, ištinka vis jaunesniame amžiuje.
„Apie 80 procentų mirčių, kurios įvyksta staiga ir netikėtai, būna sąlygotos širdies bei kraujagyslių patologijų“, – teigė jis[7].
Anot R. Kubiliaus, viešumoje sklandanti informacija apie tai, kad staigią mirtį gali sukelti skiepai nuo COVID-19, yra klaidinanti visuomenę.
„Pavadinčiau tai žmonių spekuliacijomis. Labai svarbi žinutė yra tai, kad širdies ligos yra linkusios jaunėti, o žmonės, deja, neskuba koreguoti tam tikrų rizikos veiksnių, numoja ranka į pasireiškiančius širdies funkcijos sutrikimus bylojančius požymius“, – pridūrė profesorius[7].
Tačiau užkrečiamųjų ligų specialistas, profesorius Saulius Čaplinskas dar rudenį pripažino, kad visgi vakcinos nuo COVID-19 gali pakenkti širdžiai ir net sukelti vėžinius susirgimus.