„MTV News“ uždaromas dėl „Paramount Global“ finansinių bėdų ir atleidimų televizijose
Žiniasklaidos konglomeratas „Paramount Global“, priklausantis „CBS“ kanalų grupei, paskelbė, kad atleis 25 proc. savo vietinės komandos ir visiškai uždarys „MTV News“[1].
Sprendimas atleisti tiek daug darbuotojų iš „Paramount Global“ buvo neišvengiamas, atsižvelgiant į įmonės konsolidavimo mastą ir bendrą rinkos būklę.
Restruktūrizacija pradėta praėjus maždaug šešiems mėnesiams po to, kai buvo atleistas ilgametis „Showtime“ vadovas Davidas Nevinsas, o šių metų pradžioje kiti aukščiausio lygio vadovai, įskaitant tinklo prezidentę Janą Winograde. Jiems išėjus C. McCarthy buvo užsiėmęs „Showtime“ prekės ženklo pertvarkymu, vis daugiau dėmesio skirdamas trims programoms: įvairioms kultūroms, antiherojams ir didelių statymų pasauliams.
Patronuojančioji bendrovė „Paramount Global“ paskelbė niūrias ketvirčio pajamas, nurodydama tokius veiksnius kaip 11 proc. sumažėjusios pajamos iš televizijos reklamos[2]. Generalinis direktorius Bob Bakish per pokalbį su investuotojais teigė, kad bendrovė keliauja sudėtingomis ir neaiškiomis makroekonominėmis sąlygomis, o žiūrovai mato, kaip tai veikia jų finansinius rodiklius, nes srautinių transliacijų investicijų pikas susikerta su cikliniu reklamos nuosmukiu.
Išeitinės kompensacijos bus išmokėtos nepaisant finansinių bėdų
2022 m. pabaigoje visoje bendrovėje „Paramount Global“ dirbo 24 500 darbuotojų, o 25 proc. sumažinimas reiškia, kad bus prarasta nemažai darbo vietų. Bendrovė įsipareigojo suteikti paramą ir pagalbą nukentėjusiems asmenims, įskaitant išeitines kompensacijas ir įdarbinimo paslaugas[3].
Nepaisant sudėtingų aplinkybių, kai kuriems darbuotojams gali atsirasti galimybių susirasti naujas pareigas bendrovėje. Konsolidavus funkcijas, gali atsirasti naujų pareigybių ir galimybių mokytis ir tobulėti profesinėje srityje. Žiniasklaidos aplinka sparčiai keičiasi, todėl įmonės patiria spaudimą greitai prisitaikyti ir išlikti priekyje.
Konsoliduodama funkcijas ir mažindama perteklinių darbuotojų skaičių, bendrovė tikisi, kad ateinančiais metais jai pavyks sėkmingai dirbti. Tačiau atleidimas iš darbo greičiausiai bus sudėtingas procesas nukentėjusiems darbuotojams. Rašytojai JAV dabar protestuoja dėl nesąžiningumo ir neįvertinimo, o tokie įvykiai vis labiau aštrina diskusijas[4].
Tokios bendrovės kaip „Paramount Global“ patiria spaudimą ieškoti naujų būdų, kaip išlikti konkurencingoms ir pelningoms mažėjant pajamoms ir didėjant transliacijos paslaugų konkurencijai. Tačiau kenčia darbuotojai. Įmonėms toliau restruktūrizuojant ir mažinant darbuotojų skaičių, darbuotojai turės būti vis lankstesni ir gebėti prisitaikyti prie technologijų ir industrijos kartos.
„MTV“ naujienų tarnybos uždarymas buvo sunkus, bet reikalingas sprendimas
„MTV“ naujienų skyrius užpildė tuštumą X kartos atstovams ir vyresniems tūkstantmečio žmonėms, ieškantiems kabelinės televizijos alternatyvos tradiciniams naujienų tinklams, daugiausia dėmesio skiriant muzikai, popkultūrai, naujienoms ir politikai. Tai buvo 1987 metais pradėjusi veikti tarnyba[5].
Bėgant metams tokie korespondentai kaip Kurtas Loderis, Tabitha Soren, Gideonas Yago, Alison Stewart, SuChin Pak ir kt. padarė daug svarbių interviu, rengė susitikimus su buvusiais prezidentais Baracku Obama, Johnu McCainu, Billu Gatesu ir kitais.
„MTV“ žinios per daugelį metų atliko svarbų vaidmenį formuojant populiariąją kultūrą. Sprendimas uždaryti naujienų skyrių sukėlė sielvartą ilgamečiams darbuotojams ir šio kanalo gerbėjams. Daugelis socialiniuose tinkluose išreiškė liūdesį ir gyrė darbuotojus. Šis uždarymas yra tik vienas iš žiniasklaidos pramonėje vykstančių sukrėtimų pavyzdžių, nes tradicinės žiniasklaidos priemonės stengiasi prisitaikyti prie besikeičiančio pasaulio.
Žiniasklaidos pramonė sparčiai keičiasi, todėl darbuotojai, norėdami išlikti aktualūs, turės ugdyti naujus įgūdžius ir naudotis naujomis technologijomis.
„MTV News“ uždarymas primena, kad net kultiniai prekių ženklai nėra apsaugoti nuo iššūkių, su kuriais šiandien susiduria žiniasklaidos pramonė.
Uždarymų ir atleidimų bangos neaplenkia ir kitų transliuotojų
Kitos žiniasklaidos bendrovės, pavyzdžiui, „Warner Bros. Discovery“ ir „Disney“, neseniai taip pat buvo smarkiai restruktūrizuojamos ir jų tarnybų darbuotojai atleidžiami iš darbo. Žiniasklaidos pramonė susiduria su precedento neturinčiais iššūkiais, įskaitant pandemijos poveikį, besikeičiančius vartotojų pageidavimus ir technologinę pažangą[6].
Todėl bendrovės, norėdamos išlikti konkurencingos ir sėkmingos ateityje, turi veikti lanksčiai ir operatyviai. Žiniasklaidos bendrovės mažina etatus, pramogų ir leidybos įmonės stengiasi sumažinti išlaidas dėl srautinių transliacijų nuostolių ir reklamos sulėtėjimo.
Naujienų organizacijos, televizijos tinklai, kino ir televizijos studijos bei pramogų gigantai vien per praėjusius mėnesius atleido šimtus darbuotojų. Tokie veiksmai buvo atlikti po to, kai daugelis pramogų sektoriaus bendrovių pastaruosius kelerius metus daugiau lėšų skyrė internetinio transliavimo paslaugoms, kurios išpopuliarėjo ir pritraukė daugiau žiūrovų.
Tradicinės transliacijos bei kabelinės televizijos ir toliau susiduria su žiūrovų ir abonentų skaičiaus mažėjimu. Dar reikia pasverti ir nuogąstavimus dėl recesijos ir lėtėjančių išlaidų reklamai, tad dabar pramonė, kuriai pastaraisiais metais pavyko išgyventi, o kai kuriais atvejais net ir suklestėti, nes per Covid-19 pandemiją auditorija išaugo, dabar traukiasi.
„AMC“ taip pat pranešė, kad sumažins 20 proc. savo darbuotojų JAV, motyvuodama tuo, kad jos transliacijų programos nesugeba kompensuoti dėl laidų nutraukimo patiriamų nuostolių. Praėjusią savaitę dėl mažų reitingų, susirūpinimo dėl reklamos ir sunkumų patronuojančioje bendrovėje, „CNN“ taip pat buvo atleidžiami darbuotojai. Pranešime darbuotojams televizijos pirmininkas Chrisas Lichtas teigė, kad jų seserinis kanalas „HLN“, taupydamas lėšas, nebetransliuos tiesioginių programų.
„Netflix“ sėkmė ir populiarumas senka: neišvengiama atleidimų ir čia
Pramogų sektoriaus įmonės susiduria su spaudimu, kuris neapsiriboja vien makroekonomine aplinka. Jų didžiuliai statymai ant srautinių transliacijų dabar atrodo vis labiau abejotini, nes JAV subrendo srautinių transliacijų prenumeratos rinka, o konkurencija dėl klientų pritraukimo tarp daugybės konkurentų yra labai atšiauri.
Kadangi ji tampa vis labiau perpildyta ir konkurencija darosi vis aršesnė, galima gauti mažiau naudos. „Netflix Inc.“ buvo viena iš pirmųjų srautinio duomenų perdavimo bendrovių, kuri mažino darbuotojų skaičių ir išlaidas, o šių metų pradžioje atleido daugiau kaip 400 žmonių.
Kai kurie žiniasklaidos priemonės vadovai teigė, kad įmonės veiksmai, kurių imtasi pirmą kartą per dešimtmetį sumažėjus bendrovės abonentų skaičiui, paskatino kitas srautinio duomenų perdavimo paslaugas teikiančias bendroves daugiau dėmesio skirti sąnaudų kontrolei ir bandymams padidinti pelningumą. Taip bandoma išvengti visiško bankroto.
„Disney“ patiria milijardinius nuostolius, darbuotojai atleidžiami ir kitose žiniasklaidos įmonėse
„Disney“, kurios transliacijų verslas vien per paskutinį ketvirtį patyrė beveik 1,5 mlrd. JAV dolerių nuostolį, neseniai atleido vyriausiąjį vykdomąjį direktorių Bobą Chapeką ir į vadovybę sugrąžino jo pirmtaką Robertą Igerį. Neseniai bendrovė įspėjo, kad restruktūrizuodama savo verslą gali patirti nuostolių dėl vertės sumažėjimo.
Per pirmąjį darbuotojų susirinkimą po sugrįžimo R. Igeris sakė, kad įmonė pirmenybę teiks pinigų uždirbimui, o ne abonentų skaičiaus didinimui transliacijų versle. Pasak su šiuo klausimu susipažinusių žmonių, tikimasi, kad ir „NBC“ kanalų grupėje bus mažinamos darbo vietos mažinant viso padalinio sąnaudas. „NBCUniversal“ neseniai baigė savanoriško išėjimo į pensiją programą, pagal kurią 57 metų ir vyresniems žmonėms buvo siūloma išpirkti darbuotojų etatus.
Pastaraisiais mėnesiais beveik visos didžiausios naujienų, pramogų ir technologijų bendrovės buvo priverstos mažinti darbuotojų skaičių, nes susidūrė su reklamos rinkos nuosmukiu ir kitais pramonės iššūkiais. Pastaraisiais mėnesiais darbuotojų skaičių mažino ir „The Washington Post“, „NPR“, „Gannett“, „Vox Media“, ir kitos bendrovės. Tai, panašu, greitai nesibaigs nes sąlygos bendrovėse nesikeičia ir darbuotojai arba protestuoja dėl užmokesčio, arba yra atleidžiami dėl kaštų karpymo.