Įdomiausi pasaulio orlaiviai yra nudažyti tiesiog neįtikėtinu būdu
Diskutuojant apie oro linijų dizainą, daugiausia dėmesio skiriama technologinėms naujovėms, keleivių patogumui ar net stilingų skrydžių palydovių aprangai. Tačiau daug dėmesio ir pastangų taip pat skiriama oro linijų bendrovių simbolių dizainui, kitaip sakant, viskam – nuo logotipų ir skiriamųjų ženklų iki interneto svetainės grafikos ir lėktuvų dažų.
Nors paprastai siekiama standartizuoti apipavidalinimą, kad keleiviai galėtų lengvai atpažinti oro linijų produktus ir darbuotojus, kai kurie vežėjai retkarčiais išpuošia lėktuvą ar lėktuvus specialiais motyvais, kad parodytų savo įmonės unikalumą ar kultūrinį paveldą[1].
Tiesą sakant, šiais laikais ant lėktuvų galima pamatyti visko – nuo gimtojo miesto sporto komandų ir filmų iki meno šedevrų ir gamtos reiškinių. Tie, kurie matė, kokie neįtikėtinai nuostabūs darbai gali būti nutapyti ant lėktuvo, daugiau niekada nebemanys, kad lėktuvai negali prilygti įprastiems meno kūriniams.
Tokie pagal užsakymą atlikti lėktuvų dažymo darbai naudojami įvairiais tikslais. Juos matome nuolat – nuo įspėjimo priešui apie grėsmingus karinius orlaivius iki leidimo turtingiausiems asmenims išreikšti savo individualumą privačiais lėktuvais. Tačiau yra daug tokių vienkartinių ar net ir nuolat skraidančių orlaivių su kitokiais piešiniais, kurie stebina ir verčia stebėtis tuo, apie ką šiaip net nepagalvojame[2].
Keli įsimintiniausi orlaiviai, kurie stebina išradingumu
„Pokémon Airlines“
Dėl šio „Pokemonų“ tema sukurto lėktuvo buvo daug triukšmo nuo 1990-ųjų. Pirmą kartą šis vaikų pamėgtas lėktuvas pakilo 1998 m. Būtent 1998 m. pasaulis pamišo dėl jo išvaizdos ir veikimo. Išpopuliarėjus šiam lėktuvui, „ANA“ sukūrė dar vieną „Pokemonų“ lėktuvą.
Nors šie lėktuvai neseniai buvo išleisti į pensiją ir nebenaudojami, pasaulis niekada nepamirš džiaugsmo, kurį jie suteikė frančizės gerbėjams.
Apšvieskite dangų
Šiaurinės oro linijų bendrovės „Icelandair Stopover“ misija – viename iš jos lėktuvų įamžinti šiaurės pašvaistės vaizdinius. Šalis, kurioje vyksta šis nuostabą keliantis gamtos reiškinys, akivaizdžiai norėjo, kad jis būtų pavaizduotas ir lėktuve. Šis lėktuvo dažyme įamžintas meno kūrinys bus laikomas vienu iš didžiausių visų laikų. Jis atrodo dar nuostabiau, kai skrieja tarp debesų.
Skrendantis banginis
Daugeliui žmonių spalvingi lėktuvų dažymo darbai asocijuojasi su tokiais gyvūnais kaip ereliai ir tigrai. Tačiau šis yra unikalus: tai – beluga banginis.
Žmonės sako, kad panašumas išmuša iš vėžių. Didžiausias pasaulyje gyvūnas – tinkama tema didžiausiam pasaulyje komerciniam lėktuvui.
Didelis lėktuvas, didelė katė
Bendradarbiaudama su Amūro tigrų centru, „Rossiy Airlines“ įmonė sukūrė šį baimę keliantį piešinį bebaimiam žvėriui pagerbti.
Įspūdingas Amūro tigro veidas yra būtent toje vietoje, kur ir tikėtumėtės jį rasti – ant šio didžiulio „Boeing 737“, pačiame orlaivio priekyje. Pagal tai, kiek dažų prireikė šiam darbui užbaigti, galite įsivaizduoti, koks jis didelis. Žinoma, kiekviena paveikslo dalis buvo užbaigta rankomis ir atsižvelgiant į kiekvieną detalę.
Jacksono Pollocko lėktuvas
Tai vienas rečiausių šio sąrašo objektų, taip pat vienas iš neįprastų privačių reaktyvinių lėktuvų. Šis M3 užsakomųjų skrydžių lėktuvas atrodo taip, tarsi prie jo dizaino būtų prisidėjęs pats Jackson Pollock, nes jo pagrindas yra žalios spalvos, o akį traukia geltonų, raudonų, mėlynų ir juodų dažų motyvai Šio skrydžio niekada nepamiršite, jei pavyks gauti bilietą.
Iki begalybės ir dar toliau!
Animacinių filmų gerbėjai, vaikų turinys ir šiaip su populiaria kultūra susipažinę žmonės žino, iš kur kilęs šis šaukinys. Tai buvo jaudinanti akimirka ir vaikams, ir suaugusiesiems, kai vienas iš mėgstamiausių pasaulio personažų Buzz Lightyear pakilo į orą realiame gyvenime. Šią sceną ant orlaivio pavyko sukurti bendradarbiaujant „Pixar“ ir „China Eastern Airlines“. Be nuostabaus skrydžio, filmo „Žaislų istorija“ keleiviams vyšnia ant torto buvo teminiai įlaipinimo bilietai.
Ant drugelio sparnų
Arizonos sausringose dykumose galima rasti nedaug drugelių, išskyrus šį didelį spalvingą drugį. Šis privatus pramoginis orlaivis dvelkia atogrąžų dvasia – be mėlynų kraštų ir išmintingų baltų apdarų, jis turi raudonų, geltonų ir oranžinių atspalvių. Spalvos nebūdingos įprastiems orlaiviam, tad, žinoma, pritraukia dėmesį.
Greičiausias gyvas erelis
Oregono nacionalinės gvardijos vieno iš naikintuvų „F-15E“ piešiniai, vaizduojantys didingą baltąjį erelį, atspindi jų pasididžiavimą savo valstijos gamtos didybe. „F-15 Eagle“ negali būti pralenktas, kai kalbama apie našumą ir puolimą, ir tai yra tiesa. Pirmasis reaktyvinio naikintuvo skrydis buvo atšvęstas 1972 m., o jį ir toliau patikimai naudoja tiek JAV oro pajėgų nacionalinė gvardija, tiek JAV karinės oro pajėgos.
Pagarba Karaliaus oro pajėgoms
„Aerospace Hawk T.1A“ – 40 metų Anglijos karališkosioms oro pajėgoms tarnavęs orlaivis. Jo dizainas vaizduojamas ir patriotiškai, ir dviprasmiškai. Šie orlaiviai daugelį metų buvo naudojami mokomosiose misijose ir dėl to yra matę daugybę perdažymų, išskyrus paskutinįjį, sukurtą JK vėliavos motyvais. „Hawk T1A“, kaip ir apskritai britų aeronautika, iš esmės reprezentuoja Karališkąsias oro pajėgas. Šis reaktyvinis lėktuvas neabejotinai yra ir ištikimybės, ir patikimumo simbolis.
Nacionalinis simbolis
Piterio Peno gerbėjai pagaliau sulaukė gerų naujienų, nes pirmą kartą gyvenime Tinkerbelė galės skraidyti. Nors Piterio Peno draugė fėja yra šio neįtikėtino skraidančio lėktuvo žvaigždė, jis gimė iš „Disneilendo“ ir „Alaska Airlines“ aljanso. Dėl šio meno kūrinio norėsis viską mesti ir nedelsiant vykti į „Disneilendą“, o vaikus jis tikrai įkvėps veržtis į lėktuvą, nes abejingų šiam personažui tikrai nedaug.
Danguje tvyrantis siaubas
Alyvmedžio juodumo žalios spalvos schema, įskaitant žiaurią monstro nosį, išties kelia siaubą. Tarp visų išradingų šio sąrašo modelių tiesiog privalėjome įtraukti šį tradiciškai karingą dažymo darbą, nuo kurio teroristai bėga iš baimės. Karinius lėktuvus padaryti asmeniškesnius – puikus būdas priversti pilotus jaustis drąsiau, o priešus – labiau sunerimti.
Patriotai
Skristi lėktuvu su Kolorado vėliava – nuostabus dalykas, ir būtent taip pasielgė „Southwest Airlines“ įmonė. Kadangi šios bendrovės lėktuvai nuolat skraido po Denverį, Kolorado gyventojai gali parodyti savo nacionalinį pasididžiavimą. Skrydžiai Denveryje taps pasididžiavimo akimirka bet kuriam keleiviui su šiuo vėliavos įkvėptu dizainu. Be to, kad yra pagerbta valstija, pats atliktas darbas yra nepriekaištingas dėl skirto dėmesio visoms detalėms.
„Duracell“ lėktuvas
Šis „C-130 Hercules“ yra skraidanti akumuliatorių bendrovės „Duracell“ reklama. Ši iniciatyva buvo nukreipta į daugybės vaikų elektroninių žaislų maitinimą, o „Duracell“ bendradarbiavo su organizacija „Toys for Tots“, kad pristatytų pavaizduotą AA baterijų krovinį. Deja, šis orlaivis nebuvo varomas keliomis AA baterijomis, kas būtų dar nuostabiau.
Diskoteka danguje
Šis „Clay Lacy Aviation“ kūrinys – tai „SexyJet“, blizgantis „Gulfstream GV“, padengtas duochromatiniais chameleoniniais dažais. Šiame lėktuve yra viskas, ko gali prireikti brangiam įmonės vadovui. Jame yra visa patogumų gama, asmeninis tualetas, elektros kištukai prietaisams ir daug įvairių karšto ir šalto maisto pasirinkimų. Šį orlaivį varo du „Rolls-Royce“ varikliai. Pamatę jį nepatikėsite savo akimis, nes vaizdas užburia.
Vaivorykštinis „Make-A-Wish“ orlaivis
Sunku nepastebėti šio ryškaus vaivorykštinio lėktuvo, kuris skrieja dangumi ir skleidžia džiaugsmą. Šį spalvingą 35 modelio „Lear Jet“ lėktuvą padovanojo Denverio orlaivių valdymo ir užsakomųjų skrydžių bendrovė „International Jet Aviation“. Jis tarnauja sunkiai sergantiems jaunuoliams visame pasaulyje, skraidindamas juos jaudinančiais skrydžiais, jei jie to pageidauja. Ši paslauga teikiama nuo 1990 m., skirtingais laikotarpiais keičiant skirtingus modelius. Paskutinis šio lėktuvo skrydis įvyko 2019 metais. Džiaugiamės džiaugsmingais piešiniais ir paslauga, kurią jis suteikė kenčiantiems vaikams.
Kanados pasididžiavimas
Kanados karališkųjų oro pajėgų demonstracinis reaktyvinis lėktuvas – tai vaizdas, kurį reikia pamatyti ir patirti. Šis lėktuvas, papuoštas baltais ir raudonais klevo lapais, simbolizuojančiais Kanados dvasią, yra kanadietiško pasididžiavimo atspindys. Naikintuvas „CF-18“ buvo pristatytas 2017 m. aviacijos parodoje „Canada150 Air Show“, skirtoje 150-osioms šalies metinėms paminėti[3]. Barjerus laužantis stebuklas išvysto maksimalų 1 127 mylių per valandą greitį ir gali būti pastebėtas, jei tik turėsite atviras akis, tačiau jį tikrai bus sunku pastebėti.
Versalis danguje
Vieni iš labiausiai akį traukiančių ir išskirtinių dažymų yra ant privačių lėktuvų. Jei norite, kad itin turtingi ir garsūs žmonės pasirinktų jūsų įmonę, o ne konkurentus, turite patraukti jų dėmesį išskirtinumu. Skraidančios gėlės dangaus mėlynumo fone – puiki romantiško poilsio aplinka. Tai ideali transporto priemonė bebaimei kelionei. Juolab kokios išskirtinės nuotraukos prie tokio orlaivio.
Kelionės nasruose
Jei bijote ryklių, galbūt norėsite dar kartą apsvarstyti skrydį tokiu lėktuvu. Esame matę daug komercinių orlaivių, tačiau šis monstriškas meno kūrinys kelia siaubą. Orlaivis padabintas nasrais, kurie tikrai gali kelti baimę. Galbūt šis mega ryklys labiau tiktų kariniam lėktuvui, bet keleiviams vis tiek patinka.
Užšaldytos oro linijos
Galbūt neturėtumėte paleisti savo vaiko iš rankų, jei jis trokšta įšokti į šį „Frozen“ tematikos gražuolį. Toks orlaivis gali nustebinti vaikus. Pasak šį neįtikėtiną meno kūrinį sukūrusios Kanados oro linijų bendrovės „WestJet“, jam sukurti prireikė apie 170 galonų dažų, iš kurių buvo panaudota 23 skirtingos spalvos. Šis projektas nebuvo paprastas, nes teko atgaivinti šiuolaikines „Disnėjaus“ princeses.