„Coinbase“ papildė savo Onramp platformą Apple Pay funkcija: nauda trečiųjų šalių vartotojams
Kriptovaliuta ir naujos technologijos žengia koja kojon. Įmonės ir verslai turi bendradarbiauti, kad naudotojų patirtis būtų geriausia. Dabar pasirodė pranešimai su būtent tokiomis naujienomis. Coinbase paskelbė apie integraciją su Apple Pay. Tai leidžia programėlių kūrėjams galimybę pirkti kriptovaliutas naudojant „iPhone“ funkciją integruoti tiesiai į savo programėles.
Anksčiau šis procesas buvo sudėtingas, su dideliais mokesčiais ir būtinybe apsilankyti keliose svetainėse ar programėlėse. Pridėdama „Apple Pay“, „Coinbase“ kriptovaliutų pirkimą padaro patogesnį ir prieinamesnį kasdieniams vartotojams. Šis žingsnis taip pat rodo didėjantį „Apple“ norą priimti kriptovaliutas – tai yra pokytis nuo ankstesnės jos pozicijos ir potencialus santykių su kriptovaliutų pasauliu gerėjimo ženklas.
Šis pokytis įvyksta specifiniu politikai metu. Kriptovaliutas palaikantys lyderiai gauna galimybę valdyti šalis ir įgyvendinti tam tikrus pokyčius jų sistemose. Išrinktasis prezidentas JAV, D. Trumpas nurodė, kad jo administracija labiau rems kriptografijos pramonę, o tai tikriausiai prisidėjo prie kylančios bitkoino kainos, artėjančios prie 100 000 JAV dolerių.
Vertybinių popierių ir biržos komisijos (SEC) vadovas Gary Gensleris neseniai paskelbė, kad atsistatydins, kai D. Trumpas pradės eiti pareigas, ir taip baigs savo griežtą poziciją kriptovaliutų atžvilgiu. Kol kas D. Trumpas neįvardijo galimo SEC pirmininko, tačiau kadangi pranešimas turėtų būti paskelbtas bet kurią dieną, daugelis mano, kad greičiausiai SEC pirmininko postą užims Paulas Atkinsas. Jis buvo SEC komisaras, o parama jam augo nuo tada, kai jis išreiškė paramą Trumpui.
Apple galiausiai turėjo pakeisti savo požiūrį į kriptovaliutų pritaikymą
Anksčiau „Coinbase“ generalinis direktorius Brianas Armstrongas kritikavo „Apple“ dėl nepakankamos paramos kriptovaliutų erdvei. 2022 m. Armstrongas teigė, kad „Apple“ gali susidurti su antimonopolinėmis problemomis, kaltindamas bendrovę uždraudus tam tikras „Coinbase“ programėlės funkcijas.
2014 m. pradėjusi veikti „Apple Pay“ šiuo metu turi apie 500 mln. aktyvių naudotojų ir JAV užima daugiau kaip 90 % bekontakčių mokėjimų rinkos.
Kai 2019 m. „Apple“ pristatė savo kreditinę kortelę, bendrovė aiškiai nurodė, kad pirkti kriptovaliutų nebus leidžiama. Anksčiau „Apple“ iš savo „App Store“ taip pat pašalino kelias kriptovaliutų ir NFT programėles, įskaitant tokias pagrindines biržas kaip „Binance“ ir „Kraken“ Indijoje.
Tačiau 2021 m. interviu „Apple“ generalinis direktorius Timas Cookas sakė, kad nagrinėja galimybę leisti „Apple Pay“ pirkti kriptovaliutas, pažymėdamas, kad pats asmeniškai turi kriptovaliutų. Nepaisant to, T. Cookas pabrėžė norįs, kad „Apple“ liktų atskirta nuo kriptovaliutų pramonės.
Kriptovaliutų pirkimas tradicine valiuta, ypač pirmą kartą, gali būti lėtas ir varginantis procesas. Dažnai tenka šokinėti tarp biržų ir susidurti su ilgais „pažink savo klientą“ (angl. Know-Your-Customer, KYC) patikrinimais. Integracija su „Apple Pay“ siekiama supaprastinti ir pagreitinti šį procesą, nes „Apple Pay“ jau yra plačiai naudojama ir integruota į daugumą „Apple“ įrenginių.
Kriptovaliutų operacijų supaprastinimas siekiant geresnės naudotojų patirties
Nemilas Dalalas, „Coinbase“ kūrėjų platformos vadovas, tai gerai paaiškino: „On-ramp“ produktai leidžia jums perkelti fiat į kriptovaliutas, o anksčiau tai buvo skausmingas procesas. Su „Onramp“ idėja yra ta, kad vos per kelias sekundes, naudodamiesi pažįstama pinigine, pavyzdžiui, „Apple Pay“, kuria jau naudojasi 60 mln. amerikiečių, galite susieti savo banko sąskaitą, pervesti pinigus į blokų grandinę ir pradėti juos naudoti kaip tik norite.“
Dalalas pridūrė, kad jau galite pirkti kriptovaliutas „Uniswap“ per „Coinbase Onramp“, o tinklaraščio projekte paminėta „Moonshot“ – programėlė, skirta pirkti memecoinus, pavyzdžiui, „Dogwifhat“ ir Iggy Azalea MOTHER, dabar priimanti grynųjų pinigų įmokas per „Apple Pay“.
Kadangi „Apple Pay“ jau yra prijungta prie naudotojų banko sąskaitų, joje yra įdiegtos tam tikros KYC patikros. Dėl šios priežasties „Coinbase Onramp“ komanda gali pasikliauti „Apple“ KYC procedūromis, kad naudotojams viskas vyktų sklandžiau.
Dėl šios naujos integracijos vartotojams, kurie per „Apple Pay“ per „Coinbase Onramp“ įsigyja USDC stablecoin, nereikės mokėti jokių sandorio mokesčių.