
Kasdien naudojami daiktai kaip mobilusis telefonas ir ausinės perneša milijonus bakterijų
Naudojamės kasdien, kartas dėvime visą dieną ir negalime be jų gyventi, bet ar galvojame apie higieną? Rankas plauname, dažnai dezinfekuojame. Kiekvieną dieną valome paviršius, net telefoną ar kompiuterį, klaviatūrą ar pelę. Tačiau ar taip rūpinamės ir ausinių higiena? Juk jas dedame tiesiai į ausis.
Pasirodo, ausinės yra daiktas, ant kurio priauga tūkstančiai bakterijų, o jas perkeliame ant kitų daiktų nuolat jas liesdami rankomis. Ekspertai sako, kad pjaustymo lentelė, virtuvės kirauklė ir kiti dažnai užteršti, pakartotinai naudojami paviršiai turi mažiau bakterijų nei ausinukai, kuriuos nešiojamės kišenėje ir valome vos retkarčiais, jei išvis tuo rūpinamės.
Ausinės visur su mumis: įmestos į rankines, kuprines, sporto krepšį. Kartais net numestos ant žemės jos pekeliamos ir toliau naudojamos kaip įprasta. Tačiau daugelis žmonių retai susimąsto apie tai, kad jos iš tikrųjų būna purvinos.
Įsivaizduokite, kad tose pačiose vietose pamatytumėte neišpakuotą kramtomosios gumos gabalėlį. Jūs nė nesusimąstytumėte, ar ją išmesti, užuot įsidėję į burną. Tad kodėl su ausinėmis elgtis kitaip?
Paslėptas bakterijų šaltinis: ausinukai užteršti labiau nei ilgai neplauta virtuvinė lentelė
Nors ausinukų įkrovimo dėklai padeda šiek tiek apsaugoti ausines, jos nuolat liečiamos plikomis rankomis, o jose, kaip žinome, yra milijonai bakterijų. Šiuolaikiniame pasaulyje, kai po pandemijos labiau sisirūpinome ligų platinimu, esame raginami dažnai dezinfekuoti rankas ir vengti liesti veidus. Tačiau ausinės vis dar dažnai liečiasi su nešvariomis rankomis.
Pasak ekspertų, ausinėse gali būti:
- 2 708 kartus daugiau bakterijų nei ant virtuvinės pjaustymo lentelės;
- 6 kartus daugiau bakterijų nei virtuvės kriauklėje;
- 330 kartų daugiau bakterijų nei ant virtuvės stalviršio.
Esant tokiam užterštumo lygiui, nešvarios ausinės gali sukelti alergines reakcijas, odos sudirgimą ir net infekcijas. Ausų vaškas prisideda prie bakterijų problemos. Žinome, kad ausų krapštukai nėra rekomenduojami. Jie ne tik kaupia bakterijas, bet taip pat gali pabloginti ausų vaško kaupimąsi.
Mūsų ausys yra sukurtos taip, kad savaime išsivalytų, tačiau nuolatinis ausinių naudojimas gali sutrikdyti šį natūralų procesą ir sukelti perteklinį ausų vaško kaupimąsi. Laikui bėgant tai gali turėti įtakos ir mūsų klausai.
Kad apsaugotumėte savo sveikatą ir brangų bei mielą daiktą, ausines, stenkitės jas valyti bent kartą per savaitę. Be to, venkite dalytis tokiais įrenginiais su kitais, nes taip gali plisti bakterijos ir padidėti infekcijų rizika.
Skirdami kelias minutes ausinių dezinfekavimui, galite labai pagerinti higieną, garso kokybę ir ausų sveikatą
Jūsų patikimos ausinės gali skleisti puikų garsą, tačiau jose taip pat gali būti bakterijų, įskaitant stafilokokus ir pseudomonas, du mikrobus, kurie sukelia infekcijas. Reguliariai valyti ausines ir kitus su ausimis susijusius prietaisus būtina ne tik dėl geresnės garso kokybės, bet ir siekiant apsaugoti savo sveikatą.
Elektronikos gamintojas „Bose“ rekomenduoja ausines valyti bent kartą per du mėnesius, kad jos būtų higieniškos ir gerai veiktų. Štai kaip tai daryti tinkamai:
- Nuvalykite išorę: švelniai laikykite ausines ir nuvalykite jas nepūkuota šluoste, šiek tiek sudrėkinta vandeniu. Venkite drėgmės patekimo į bet kokias angas ir visiškai jas nusausinkite kita švaria šluoste.
- Pašalinkite vašką ir dulkes: nedidelius plyšelius išvalykite vatos tamponu arba smailiu dantų krapštuko galu. Specialus įrenginiams valyti skirtas glaistas ar guma gali padėti ištraukti įsisenėjusias šiukšles. Taip pat galima įsigyti specialių ausinių valymo rinkinių.
- Naudokite servetėles be alkoholio: ekspertai siūlo naudoti purškiklius ar servetėles be alkoholio, kad nuvalytumėte guminius, silikoninius, plastikinius ar akrilo paviršius jų nepažeisdami. Jos taip pat padeda ištirpdyti susikaupusį ausų vašką.
- Nepamirškite įkrovimo dėklo: išorę nuvalykite nepūkuota šluoste, o įkrovimo prievadą valykite minkštu šepetėliu. dantų šepetėliu gerai atlaisvinsite viduje esančias šiukšles, kurias tada bus lengviau pašalinti.
- Valymą paverskite įpročiu: po kiekvieno naudojimo ausines greitai nušluostykite ir visada laikykite jas dėkle, o ne palaidas rankinėje ar kišenėje, kur gali kauptis nešvarumai.
- Pasirūpinkite, kad ir jūsų ausys būtų švarios! Mažindami vaško sankaupas ausyse, pirmiausia užkirsite kelią jo kaupimuisi ant ausinių.
Reguliariai valydami ausines ne tik prailginsite jų tarnavimo laiką, bet taip pat išvengsite infekcijų ir užtikrinsite optimalią garso kokybę. Skirdami kelias minutes tinkamam ausinių valymui ir saugojimui, užtikrinsite, kad ausinės skambėtų puikiai ir jūsų ausys būtų saugios.