Žydrūnas Savickas ir vėl tapo pasaulio čempionu, bet Lietuvoje apie tai tylima

Lietuva, SportasEvelina Aukštakalnytė
Suprasti akimirksniu
Ž. Savickas
Ž. Savickui vėl pavyko apginti stipriausio pasaulyje žmogaus titulą. Žydrūno Savicko asmeninio albumo/feisbuko nuotrauka.

Apgynė stipriausio pasaulio žmogaus titulą

Iš galiūnų sporto trauktis neketinantis 47-erių Žydrūnas Savickas vėl šluosto nosis kitataučiams, rodydamas, kad taip lengvai iš raumeningų lietuvio rankų stipriausio pasaulio žmogaus titulo niekas neatims.

Sportininkas šių metų oficialiose stipruolių žaidynėse „World’s Strongest Man“ iškovojo „Masters 40+“ grupės stipriausio pasaulio žmogaus titulą. Visgi, apie tokį savo laimėjimą Ž. Savickas savo socialinėje feisbuko platformoje pasiskelbė pats, o lietuvio pasiekimais, pasak jo, nepasidalino sisteminei žiniasklaidai priklausantys naujienų portalai.

Kreipėsi į sekėjus prašydamas pasidalinti žinia

Apie savo pergalę Ž. Savickas pranešė savo feisbuko paskyroje parašęs, kad savaitgalį Majamyje vykusiose varžybose buvo iškovotas septintasis pasaulio čempiono titulas. Sportininkas taip pat kreipėsi į savo sekėjus prašydamas pasidalinti šiuo įrašu, kad Lietuvos žmonės sužinotų apie šį laimėjimą, mat sisteminė žiniasklaida to padaryti neleidžia.

Kartu su Ž. Savicku pasirodžiusiems lietuviams taip pat pavyko pasiekti gerų rezultatų: varžybose debiutavęs Dainius Repšys iškovojo 6-ąją vietą, o taip pat „Open“ kategorijoje debiutavęs Karolis Aleksandravičius tarp 60-ties galiūnų iškovojo 19-tąją vietą.

Galutinis dešimtukas „Masters 40+“ kategorijoje atrodė taip:

  1. Žydrūnas Savickas (Lietuva)
  2. Rauno Heinla (Estija)
  3. Jitse Krameris (Nyderlandai)
  4. Mattas Webbas (JAV)
  5. Dimitaris Savatinovas (Bulgarija)
  6. Dainius Repšys (Lietuva)
  7. Romekas Veltas (Estija)
  8. Washingtonas Floresas (JAV)
  9. Timas Filusas (JAV)
  10. Peteris Rundbergas (Švedija)

Pranešė tik „Lietuvos rytas“?

Tačiau internautai netrukus pastebėjo, kad apie tokią keturis kartus stipriausio pasaulyje žmogaus ir aštuonis kartus „Arnold Strongman Classic“ nugalėtojo Ž. Savicko pergalę paskelbė naujienų portalas „Lietuvos rytas“. Tačiau kaip komentaruose pastebėjo pats sportininkas, apie jo praėjusių metų pergales niekas taip ir nepranešė.

Kituose didžiuosiuose naujienų portaluose žinia apie sportininko pergalę nebuvo paskelbta.

Aktyviai priešinasi prievartos politikai

Klausimų, kodėl Ž. Savickas „užkliuvo“ sisteminei žiniasklaidai ir kodėl ši nusprendė visiškai ignoruoti bet kokius šalies vardą garsinančius jo pasiekimus, veikiausiai neturėtų kilti.

Pats sportininkas aktyviai priešinasi sisteminės žiniasklaidos stumiamai vienai ir vienintelei ideologijai, aktyviai priešinosi masinei vakcinacijai nuo COVID-19, nepalaikė žmonių skirstymo, galimybių paso ir kitų visuomenę skaldančių idėjų.

Praėjusių metų pabaigoje Ž. Savicko pavardė taip pat nuskambėjo renkant parašus peticijai prieš galimybių pasą. Jis kartu su aktoriais Rimante Valiukaite, Gediminu Storpirščiu bei Ramūnu Cicėnu prezidentui Gitanui Nausėdai įteikė peticiją su 112 tūkst. parašų.

„Tai buvo svarbiausias mano kažkokio svorio nešimas, nes tai iš tikrųjų yra labai svarbus klausimas. Pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje atsidūrėme, kad žmonės yra segreguojami, skirstomi į gerus ir blogus, į baltus ir raudonus. Aš džiaugiuosi, kad man teko garbė daugiau negu 100 tūkst. Lietuvos piliečių valią įteikti Lietuvos Respublikos prezidentui“, – tąkart teigė Ž. Savickas[1].

Pats Ž. Savickas ne tik aktyviai besipriešino galimybių paso politikai, bet ir pats sakė jo nenaudojęs.

Sportininkui Ž. Savickui priklauso šie titulai: Pasaulio jėgos trikovės vicečempiono (2000 m.), Pasaulio galiūnų olimpiados vicečempiono (2001 m.), 3 kartus Pasaulio galiūnų vicečempiono (2002-2004 m.), 8 kartus pasaulinių „Arnold Strongman Classic“ galiūnų varžybų nugalėtojo (2003-2008, 2014, 2016 m.), Galiūnų super-serijos nugalėtojo (2004 m.), 2 kartus pasaulio taurės laimėtojo (2004, 2012 m.), 3 kartus pasaulio galiūnų čempiono (2009, 2010, 2012), 4 kartus pasaulio komandinio galiūnų čempionato nugalėtojo (2005-2008 m.), 2 kartus pasaulio čempionų lygos nugalėtojo (2008, 2012 m.), „Stipriausio žmogaus žemėje“ nugalėtojo (2009 m.)[2].