JAV juda tolyn su strateginio Bitcoino rezervo kūrimu: kolkas jokių naujų pirkimų, tik konfiskuotos kriptovaliutos kapitalizacija
Dar tik prasidėjus rinkiminei D. Trumpo kampanijai ir JAV laukaint rinkimų, jis kalbėjo apie tai kokią vertę turi kriptovaliutos ir skaitmeninis turtas. Pirmieji pažadai buvo sudaryti kriptovaliutų reguliavimo grupę, valdyti šalies ekonomiką kitaip ir užtikrinti, kad Amerika gali tapti šalimi, kuri visiškai palaiko kriptovaliutų sandorius.
Prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį pasirašė įsaką sukurti strateginį bitkoinų rezervą ir kito skaitmeninio turto rinkinį, prieš pat surengdamas kriptovaliutų aukščiausiojo lygio susitikimą Baltuosiuose rūmuose. Iždo departamentas valdys šį rezervą, kuris bus pildomas Bitcoin (BTC), vyriausybės konfiskuotais baudžiamosiose ar civilinėse bylose.
Įsakyme teigiama: „Bitkoinas yra originali kriptovaliuta“. Jame taip pat paaiškinta, kad, kadangi Bitcoin pasiūla yra ribota, tai suteikia JAV pranašumą būti tarp pirmųjų šalių, sukūrusių nacionalinį Bitcoin rezervą.
Be to, įsaku prie Iždo departamento buvo sukurta JAV skaitmeninio turto atsargų sistema, skirta kitoms kriptovaliutoms ir skaitmeniniam turtui valdyti. Sekmadienį D. Trumpas socialinėje žiniasklaidoje paskelbė, kad planuoja kaupti bitkoinų, ethereumo ir trijų kitų tokenų atsargas, o tai sukėlė kriptovaliutų pramonės kritiką.
JAV tampa vyriausybės skaitmeninio turto valdymo strategijų lydere
Įsakyme taip pat buvo raginama pateikti išsamią ataskaitą apie vyriausybės turimą skaitmeninį turtą. Baltųjų rūmų kriptografijos ir dirbtinio intelekto specialistas Davidas Sacksas X pranešime išsamiai aprašė, kad į bitkoinų rezervą bus įtraukti JAV vyriausybei jau priklausantys bitkoinai, kuriuos ji konfiskavo per ankstesnius teisėsaugos veiksmus, ir pabrėžė, kad tai „mokesčių mokėtojams nekainuos nė cento“.
Šiuo metu JAV priklauso daugiau nei 198 000 bitkoinų, kurių vertė, anot Arkhamo, siekia apie 17 mlrd. dolerių. Kitų monetų atsargas sudarys „skaitmeninis turtas, išskyrus bitkoinus, konfiskuotas baudžiamosiose ar civilinėse bylose“. D. Sacksas teigė, kad vyriausybė neįsigis už jį papildomo turto, „išskyrus tą, kuris gautas konfiskavimo proceso metu“.
Iš „Arkham“ duomenų matyti, kad JAV vyriausybė turi apie 56 eterio žetonus, kurių vertė siekia beveik 119 mln. dolerių. XRP arba „Solana“ ar „Cardano“ žetonų, ji nėra įtraukta į sąrašą. Kriptografijos caras D. Sacksas teigia, kad „JAV neparduos jokių į rezervą deponuotų bitkoinų. Jis bus laikomas kaip vertės saugykla. Rezervas yra tarsi skaitmeninis kriptovaliutų, dažnai vadinamų skaitmeniniu auksu, Fort Knoxas“.
Kriptovaliutų pramonė D. Trumpo Baltuosiuose rūmuose įgijo precedento neturinčią įtaką, o tai yra ryškus kontrastas buvusio prezidento Joe Bideno griežtesnei pozicijai. Penktadienį Baltuosiuose rūmuose vyks pirmasis kriptovaliutų aukščiausiojo lygio susitikimas, atspindintis šį požiūrio pasikeitimą.
„Bitcoin“ trumpam smuktelėjo daugiau nei 5 % ir nukrito žemiau 85 000 JAV dolerių
Kriptovaliutų kainos pastaruoju metu buvo nepastovios. Kai rinkos nestabilios, investuotojai linkę pasitraukti iš didelės rizikos turto sandorių, pavyzdžiui, kriptovaliutų. Kritikai teigia, kad kriptovaliutų vertei trūksta fundamentalaus pagrindo, ir abejoja vyriausybės rezervo reikalingumu.
Šią savaitę kriptovaliutų rinką paveikė kovos dėl muitų tarifų ir susirūpinimas dėl infliacijos, užgožę jaudulį dėl „Bitcoin“ rezervo. Trečiadienį „JPMorgan“ prognozavo, kad kriptovaliutų kainos artimiausiu metu vargu ar reikšmingai kils dėl platesnio ekonominio neapibrėžtumo ir mažėjančios paklausos.
Rinka į šią naujieną sureagavo greitai. Savaitės pradžioje bitkoinas trumpam buvo pasiekęs pagrindinį 90 000 JAV dolerių lygį, tačiau dabar prekiaujama šiek tiek žemesne kaina. Bitcoin kaina nukrito daugiau nei 5 % po to, kai D. Sacksas patikslino, kad JAV nepirks daugiau kriptovaliutos. Analitikai įspėja, kad jei bitkoinas neišsilaikys aukščiau šio lygio, jam gresia gilesnis kritimas link 70 000 JAV dolerių.
D. Sacksas paaiškino, kad iždo ir prekybos sekretoriai gali įsigyti daugiau bitkoinų tik tuo atveju, jei tai nesukels papildomų išlaidų mokesčių mokėtojams. Vyriausybė šiuo metu neplanuoja plėsti savo kriptovaliutų atsargų daugiau nei jau konfiskuota.
D. Trumpo patarėjas dirbtinio intelekto ir kriptovaliutų klausimais Davidas Sacksas sulaukė kritikos dėl galimo interesų konflikto, susijusio su jo ankstesnėmis investicijomis į kriptovaliutas. D. Sacksas, vienas iš „Craft Ventures“ įkūrėjų, atsakė X, sakydamas, kad jis pardavė visas savo kriptovaliutų akcijas prieš D. Trumpui pradedant eiti pareigas, ir pažadėjo vėliau pateikti atnaujintą informaciją apie jo darbo etiką.
Ką tai reiškia ir kodėl tai svarbu?
Prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė įsaką dėl strateginio bitkoinų rezervo sukūrimo, todėl Jungtinės Amerikos Valstijos tapo viena pirmųjų šalių, kuri sukūrė nacionalines blokų grandinės turto atsargas. Šis žingsnis reiškia esminį JAV politikos pokytį kriptovaliutų atžvilgiu, nes D. Trumpas nori valdyti šalį kaip „pasaulio kriptovaliutų sostinę“.
Rezervas bus pildomas bitkoinais, kuriuos federalinė vyriausybė konfiskavo baudžiamosiose ar civilinėse turto konfiskavimo bylose. Šis sprendimas rodo, kad vyriausybė dabar į bitkoinus žiūri kaip į strateginį finansinį turtą, o ne tik kaip į nepastovią investiciją.
Be „Bitcoin“, įsakyme taip pat nustatoma skaitmeninio turto atsargų saugykla kitoms konfiskuotoms kriptovaliutoms, įskaitant „Ethereum“, XRP, „Solana“ ir „Cardano“. Nors kol kas neaišku, kokią naudą šis rezervas atneš JAV piliečiams, Sacksas patikino, kad ši iniciatyva „mokesčių mokėtojams nekainuos nė cento“.
Vyriausybė aktyviai nepirks bitkoinų, o tai reiškia, kad rezervui didinti nebus naudojamos valstybės lėšos. D. Trumpas kadaise atmetė bitkoinus kaip „apgavystę“, o dabar jis agresyviai domisi kriptovaliutų pramone.
Kriptovaliutų pramonė atidžiai stebi, penktadienio aukščiausiojo lygio susitikimas gali suteikti svarbių įžvalgų apie tai, kaip D. Trumpas planuoja integruoti skaitmeninį turtą į JAV finansų ir ekonomikos politiką.