„Apple AirPods“ planuoja naują funkciją – kalbos vertimą realiuoju laiku

Technologijos, VerslasRaimonda Jonaitienė
Suprasti akimirksniu
AirPods turės naują funkciją. Daniel Romero/Unsplash nuotrauka

„Apple AirPods“ gyvos kalbos vertimas – revoliucija, kuri keis kalbų barjerus

„Apple“ planuoja svarbų žingsnį technologijų srityje, kuris gali iš esmės pakeisti mūsų kasdienius bendravimo įpročius. Įmonė ruošiasi pristatyti naują funkciją savo „AirPods“ ausinėms, leidžiančią realiuoju laiku versti gyvai girdimas kalbas. Ši funkcija bus įtraukta į „AirPods“ programinės įrangos atnaujinimą, kuris pasirodys šių metų pabaigoje, ir bus susieta su „iOS 19“ atnaujinimu – naujausia „Apple“ mobiliosios operacinės sistemos versija. Ši naujovė neabejotinai pritrauks tiek keliautojus, tiek verslininkus, siekiančius lengvai bendrauti su žmonėmis įvairiose šalyse, nes nebereikės patiems stengtis mokytis kiekvienos kalbos atskirai.

„Apple“ inovatyviai plėtoja savo „AirPods“ technologiją ir siūlo vartotojams galimybę lengvai ir greitai atlikti vertimus tiesiogiai ausinėse. Pagal šį atnaujinimą, jei kalbama, pavyzdžiui, ispaniškai, telefonas išverstų kalbą ir perduotų ją į „AirPods“ ausines jau nebe ispaniškai, o išverstą į anglų kalbą. O kitas asmuo, kalbantis anglų kalba tiesiog pasakytų, ką nori angliškai, ir „AirPods“ ausinės išverstų jų šneką į ispanų kalbą. Taip technologijų pagalba bus sukuriamas natūralus pokalbis tarp skirtingų kalbų. Tai atrodo kaip „Star Trek“ universali vertimo sistema, kurioje kalbos barjerai tampa vis mažiau reikšmingi[1].

Nors tokios funkcijos jau seniai siūlomos konkurentų ausinėse, tokiose kaip „Google Pixel Buds“, „Apple“ kompanija žengia į vertimo realiuoju laiku pasaulį su savitu ir patikimu požiūriu, nes ji įsipareigojo šią funkciją pristatyti tiesiog kartu su „iOS 19“ atnaujinimu, todėl vartotojams nebereikės įsigyti naujų įrenginių, kad galėtų pasinaudoti šiuo patobulinimu[2]. Tai rodo, kad „Apple“ sugeba nuolat tobulinti savo produktus per programinės įrangos atnaujinimus, todėl vartotojai gali mėgautis vis naujesnėmis funkcijomis, be papildomų išlaidų.

Šiuolaikinės technologijos keičia bendravimo būdus

Dėl naujos funkcijos nereikės pirkti naujo įrenginio. Liviu C./Unsplash nuotrauka

Naujoji funkcija leis ne tik lengvai bendrauti su žmonėmis, kalbančiais kitomis kalbomis, bet ir prisitaikyti prie įvairių socialinių ir profesinių situacijų. „Apple“ jau seniai pristatė savo „Translate“ programą, skirtą „iPhone“, kuri taip pat atlieka vertimus. Tačiau šis „AirPods“ patobulinimas atneš naują, žymiai aukštesnį bendravimo patogumo lygį. Pavyzdžiui, kai keliaujate į užsienį, dabar galėsite tiesiog klausytis vietinių gyventojų kalbų, o jūsų ausinės atliks vertimą realiuoju laiku. Tai gali būti ypač naudinga verslo kelionėse, kuriose dažnai tenka bendrauti su žmonėmis, kalbančiais įvairiomis mums nežinomomis kalbomis[3].

Ši technologija atveria naujas galimybes mokymuisi ir tarptautinėms darbo kelionėms. „AirPods“ patobulinimu ne tik atsivers plačios galimybės susikalbėti su užsieniečiais, bet ir bus gaunama reali nauda iš pažangios dirbtinio intelekto technologijos, kuri padės užtikrinti, kad vertimas būtų kuo tikslesnis ir kontekstualesnis. Šis naujas įrankis suteiks galimybę įgyti gilesnį supratimą apie kitas kalbas ir kultūras, net jei patys „AirPods“ turėtojai nėra kalbos ekspertai.

Pasitelkdama dirbtinį intelektą „Apple“ kuria naujos kartos technologijas, pritaikytas ir neįgaliesiems

Kompanija vis labiau integruoja dirbtinį intelektą. AB/Unsplash nuotrauka

Verta paminėti, kad realiuoju laiku, tiesiai į ausines atliekamas vertimas nėra vienintelė technologija, kuria vartotojai galės džiaugtis nepirkdami naujų įrenginių. Pavyzdžiui, pernai pristatytos naujos funkcijos, susijusios su klausa ir įprastais medicininiais testais, tapo puikiu pavyzdžiu, kaip įprastiniai technologijų atnaujinimai gali padėti žmonėms rūpintis savo sveikata papildomai neperkant naujų brangių įrenginių.

„Apple“ taip pat intensyviai dirba su naujais „AirPods“ įrenginiais, įtraukdama dirbtinio intelekto pagrįstą kamerą ir kitus naujus funkcionalumus. Pavyzdžiui, trečios kartos „AirPods Pro“ turi būti dar labiau patobulintos ir susietos su dirbtinio intelekto technologijomis, kurios leis analizuoti aplinką ir teikti dar tikslesnę informaciją bei vertimus. Tai rodo, kad „Apple“ siekia sukurti ne tik kasdienį įrankį, bet ir integruoti pažangias technologijas, kurios suteiktų naudos tiek profesinėms, tiek asmeninėms situacijoms, įskaitant ir žmonių su negalia kasdienybės gerinimą.