Trečiadienį Vokietijos parlamente nedidele balsų persvara priimta rezoliucija, kuria siūloma griežtinti imigracijai taikomus apribojimus. Rezoliuciją palaikė kraštutinės dešinės partija AfD.
Tokį pasiūlymą artėjant vasario 23 d. įvyksiantiems rinkimams pateikė opozicinė konservatorių partija CDU-CSU ir, be kitų, parėmė „Alternatyvos Vokietijai“ (AfD) partija. Tokiu būdu buvo sulaužytas ilgametis bendradarbiavimo su prieš imigracija nusistačiusia partija tabu.
Už šią rezoliuciją balsavo 348, prieš – 345 parlamentarai, dar 10 parlamento narių susilaikė.
Balsavimas parlamente buvo surengtas po prieš keletą dienų įvykusio išpuolio, kurio metu peiliu mirtinai sužaloti du žmonės, vienas iš jų – dvejų metukų vaikas, o nusikaltimo vietoje buvo sulaikytas atvykėlis iš Afganistano.
Rezoliucija įstatymo galios neturi, tačiau ja vyriausybė raginama pradėti nuolatinę sienų kontrolę bei „užkirsti kelią visiems be išimčių mėginimams neteisėtai patekti į šalį“.
Joje rašoma, kad ši nuostata galiotų ir apsaugos prašytojams, mat kaimyninėse ES šalyse, iš kurių jie atvyksta, „jie ir taip būna apsaugoti nuo persekiojimo“.
Rezoliucijoje taip pat teigiama, kad asmenys, kuriems yra nurodyta išvykti iš Vokietijos, „privalo būti nedelsiant sulaikomi“ ir kad tuo tikslu turėtų būti statoma daugiau sulaikymo centrų, kurie gali būti įrengiami ir tuščiose kareivinėse.
Joje Europoje šiuo metu galiojantys reglamentai dėl migrantų ir prieglobsčio prašytojų vadinami akivaizdžiai disfunkciniais.
Parengta remiantis elta.