- Vankuverio meras remiasi į kriptovaliutą: siūlo projektą „Bitcoin“ adaptacijai mieste
- Vankuveris siekia tapti Bitcoinui draugišku miestu, valiutai itin palankiu metu
- Meras demonstruoja perspektyvų požiūrį į „Bitcoin“: ar to pakanka, kad paraiška būtų patvirtinta?
Vankuverio meras remiasi į kriptovaliutą: siūlo projektą „Bitcoin“ adaptacijai mieste
Kriptovaliutos vertė vis kyla ir kyla, ir tai keičia daugelį dalykų. Pasaulis keičiasi kartu su kriptovaliuta, o ypač su Bikoinu. Vankuverio meras Kenas Simas dabar siekia įsitraukti. Jis pateikė pasiūlymą, kad miestas priimtų Bitkoinus kaip rezervinę valiutą[1].
Meras pasiūlė išsaugoti miesto perkamąją galią diversifikuojant finansinius išteklius. Pasiūlymu skatinama Vankuverį paversti Bitcoinui draugišku miestu ir siūloma, kad Vankuveris investuotų į Bitcoin kaip į rezervinį turtą.
Kenas Simas pristatė planą per Vankuverio miesto tarybos posėdį ir pateikė pasiūlymą „Miesto perkamosios galios išsaugojimas diversifikuojant finansinius išteklius: Tapimas Bitkoinui palankiu miestu“, kurį jis ketina pilnai pristatyti gruodžio mėn[2].
Jo dar nėra interneto svetainėje, kurioje galima susipažinti su kitais pasiūlymais. Tačiau idėja atkreipė dėmesį kaip viena iš kelių šių metų pasaulinių pastangų įtraukti Bitkoinus į viešąją finansų sistemą. Apskritai šis mėnuo buvo itin sėkmingas ir svarbus pačiai Bitcoin valiutai.
Rezervinis turtas/ valiuta - tai kažkas vertingo, ką vyriausybė laiko, kad padėtų apsaugoti savo ekonomiką, pavyzdžiui, auksas ar užsienio valiuta. Tai valiuta, kurios atsargas į apyvartą išleistai nacionalinei valiutai padengti ir tarptautiniams atsiskaitymams vykdyti kaupia šalies centrinis bankas ar vyriausybė.
Bitkoinai, kurių skaitmeninė prigimtis ir ribota pasiūla, sulaukia vis daugiau dėmesio kaip galimybė šiam tikslui. Kriptovaliutos naudojimo idėja paprasta: juo galima apsidrausti nuo infliacijos ir ekonominio nestabilumo. Kadangi dažniausiai jokia centrinė valdžios institucija nekontroliuoja Bitcoin, vyriausybės į jį žiūri kaip į būdą diversifikuoti savo rezervus ir sumažinti priklausomybę nuo tradicinių valiutų ar turto.
Vankuveris siekia tapti Bitcoinui draugišku miestu, valiutai itin palankiu metu
Pasiūlymas pateiktas po to, kai smarkiai išaugo bitkoino vertė. Neseniai ji pirmą kartą viršijo 99 000 JAV dolerių. Po rinkimų, kuriuos pavyko laimėti Donaldui Trumpui, bitkoino vertė smarkiai išaugo. Ekspertai prognozuoja, kad valiutos vertė ateinančiais mėnesiais dar kils.
Vankuveris nėra pirmasis miestas, kuriame diskutuojama apie tokį visapusišką kriptovaliutos priėmimą. Panašūs pasiūlymai buvo pristatyti visame pasaulyje. O kalbant apie D. Trumpą, nuo tada, kai jis vėl buvo išrinktas, tikimasi, kad jis irgi norės įgyvendinti tokią idėją. Tačiau visoje šalyje.
Šis pasiūlymas ir Keno Simo siūlomi pokyčiai galėtų būti didžiulis pokytis šiame Kanados mieste. Meras per visą savo tarnybą įrodė esąs už kriptovaliutas pasisakantis politikas. Vankuveris išrinko K. Simą meru 2022 m. spalio mėn. Jo kampanijos metu jo atstovaujama politinė partija „A Better City“ paskelbė priimanti kriptovaliutų aukas.
Jis taip pat pažymėjo, kad šis sprendimas buvo svarbus. K. SIm pademonstravo jo partijos įsipareigojimą technologijoms. Tai tęstųsi ir toliau, jei miestas priimtų pasiūlymą sukurti nuosavą bitkoinų rezervą. Po išrinkimo jis retai darydavo viešus pareiškimus dėl „Bitcoin“ ar apskritai kriptovaliutos priėmimo. Tačiau meras teigia, kad nuo pat atėjimo į pareigas įvykdė daugiau kaip 70 % iš 94 punktų, išdėstytų jo kampanijoje.
Meras demonstruoja perspektyvų požiūrį į „Bitcoin“: ar to pakanka, kad paraiška būtų patvirtinta?
Merui duodant interviu „Global News“, žiūrovai jo kabinete galėjo pamatyti Saifedeano Ammouso knygą „Bitkoinų standartas“. Knyga buvo išleista 2018 m. ir daugelis kriptovaliutų šalininkų mini ją, joje dėstomas politiką ir idėjas, susijusias su bitkoinų priėmimu. Šis faktas gali rodyti, kad K. Simas vis dėlto turi žinių apie kriptovaliutas[3].
Tačiau siūlomam pasiūlymui reikia pakankamos paramos, kad jis būtų priimtas Vankuverio miesto taryboje. Jei jam bus pritarta, Vankuveris gali prisijungti prie vyriausybių, naudojančių tokiu skriptovaliutos rezervus, sąrašo. Kelios šalys jau pradėjo naudoti Bitkoinus kaip savo finansinės strategijos dalį.
Geriausiai žinomas pavyzdys yra Salvadoras. 2021 m. jis tapo pirmąja šalimi, kurioje Bitkoinas tapo teisėta valiuta, t. y. jį galima naudoti kaip įprastus pinigus. Vyriausybė taip pat perka Bitcoin kaip rezervinį turtą, tikėdamasi, kad tai padės ekonomikai pritraukiant investicijas ir mažinant priklausomybę nuo JAV dolerio. Jie netgi planuoja pastatyti „Bitcoin miestą“, kad paskatintų daugiau su kriptovaliutomis susijusių įmonių.
Majamis (JAV) yra vienas iš populiariausių miestų, kuriuose bitkoinas yra prigijęs kaip valiuta. Meras siekė, kad Majamis taptų kriptovaliutų centru, o daugelis įmonių dabar priima mokėjimus bitkoinais. Mieste yra Bitcoin bankomatų, o gyventojai netgi gali Bitcoinais sumokėti kai kuriuos miesto mokesčius.
Kiti miestai, pavyzdžiui, Ciurichas (Šveicarija) ir Lisabona (Portugalija), taip pat remia bitkoinų naudojimą, turi aiškias taisykles ir įmones, kuriose lengva atsiskaityti kriptovaliuta. Buenos Airėse, Argentinoje, dėl ekonominių iššūkių vis dažniau naudojamasi bitkoinais, nes daugelis vietinių gyventojų, norėdami apsaugoti savo santaupas, remiasi kriptovaliuta. Šie miestai pirmauja siekdami, kad Bitcoin taptų įprasta kasdienio gyvenimo dalimi.
Kitos šalys, pavyzdžiui, Ukraina ir Brazilija, taip pat tyrinėja Bitcoin panaudojimo galimybes. Ukraina ėmėsi reguliuoti kriptovaliutą ir remti jos augimą, o Brazilija svarsto galimybę diversifikuoti savo nacionalinius rezervus naudojant Bitcoin. Nors šios šalys vis dar yra naujos ir sveria visas rizikinas dėl Bitcoin kainų svyravimų, jos tiki, kad kriptovaliuta gali pasiūlyti saugesnę ir nepriklausomą finansinę ateitį.