Suprasti akimirksniu
  • Alijošius – augalas, turintis stebėtinai daug gydančių savybių
  • Įrodyta alijošiaus nauda grožiui verčia aikčioti
  • Alijošius – tai skrandžio opų bei diabeto prevencijos priemonė
Šaltiniai
Alijošius ir jo nauda
Alijošius - ir grožiui, ir sveikatai. Laurin Scheuber/Unsplash nuotrauka.

Alijošius – augalas, turintis stebėtinai daug gydančių savybių

Daugelis sakytų, jog alijošiaus augalas yra labai kartaus skonio ir turi gana stiprų kvapą, kuris nėra toks jau malonus, o ypatingai einant į viešas vietas. Tačiau tiesa ta, kad augdamas kituose regionuose, jis gali smarkiai skirtis nuo mūsiškio. Ir visgi, kalbant apie magiškas ypatybes, pasitarnaujančias kasdieniams grožio ritualams, jų, kaip žinia, yra begalė.

Verta paminėti, kad alijošius – tai stebėtinai puiki draugija veidui, kuri dėl išskirtinių drėkinimo savybių išsilaiko ant odos išties ilgai, dėl ko kitą dieną ji tampa itin lygi ir švelni, ypač jeigu turite dėmių ar spuogų. Kitaip tariant, „Aloe vera“, galima sakyti, yra vienas iš plačiausiai naudojamų vaistažolių preparatų vietinėms odos ligoms gydyti. O taip yra todėl, kad augalo viduje (gelyje) esantys specifiniai komponentai gali apsaugoti ne tik veidą, bet ir kitas kūno vietas nuo įvairių smulkių negalavimų.

Žinoma, galbūt dalis žmonių naudojo alijošių jau daug anksčiau, kad išgydytų nudegimus ar nedidelius odos įbrėžimus. Ir visgi, nepaisant išskirtinių gydomųjų galių, jums gali kilti klausimas, ar tai saugu tepti ant veido. Ir turiu pasakyti, jog atsakymas yra teigiamas: tinkamai jį naudojant ištaisysite trūkumus, galinčius paveikti jūsų odą.

Be kita ko, yra daugiau nei viena tokio augalo rūšis - apytikriai net 420 skirtingų[1]. Ne paslaptis ir tai, kad tradicinėje medicinoje alijošius naudojamas kaip kremas, pagamintas iš gelio pavidalo medžiagos, esančios augalo lapuose, kurią galima išgauti juos sulaužant ir išspaudžiant arba nugramdant.

Augalas yra išskirtinis ir tuo, kad jo molekulinė struktūra padeda išgydyti žaizdas bei sumažinti randus, mat jame esantis kolagenas ir kiti elementai efektyviai kovoja su bakterijomis: galėsite atsikratyti opų ir herpeso; tuo tarpu vietoj veiksmingumu nepasižyminčių cheminių preparatų, egzemos ar psoriazės turėtojai bus nustebinti alijošiaus veikimu. Kita vertus, nors augalas jau nuo senų laikų buvo naudojamas kaip priemonė minėtiems odos pažeidimams, vis tik prieš bandydami geriau pasitarkite su savo dermatologu.

Augalas turi stebėtinai daug gydančių savybių. Mitchell Luo/Unsplash nuotrauka.
Augalas turi stebėtinai daug gydančių savybių. Mitchell Luo/Unsplash nuotrauka.

Įrodyta alijošiaus nauda grožiui verčia aikčioti

Taip, ne visų namuose auga alijošius. Tačiau norint gauti geriausius rezultatus, patartina nors vieną tokį įsigyti. Derėtų paminėti ir tai, kad įvairūs kremai, kuriuose yra šio augalo ekstrakto, neveikia taip gerai, kaip natūralus gelis. Ir taip yra todėl, jog pastarasis turi itin didelį kiekį drėkinančių elementų, kurie apsaugo ir gydo odą.

Sultingas augalas jau seno naudojamas medicininiais tikslais. Beje, alijošiaus gimtinė yra Šiaurės Afrika, Pietų Europa ir Kanarų salos. Tuo tarpu šiandien jis auginamas atogrąžų klimato šalyse visame pasaulyje ir naudojamas ne tik grožiui, bet ir rėmens malšinimui bei krūties vėžio plitimui sustabdyti - tyrėjai tik dabar pradeda atskleisti šio universalaus augalo ir daugelio jo šalutinių produktų privalumus. Tuo tarpu pagrindiniai alijošiaus naudojimo būdai yra šie:

  • Alijošiaus ir arbatmedžio aliejaus veido prausikliai yra išties veiksmingi: norėdami paruošti valomąjį tirpalą, sumaišykite truputį vandens ir alijošiaus su 2–3 lašais arbatmedžio eterinio aliejaus. Dalis žmonių gali būti jautrūs tokiam aliejui, todėl po poros minučių būtina nuplauti tirpalą vandeniu[2].
  • Alijošiaus purškalas: galima sumaišyti maždaug 2 dalis vandens ir 1 dalį alijošiaus gelio. Tuomet gautą tirpalą įpilkite į purškimo buteliuką ir purkškite ant pažeistos vietos, vengiant akių srities.
  • Kad pasigaminti veido šveitiklį, lygiomis dalimis maišykite kokoso aliejų ir cukrų, o alijošiaus įdėkite pusę tiek ir gausite natūralų gaminį – toks derinys tiks tiems, kurie nori išvengti cheminių priemonių. Tuo tarpu cukraus grūdeliai efektyviai pašalins negyvus odos sluoksnius.
  • Maišykite kokoso aliejų su alijošiumi ir tepkite ant veido – tai suminkštins veido odą ir apsaugos ją nuo senėjimo bei raukšlių atsiradimo.
  • Galvos plovimas naudojant tokį augalą gali paskatinti plaukų augimą. Kai kurie žmonės mėgsta tepti alijošiaus gelį tiesiai ant galvos odos, šaukštu surinkę masę iš augalo lapo. Tačiau galima maišyti ir su kokoso ar alyvuogių aliejumi, įtrinant mišinį tiesiai į galvos odą ir paliekant jį valandai.
  • Plaukų kaukės taip pat yra populiarus būdas naudoti alijošių: 2 šaukštus jo minkštimo sumaišykite su 4 šaukštais medaus ir vienu kiaušinio tryniu. Tada mišinį įmasažuokite į galvos odą bei plaukus ir palikite mažiausiai 15 minučių.
  • Alijošiaus gelis gali būti tepamas tiesiai ant dažytų ar natūralių lūpų, padarant jas minkštesnes ir švelnesnes.
  • Sumaišius nedidelį augalo kiekį su keletu ricinos aliejaus lašų galėsite sustiprinti savo antakius ir blakstienas.
  • Vyrams kelių šaukštų kokoso aliejaus ir alijošiaus derinys atstos skutimosi putas, o palikus masę ilgiau galima pagreitinti barzdos augimą. (Jeigu kokoso aliejų pašildysite keptuvėje ir lygiomis dalimis sumaišysite su alijošiumi bei vienos E vitamino kapsulės turiniu, gausite plaukus stiprinančią priemonę). Beje, dalis vyrų gryną augalo gelį naudoja vietoj plaukų formavimo priemonės. 
Augalą galima naudoti iš išoriškai, ir iš vidaus. Alexander Mils/Unsplash nuotrauka.
Augalą galima naudoti iš išoriškai, ir iš vidaus. Alexander Mils/Unsplash nuotrauka.

Alijošius – tai skrandžio opų bei diabeto prevencijos priemonė

Tiesa ta, kad alijošiaus sultys yra populiarus pasirinkimas daugelyje sveiko maisto kavinių ir natūralaus maisto parduotuvių[3]. Įdomu dar ir tai, jog pomidorai bei obuoliai, padengti alijošiaus geliu, atbaido kenksmingas bakterijas ir neleidžia joms daugintis. Ir tai reiškia, kad jis gali padėti vaisiams bei daržovėms išlikti šviežioms ir panaikinti pavojingų cheminių medžiagų, kurios prailgina produktų galiojimo laiką, poreikį.

Be kita ko, yra nustatyta, kad alijošiaus sultys yra saugi ir veiksminga alternatyva cheminiams burnos skalavimo skysčiams. Dėl augale esančio vitamino C, nesunkiai atsikratysite apnašų, sumažinsite dantenų uždegimą bei patinimą. (Nors šio vitamino yra tokiuose maisto produktuose, kaip apelsinai, žaliosios paprikos, brokoliai, greipfrutai ir pomidorų sultys, alijošiaus sultys yra dar vienas puikus šaltinis).

Reikia paminėti ir tai, kad augalo sultys mažina cukraus kiekį kraujyje žmonėms, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu. Ir visgi, pastarieji, vartojantys gliukozės kiekį mažinančius vaistus, turėtų būti atsargūs, nes sultys kartu su vaistais nuo diabeto gali sumažinti gliukozės kiekį iki pavojingo lygio.
Alijošius taipogi laikomas natūraliu vidurius laisvinančiu produktu. Tuo tarpu jame esantys antioksidantai padeda sumažinti širdies bei kraujagyslių ligų riziką, sustiprinti imuninę sistemą bei a

avatar
Miglė Tumaitė
Rašytojas (-a)
Šaltiniai
1.arrow_upward
3.arrow_upward
Danielle Dresden. How is aloe vera good for hair? medicalnewstoday.com