Ar įmanoma sėkmingai atsikratyti celiulito: atsiradimo priežastys ir būdai pagerinti būklę

Grožis, Mityba, SveikatingumasDovilė Barauskaitė
Suprasti akimirksniu
Celiulitas
Celiulitas vargina dažną, bet yra visiškai normalus ir įprastas. Ron Lach/ Pexels nuotrauka

Didysis šortukų sezono priešas celiulitas: kodėl atsiranda ir kaip su juo kovoti?

Celiulitas yra dažna kosmetinė problema, su kuria susiduria daugelis žmonių, ypač moterų, nepriklausomai nuo amžiaus, kūno svorio ar bendro fizinio pasirengimo lygio. Tai įdubusi ar gumbuota oda, dažnai apibūdinama kaip apelsino žievelės ar varškės tekstūra. Nors celiulitas nekelia jokio didelio pavojaus sveikatai, jis gali turėti įtakos savigarbai ir kūno įvaizdžiui[1].

Celiulitas pirmiausia formuojasi poodiniame riebalų sluoksnyje, esančiame po odos paviršiumi, ypač tose vietose, kuriose yra didesnė riebalų koncentracija, pavyzdžiui, sėdmenų, šlaunų, klubų ir pilvo srityse. Jis atsiranda, kai šiame sluoksnyje esančios riebalų ląstelės spaudžiasi prie jungiamojo audinio, todėl oda atrodo nelygi arba įdubusi.

Jungiamasis audinys sudaro vertikalias skaidulines juostas, kurios pririša odą prie po ja esančių raumenų ir sukuria skyrius, kuriuose kaupiasi riebalai. Riebalų ląstelėms didėjant, jos gali išsipūsti į viršų, todėl atsiranda celiulitui būdingas vaizdas. Celiulitas pasireiškia dėl kelių veiksnių, įskaitant riebalų kaupimąsi, jungiamojo audinio struktūrą ir odos elastingumą[2].

Dažnai jis tampa labiau pastebimas, kai oda yra suspaudžiama, pavyzdžiui, suspaudžiama arba spaudžiama. Celiulito išvaizda gali būti įvairi: nuo lengvos formos, kai matomi tik keli įdubimai arba išryškėja tik atsisėdus, iki sunkios, kai matomi ryškesni ir didesni įdubimai. Jo matomumui įtakos gali turėti ir tokie veiksniai kaip odos storis, spalva ir drėkinimas.

Apelsino žievelės efektas
Celiulitas vadinamas ir varške ir apelsino žievele, bet yra susijęs su riebalais kūne. Public domain pictures/ Pexels nuotrauka

Kodėl celiulitas vienus asmenis veikia labiau nei kitus?

Dažnai pasitaiko, kad yra skirtingos moterų grupės, kurios nuo paauglystės kovoja su stipria celiulito forma ir tos, kurios šią problemą pastebi tik ant sėdmenų ar labai nežymiai. Nors celiulitas gali pasireikšti bet kurios lyties, amžiaus ar kūno tipo asmenims, jis dažniau pasireiškia moterims ir jos labiau dėl to išgyvena.

Taip yra dėl struktūrinių jungiamojo audinio ir riebalų pasiskirstymo skirtumų tarp vyrų ir moterų. Moterų jungiamojo audinio skaidulinės juostos paprastai išsidėsčiusios vertikaliai, todėl riebalų ląstelės lengviau prasiskverbia pro jas ir sukuria įdubimą[3]. Vyrų jungiamojo audinio struktūra yra kryžminė, o tai suteikia didesnę struktūrinę atramą ir sumažina celiulito matomumą.

Veiksniai, turintys įtakos celiulito intensyvumui

  • Genetika: Genetinis polinkis vaidina svarbų vaidmenį nustatant celiulito atsiradimo tikimybę ir sunkumą. Tam tikri genai gali turėti įtakos tokiems veiksniams kaip riebalų pasiskirstymas, medžiagų apykaita ir kolageno gamyba, todėl turi įtakos asmens polinkiui formuotis celiulitui.
  • Hormonai: Hormonų pokyčiai, ypač lytinio brendimo, nėštumo ir menopauzės metu, gali prisidėti prie celiulito atsiradimo. Tokie hormonai kaip estrogenas veikia kraujotaką, riebalų kaupimąsi ir kolageno gamybą, todėl gali turėti įtakos celiulito atsiradimui.
  • Gyvenimo būdas ir mityba: Sėdimas gyvenimo būdas, fizinio aktyvumo stoka ir netinkama mityba gali paskatinti riebalų pertekliaus kaupimąsi ir padidinti celiulito susidarymo tikimybę. Daug perdirbtų maisto produktų, sočiųjų riebalų ir rafinuoto cukraus turinti mityba gali sustiprinti celiulito būklę, nes skatina riebalų kaupimąsi ir uždegimus.
  • Kūno svoris ir kūno riebalų procentas: Nors celiulitas gali pasireikšti įvairaus kūno svorio žmonėms, kūno riebalų perteklius gali pabloginti celiulito išvaizdą. Išlaikant sveiką kūno svorį ir subalansuotą kūno riebalų procentą, celiulitas gali būti mažiau pastebimas.
  • Odos elastingumas: Dėl sumažėjusio odos elastingumo, dažnai susijusio su senėjimu arba greitu svorio kritimu, celiulitas gali tapti labiau pastebimas. Sumažėjęs odos kolageno ir elastino skaidulų kiekis gali lemti odos elastingumo sumažėjimą, todėl riebalų ląstelės gali labiau išsikišti[4].
  • Kraujo apytaka: Sutrikusi kraujotaka gali trukdyti pašalinti toksinus ir atliekas iš riebalinių ląstelių, o tai skatina celiulito formavimąsi. Blogą kraujotaką gali lemti tokie veiksniai kaip sėdimas gyvenimo būdas, aptempti drabužiai ir tam tikri sveikatos sutrikimai.

Kaip kovoti su celiulitu?

Celiulitas yra plačiai paplitusi liga, kuria serga įvairaus išsilavinimo ir kūno sudėjimo žmonės. Svarbu pripažinti, kad celiulitas yra normalus reiškinys ir nerodo prastos sveikatos ar fizinės būklės. Suprasdami veiksnius, lemiančius celiulito susidarymą ir sunkumą, žmonės gali lengviau pakeisti gyvenimo būdą ir įpročius, kurie gali sumažinti jo atsiradimą.

Nors yra įvairių gydymo būdų ir priemonių, pavyzdžiui, mankšta, sveika mityba, masažas ir vietinio poveikio kremai, svarbu nusistatyti realius lūkesčius, nes visiškai panaikinti celiulitą gali būti įmanoma ne visiems. Pozityvus požiūris į kūną ir savęs priėmimas yra labai svarbūs bendros gerovės komponentai, skatinantys pasitikėjimą savimi ir teigiamą kūno įvaizdį.

Nors celiulitas yra natūralus ir nekenksmingas, kai kurie žmonės, norėdami sumažinti jo matomumą ir padidinti pasitikėjimą savimi, gali kreiptis dėl procedūrų. Jos, žinoma, yra itin individualios ir vieniems gali veikti sėkmingiau, nei kitiems.

Lazerio terapija

Lazerio terapija yra populiarus celiulito gydymo būdas. Ji veikia nukreipta į riebalines ląsteles ir skatina kolageno gamybą, todėl oda tampa lygesnė. Galimi įvairūs lazerio gydymo būdai, pvz:

  • Lazerinė lipolizės procedūra apima lazerio energijos naudojimą riebalų ląstelėms tirpdyti ir odai stangrinti. Ji gali padėti sumažinti celiulito išvaizdą ir formuoti gydomos srities kontūrus.
  • Cellulaze tai minimaliai invazinė lazerinė procedūra, kuri skirta celiulitui, atpalaiduojant skaidulines juostas ir tirpinant riebalines ląsteles. Jis taip pat stimuliuoja kolageno gamybą, kad oda ilgam sustangrėtų.
Lazerinės procedūros
Celiulito būklė gerėja kai odos elastingumas paveikiamas procedūromis. Dmitriy Ganin/ Pexels nuotrauka

Vakuuminės procedūros

Vakuuminės procedūros, kurių metu masažuojamos pažeistos vietos ir gerinama kraujotaka[5]. Šiomis procedūromis siekiama sumažinti celiulito išvaizdą gerinant limfos drenažą ir skaidant riebalų sankaupas. Tai gali būti ir vakuuminis masažas, kurio metu naudojamas rankinis prietaisas.

Endermologija tai terapija, kai naudojant prietaisą su mechanizuotais voleliais ir siurbimu masažuojama oda, stimuliuojama kraujotaka ir gerinamas limfos drenažas. Tai gali padėti laikinai sumažinti celiulito išvaizdą.

Radijo dažnis

Taikant radijo dažnio (RF) procedūras, energijos bangos kaitina gilesnius odos sluoksnius, skatina kolageno gamybą ir stangrina odą. RF procedūros gali padėti sumažinti celiulito išvaizdą didindamos odos elastingumą. Kai kurios įprastos radijo dažnio procedūros yra šios:

  • Thermage procedūra tai neinvazinis gydymas, kurio metu radijo dažnių energija naudojama odai šildyti ir kolageno gamybai skatinti. Ji gali padėti sutvirtinti odą ir pagerinti celiulito išvaizdą.
  • Venus Freeze / Venus Legacy irgi vienas iš radio dažnio procedūros tipį. Šiose procedūrose radijo dažnis derinamas su magnetiniais impulsais, kad būtų perduodama šiluma ir skatinama kolageno sintezė. Jos gali padėti sumažinti celiulitą ir stangrinti odą.

Masažo terapija

Masažo terapijos metodai, tokie kaip giliųjų audinių masažas ir limfodrenažinis masažas, gali padėti pagerinti kraujo ir limfos cirkuliaciją, sumažinti skysčių susilaikymą ir išskaidyti riebalų sankaupas. Nors masažo terapija gali suteikti laikiną palengvėjimą ir pagerinti bendrą odos tekstūrą, ji negali padėti ilgam sumažinti celiulito.

Kūno įvyniojimai

Purvo, molio ar jūros dumblių derinio, o po to apdorota vieta apvyniojama tvarsčiais ar plastikine plėvele. Taip siekiama detoksikuoti organizmą, drėkinti odą ir laikinai sutvirtinti odos paviršių. Nors kūno įvyniojimai gali laikinai sumažinti celiulito išvaizdą, poveikis paprastai būna trumpalaikis, nes medžiaos veikia odos paviršių, bet ne problemą.

Maisto papildai

Tam tikri maisto papildai teigia, kad jie gerina celiulito išvaizdą, nes veikia riebalų apykaitą, kolageno gamybą arba skysčių pusiausvyrą. Celiulitui gydyti skirtuose papilduose dažnai randama tokių sudedamųjų dalių kaip žaliosios arbatos ekstraktas, vynuogių sėklų ekstraktas ir žuvų taukai. Tačiau moksliniai įrodymai, patvirtinantys jų veiksmingumą, yra riboti, o rezultatai gali skirtis priklausomai nuo žmogaus.

Akustinių bangų terapija

Akustinių bangų terapija (AWT) naudoja žemo dažnio garso bangas riebalų ląstelėms skaidyti, kraujotakai gerinti ir kolageno gamybai skatinti. Tai neinvazinis gydymas, kuris gali padėti sumažinti celiulito išvaizdą. Norint pasiekti optimalių rezultatų, AWT gali prireikti kelių seansų, be to, siekiant didesnio veiksmingumo, ji dažnai taikoma kartu su kitomis procedūromis.

Ultragarso terapija

Ultragarso terapija naudoja aukšto dažnio garso bangas, kurios prasiskverbia pro odos paviršių ir veikia po juo esančias riebalų ląsteles. Ultragarso bangų energija gali suardyti riebalų ląstelių membranas ir skatinti riebalų apykaitą. Nors ultragarso terapija pirmiausia naudojama kūno formavimui ir riebalų mažinimui, ji gali turėti antrinį poveikį gerinant celiulito išvaizdą, nes stangrina odą ir mažina riebalų sankaupas.

Kriolipolizė (CoolSculpting)

Kriolipolizė, paprastai vadinama riebalų šaldymu, apima kontroliuojamą riebalinių ląstelių šaldymą, siekiant jas sunaikinti. Nors kriolipolizė pirmiausia naudojama riebalams mažinti, ji taip pat gali šiek tiek pagerinti celiulito išvaizdą[6]. Procedūra selektyviai nukreipta į riebalų ląsteles ir jas pašalina nepažeidžiant aplinkinių audinių. Tačiau svarbu pažymėti, kad kriolipolizė nėra specialiai skirta celiulitui gydyti ir gali turėti ribotą poveikį celiulito mažinimui.

Kriolipolizė tai neinvazinė procedūra, kurios metu užšaldant riebalines ląsteles jos pašalinamos. Procedūros metu aplikatorius uždedamas ant tikslinės srities ir kontroliuojamai šaldoma. Dėl žemos temperatūros riebalų ląstelės kristalizuojasi ir galiausiai žūsta. Laikui bėgant organizmas natūraliai pašalina negyvas riebalines ląsteles, todėl sumažėja riebalų ir pagerėja celiulito išvaizda. Paprastai prireikia kelių procedūrų seansų, o pastebimiems rezultatams pamatyti gali prireikti kelių mėnesių.

Cellfina

Cellfina tai nechirurginė procedūra, specialiai skirta šlaunų ir sėdmenų celiulitui šalinti. Procedūros metu naudojant nedidelį, į adatą panašų prietaisą atpalaiduojamos jungiamojo audinio juostos, kurios tempia odą ir sukuria celiulitui būdingus įdubimus. Atlaisvinus šias riebalų juostas, oda tampa lygesnė, o celiulito išvaizda gerokai sumažėja. Rezultatai gali būti matomi jau po trijų dienų po procedūros ir gali išlikti iki trejų metų.

Akustinių bangų terapija

Akustinių bangų terapija tai procedūra, kurios metu vibruojančiomis arba pulsuojančiomis bangomis stimuliuojamas jungiamasis audinys celiulito linkusiose vietose. Stimuliuojant audinius, padidėja kolageno gamyba, pagerėja odos elastingumas, tekstūra ir išvaizda. Norint pasiekti optimalių rezultatų, paprastai prireikia kelių procedūrų.

Karboksiterapija

Karboksiterapijos metu anglies dioksidas suleidžiamas tiesiai po oda. Manoma, kad anglies dioksidas padidina kraujo pritekėjimą į šią sritį, o tai gali padėti sumažinti celiulito išvaizdą. Šiam gydymui paprastai reikia kelių seansų, todėl galite patirti diskomfortą ir laikiną mėlynių atsiradimą. Rezultatai gali būti matomi po 7-10 procedūrų.

Mikrodermabrazija

Mikrodermabrazija tai procedūra, kurios metu oda šveičiama naudojant aliuminio oksido arba druskos kristalus. Dažnai ji atliekama and veido odos, siekiant stimuliuoti atsinaujinimą ir kolageno gamybą. Smulkios dalelės švelniai pašalina negyvas odos ląsteles, skatina naujų ląstelių augimą ir pagerina bendrą odos tekstūrą bei išvaizdą. Optimaliems rezultatams pasiekti paprastai reikia kelių procedūrų.

Kiti naujoviški metodai padedantys su celiulito išvaizda

Šoko bangų terapija: į pažeistą sritį siunčiamos didelio intensyvumo garso bangos. Ji padeda skaidyti riebalų ląsteles, skatina kolageno gamybą ir gerina kraujotaką, todėl galiausiai sumažėja celiulito išvaizda.

Injekcinės procedūros: kai kurios injekcinės procedūros, pavyzdžiui, mezoterapija arba lipolizinės injekcijos, apima tokių medžiagų kaip fosfatidilcholinas arba kofeinas švirkštimą į pažeistą vietą, kad būtų suskaidytos riebalų ląstelės ir pagerėtų celiulito išvaizda.

Vietinio poveikio kremai ir serumai: Daugybė vietinio poveikio produktų teigia, kad jie mažina celiulito išvaizdą. Šių kremų ir serumų sudėtyje dažnai yra tokių sudedamųjų dalių kaip kofeinas, retinolis ir antioksidantai, kurie gali pagerinti kraujotaką, paskatinti kolageno sintezę ir laikinai sumažinti celiulito matomumą.

Verta paminėti, kad nors šios procedūros gali laikinai pagerinti celiulito išvaizdą, sveiko gyvenimo būdo palaikymas, apimantis reguliarius fizinius pratimus, subalansuotą mitybą, drėkinimą ir tinkamą odos priežiūrą, taip pat gali padėti sumažinti celiulito matomumą. Taip pat privalu akcentuoti, kad celiulitas nėra pilnai pašalinamas ar išgydomas.

Šūsnis namuose taikomų procedūrų, kurios gali sumažinti celiulito matomumą

Celiulito gydymas apima daugybę produktų ir procedūrų. Lazerio terapija, vakuuminis gydymas, radijo dažnis, smūginių bangų terapija, injekcijos ir vietinio poveikio produktai, tai tik keletas iš galimų variantų. Svarbu nepamiršti, kad individualūs rezultatai gali skirtis, o kompleksinis požiūris, apimantis sveiką gyvenimo būdą, reguliarius fizinius pratimus ir subalansuotą mitybą, gali papildyti šias procedūras.

Dažnai matome, kad galima įsigyti paviršinių odos kremų celiulito prevencijai ar gydymui. Moterys to imasi pirmiausiai, nes produktai laisvai prieinami ir nėra brangūs. Jei nepastebėsite jokių nepageidaujamų reakcijų, galite naudoti kremą, kaip nurodyta. Svarbu atkreipti dėmesį, kad individualūs rezultatai gali skirtis ir šios vietinio poveikio procedūros gali visiškai nepanaikinti celiulito.

Kūno stimuliacija
Odos stimuliacija sausu šepečiu veikia ir celiulitą. Cottonbro studio/ Pexels nuotrauka

Tačiau jos gali laikinai pagerinti odos išvaizdą. Yra ir daugiau namuose atliekamų ritualų ir procedūrų, kurie gali pagerinti kraujotaką ir sumažinti celiulito būklę vizualiai.

  • Stimuliacija sausu šepečiu: tai švelnus odos valymas natūralių šerių šepečiu aukštyn link širdies. Toks odos šukavimas sausu šepečiu turi ne vieną pliusą. Tai šveičia odą, gerina kraujotaką ir skatina limfos drenažą[7]. Nors toks sausas šukavimas celiulito nepanaikins, jis gali laikinai pagerinti odos tekstūrą ir išvaizdą.
  • Savimasažas: reguliariai masažuojant celiulito pažeistas vietas tvirtu spaudimu, galima pagerinti kraujotaką, suskaidyti riebalų sankaupas ir sumažinti skysčių susilaikymą. Masažo veiksmingumui padidinti galite naudoti masažinius aliejus arba kremus.
  • Sveikos gyvensenos įpročiai: sveiko gyvenimo būdo palaikymas gali padėti sumažinti celiulito atsiradimą. Reguliari mankšta, pavyzdžiui, jėgos treniruotės ir kardio treniruotės, gali padėti tonizuoti raumenis ir sumažinti bendrą kūno riebalų kiekį. Subalansuota mityba, kurioje gausu vaisių, daržovių, liesų baltymų ir neskaldytų grūdų, gali palaikyti odos sveikatą ir sumažinti uždegimus.
  • Drėkinimas: kad oda būtų sveika, labai svarbu ją drėkinti. Pakankamas vandens kiekis padeda palaikyti odos elastingumą ir iš organizmo išplauna toksinus, todėl gali pagerėti celiulito išvaizda.
  • Kūno formavimo prietaisai: yra įvairių namuose naudojamų kūno formavimo prietaisų, pavyzdžiui, masažuokliai arba siurbimo prietaisai. Teigiama, kad šie prietaisai gerina kraujotaką, skatina kolageno gamybą ir laikinai mažina celiulito išvaizdą. Tačiau šių prietaisų veiksmingumas gali skirtis, o rezultatai gali būti kuklūs.

Svarbu pažymėti, kad nors šios namuose taikomos procedūros gali laikinai pagerinti situaciją, jos negali visiškai panaikinti celiulito. Jei siekiate reikšmingesnių ir ilgalaikių rezultatų, patartina pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros specialistu arba dermatologu, kuris gali patarti dėl profesionalių gydymo būdų ar procedūrų, kurios gali būti veiksmingesnės atsižvelgiant į konkrečius jūsų poreikius.

Ar galima celiulitą suvaldyti konkrečiais mitybos įpročiais?

Atminkite, kad, norint valdyti celiulitą, svarbiausia yra nuoseklumas ir kantrybė. Įvairių procedūrų derinimas, sveikos gyvensenos palaikymas ir realistiški lūkesčiai gali padėti pasiekti geriausių įmanomų rezultatų. Dažnai gridime ir mitų, kad gazuoti gėrimai ar mėsos produktai skatina celiulito atsiradimą, bet tai nėra visiškai tiesa. Nors galima teigti, kad mityba turi reikšmės, genetika ir gyvenimo būdas vaidina svarbesnį vaidmenį nei konkretus vartojamas maisto produktas.

Maisto produktai, kurie gali pabloginti celiulito būklę

Keletas maisto produktų ir gėrimų rūšių yra susiję su celiulito atsiradimu ir paūmėjimu dėl jų poveikio kūno riebalams, uždegimui ir odos sveikatai:

  • Perdirbti maisto produktai, pavyzdžiui, greitas maistas, konservuoti produktai, mėsos gaminiai ir tam tikri užkandžiai, paprastai turi daug druskos ir nesveikų riebalų. Dėl jų gali padidėti svoris, atsirasti uždegimas ir vandens susilaikymas, o visa tai gali sustiprinti celiulito išvaizdą. Be to, šiuose maisto produktuose dažnai trūksta maistinių medžiagų, reikalingų sveikai odai ir jungiamajam audiniui.
  • Saldūs maisto produktai ir gėrimai gali skatinti uždegimą. Dėl didelio cukraus kiekio gali padidėti svoris, atsirasti uždegimas, o dėl pažangiųjų glikacijos galutinių produktų (AGE) odoje suyra kolagenas ir elastinas, todėl celiulitas dar labiau pablogėja.
  • Per didelis alkoholio vartojimas gali padidinti svorį, sukelti uždegimą ir dehidrataciją. Alkoholis taip pat blogina kepenų funkciją, o tai gali turėti įtakos organizmo gebėjimui šalinti toksinus ir palaikyti odos sveikatą.
  • Daug rafinuotų angliavandenių turintis maistas, pavyzdžiui, balta duona, makaronai ir pyragaičiai, gali sukelti staigų cukraus kiekio kraujyje šuolį ir kritimą. Tai gali paskatinti persivalgymą, svorio didėjimą ir didesnį riebalų kaupimąsi, o tai dar labiau padidina celiulitą.

Maisto produktai, kurie gali padėti sumažinti celiulitą

Kita vertus, tam tikri maisto produktai pasižymi savybėmis, kurios gali padėti sumažinti celiulito atsiradimą, nes skatina svorio mažėjimą, mažina uždegimą ir gerina odos būklę, padeda su medžiagų apykaita ir virškinimu, medžiagų pasisavinimu:

  • Viso grūdo produktai, tokie kaip rudieji ryžiai, avižiniai dribsniai ir kvinojos, turi daug skaidulų, kurios gali skatinti sotumo jausmą ir padėti reguliuoti svorį.
  • Vaisiai ir daržovės yra raktas į visapusišką mitybą. Juose gausu antioksidantų, kurie gali apsaugoti odą nuo pažeidimų ir pagerinti jos išvaizdą. Juose taip pat yra daug vandens, kuris gali užkirsti kelią dehidratacijai ir pagerinti odos elastingumą.
  • Liesi baltymai kaip vištiena, kalakutiena, žuvis, tofu ir ankštinės daržovės gali padėti reguliuoti svorį ir palaikyti odos sveikatą. Baltymai yra būtini odos kolageno ir elastino, kurie suteikia odai stangrumo ir elastingumo, sveikatai.
  • Sveikieji riebalai visada naudingi organizmui. Omega-3 riebalų rūgštys, kurių yra žuvyje, linų sėmenyse, ispaninio šalavijo sėklose ir graikiniuose riešutuose, gali sumažinti uždegimą ir pagerinti odos būklę.
  • Odos elastingumui palaikyti ir toksinams iš organizmo išplauti labai svarbu gerti pakankamai vandens.
Daržovės
Sveika mityba gelbėja ir odą. Ella Olsson/ Pexels nuotrauka

Maisto papildai ir celiulitas dažnai apkalbas. Tam tikri maisto papildai taip pat propaguojami kaip priemonė celiulitui mažinti. Tačiau, nors kai kurie tyrimai patvirtina jų galimą naudą, jų veiksmingumui patvirtinti reikia daugiau tyrimų. Yra kelios medžiagos, kurios gali turėti teigiamą poveikį ir tokiam reiškiniui kaip celiulito kontrolė.

Kai kurie tyrimai rodo, kad kolageno peptidų vartojimas gali pagerinti odos elastingumą ir sumažinti celiulitą. Želatina taip pat yra geras kolageno šaltinis, kuris gali pagerinti odos elastingumą ir sumažinti celiulitą, kai vartojamas kartu su pasipriešinimo treniruotėmis.

Žaliosios arbatos ekstraktas yra vienas tų produktų, kurį mėgsta sveikuoliai. Taip pat šis procuktas, naudojamas kaip papildas gali padėti reguliuoti svorį ir pagerinti odos sveikatą dėl didelio antioksidantų kiekio. Centella Asiatica arba kitaip azijinė centelė yra dažnai įtraukiama į odos priežiūros priemones. Yra ir maisto papildų su šia stebuklinga medžiaga[8]. Ji plačiau naudojama Kinijoje ir Indonezijoje, kur naudojama odos būklei gerinti, gydant žaizdas ir tokias ligas kaip žvynelinę. Kai kurie tyrimai rodo, kad šis papildas gali pagerinti odos sveikatą ir sumažinti celiulitą.