Vakcinų baltymas gali būti toksiškas: kaip nuo jo išvalyti organizmą?

Korona linija, Medicina, Nuomonės, ŠiandienG. B.
Suprasti akimirksniu
Vakcinos baltymas
Vakcinų baltymas gali būti toksiškas. RF. Studio/Pexels nuotrauka

COVID-19 mRNA vakcinos gali pakenkti žmogaus organų veiklai

Diskusijos dėl COVID-19 mRNA vakcinų veiksmingumo, naudos ir galimų pavojų tęsiasi, o vis daugiau vakcinuotų asmenų kvestionuoja, kaip vakcinose esantys baltymai gali paveikti žmogaus sveikatą, imuninę sistemą ar net organų veiklą.

Dalis mokslininkų teigia, kad mRNA vakcinos veikia išmokydamos mūsų ląsteles gaminti baltymą, sukeliantį imuninį atsaką mūsų organizme ir galintį kovoti su į organizmą patekusiu virusu. Visuomenė yra raminama, kad vakcinoje esantys spyglių baltymai organizme išlieka neilgai, mūsų imuninė sistema greitai juos atpažįsta, atakuoja ir sunaikina[1].

Nepaisant tokių paaiškinimų, dalis asmenų nerimauja, kad COVID-19 vakcinų spyglio baltymai gali pakenkti žmogaus organizmo veiklai, svarstomi įvairūs natūralūs būdai, kuriais COVID-19 virusu arba mRNA vakcina užterštas kūnas gali būti išvalytas ir detoksikuotas.

Vakcinose esantis spyglio baltymas pavojaus nekelia

Flinderso universiteto Pietų Australijoje profesorius Nikolajus Petrovskis atsargiai vertina diskusijas apie vakcinose esančio spyglio baltymo pavojingumą žmogaus organizme.

„Pats esu gavęs kelias tokios vakcinos dozes, todėl nemanau, kad ji iš esmės yra toksiška. Mes laboratorijoje suleidome spyglio baltymą į žmogaus ląsteles ir jos nemirė, nepradėjo veikti kažkaip keistai. Jei į ląsteles įleidžiame tikrą toksiną, jos greitai žūsta, bet spyglio baltymas neturi jokio akivaizdaus poveikio, kurį mes galime pastebėti“, – sako profesorius N. Petrovskis[2]

Jo teigimu, prieš pateikiant vakcinas žmonėms, skiepas, su didelėmis spyglio baltymo dozėmis yra testuojamos su pelėms, tačiau ir joms nepastebėtas joks neigiamas poveikis.

„Tikras toksinas, pavyzdžiui, stabligės toksinas, yra mirtinai pavojingas net ir mažais kiekiais. Taigi, akivaizdu, kad baltymas nėra toksinas tikrąja to žodžio prasme“, – aiškina ekspertas.

Profesoriaus N. Petrovskio teigimu, bandymų su pelėmis metu tapo aišku, kad jų imuninė sistema baltymą ignoravo. Būtent šis atradimas į spyglio baltymą paskatino pridėti cukraus pagrindo pagalbinės medžiagos. Tuomet imuninė sistema sureagavo į baltymą ir pajėgė sukurti apsauginius antikūnus ir T-ląsteles.

„Štai kodėl baltyminės vakcinos paprastai yra saugios. Kai organizmas susiduria su daugeliu baltymų, net ir svetimų, jis dažnai juos laiko nekenksmingais ir nededa daug pastangų į juos reaguoti ir gaminti antikūnus, o tiesiog metabolizuoja svetimą baltymą iki jo aminorūgščių dalių“, – sako N. Petrovskis, akcentuodamas, kad baltymas injekcijos vietoje nepatenka į mūsų raumenų ląsteles.
Vakcinos nenuspėjamai veikia organizmą
mRNA vakcinos gali nenuspėjamai paveikti žmogaus imuninę sistemą. Annos Shvets/Pexels nuotrauka

mRNA vakcinos gali nenuspėjamai paveikti žmogaus imuninę sistemą

Vis dėlto, eksperto teigimu genų pagrindu sukurtos mRNA vakcinos yra žymiai sudėtingesnės nei įprastos. Paklaustas, ar mRNA vakcinose esantis baltymo smaigalys kitaip veikia imuninę sistemą, profesorius patvirtino, kad būtent taip ir yra.

Pasak eksperto, genų pagrindu sukurtų vakcinų spyglių baltymas sąveikauja su imunine sistema, o nereguliuojamas spyglio baltymo kiekis veikia ne tik imuninės sistemos ląsteles.

„mRNA vakcinų dalelės buvo sąmoningai manipuliuojamos, kad, patekusios į ląstelę, taptų stabilesnės“, – teigia N. Petrovskis.

Pasak jo, spyglio baltymo gamyba ląstelėje nėra sustabdoma, o to pasekmės net ir dabar nėra gerai suprantamos. Nors oficialiai teigiama, kad mRNA nepatenka į ląstelės branduolį ir nesąveikauja su DNR, profesorius nerimauja, kad ląstelėje gaminamas spyglio baltymas gali turėti įtakos ląstelių funkcijoms. 

„Naudojant genetines vakcinas, spyglio baltymas gaminamas ląstelės viduje citoplazmoje, o gaminamo spyglio baltymo kiekis nežinomas. Šis spyglio baltymas gali trikdyti normalias ląstelių funkcijas, taip pat gali patekti į branduolį. Juk tai daro pats virusas, kuris, perimdamas ląstelės mechanizmą, išgrynina spyglio baltymą jau ląstelės viduje“, – teigia profesorius.

Jau anksčiau mokslininkai paskelbė tyrimą, kuriame įrodė, kad spyglio baltymas reikšmingai slopina DNR pažeidimų „taisymą“. Šių metų pradžioje paskelbtame jau kitame mažos apimties tyrime nustatyta, kad spyglio baltymas gali išsiskirti iš ląstelių ir patekti į kraują: po vakcinacijos „Moderna“ mRNA vakcina 11 iš 13 tyrimo dalyvių kraujyje buvo aptikti spyglio baltymai.

Iš tiesų, didėjantis duomenų skaičius rodo, kad mRNA-lipidų nanodalelės nelieka injekcijos vietoje, kaip manyta iš pradžių, bet gali cirkuliuoti ir nusėsti įvairiuose audiniuose ir organuose. Tyrimai su gyvūnais rodo, kad mRNA-lipidų nanodalelės gali nusėsti antinksčiuose, kepenyse, kiaušidėse ir blužnyje, jos taip pat gali pereiti kraujo-smegenų barjerą ir nusėsti smegenyse.

Šie atradimai gali būti susieti ir su ryšiu tarp mRNA COVID-19 vakcinų bei miokardito pasireiškimo jauniems asmenims. Ši komplikacija gali būti susijusi su tuo, kaip kai kurie asmenys apdoroja spyglio baltymą. Asmenims, kuriems pasireiškė miokarditas, antigeno kiekis kraujyje buvo neįprastai didelis[3].

Vitaminas C
Vitaminas C padeda išvalyti organizmą nuo toksiškų vakcinos baltymų. PhotoMIX Company/Pexels nuotrauka

Nuo toksiško vakcinų baltymo organizmą išvalyti galima vaistažolėmis ir vitaminais

Daugėjant gąsdinančios informacijos apie spyglio baltymo poveikį žmogaus organizmui, vis daugiau vakcinuotų piliečių siekia detoksikuoti savo organizmą.

Tokiam išsivalymui naudojama aibė priemonių, tačiau natūralios medicinos šalininkai ir sveikuoliai ragina atsigręžti į gamtą: pasitelkti arbatžoles, natūraliais vitaminais prisotintus maisto produktus, propaguoti sveiką gyvenseną[4].

Siekiant išvalyti organizmą nuo toksiško baltymo, ekspertai dažniausiai rekomenduoja šias medžiagas:

  • vitaminą C;
  • pušų spyglių arbatą;
  • natokinazės fermentą;
  • vitaminą D;
  • NAC aminorūgštį;
  • antiparazitinį vaistą „Ivermektiną“;
  • juodgrūdes (Nigella) sėklas;
  • maisto papildą „Kvercetiną“;
  • cinką;
  • magnį;
  • kurkuminą;
  • pienių ekstraktą.

Siekiant detoksikuoti vakcinų baltymu užterštą organizmą, rekomenduojama pradėti nuo mitybos pokyčių. Sveika mityba yra labai svarbi sveikai imuninei sistemai palaikyti, todėl pirmiausia svarbu pakeisti mitybą taip, kad būtų sumažintas uždegimą skatinančių maisto produktų vartojimas. Rekomenduojama dieta su mažu histamino kiekiu, nereikėtų vartoti daug apdorotų maisto produktų, turinčių GMO.

Rekomenduojama išmėginti ir protarpinį badavimą, o į kasdienio maisto raciono įtraukti polivitaminus: vitaminą C ir D3, taip pat vitaminą A, vitaminą E, jodą, seleną.
Siekiant dar greitesnio detoksikacijos proceso rekomenduoja išmėginti šilumos terapiją, pavyzdžiui, dažniau apsilankyti saunose ir pirtyse, pasimėgauti karšta vonia ar tiesiog, praustis po kiek šiltesniu dušu.

Natūralios medicinos šalininkams rekomenduojama išmėginti pušų spyglių arbatą, kiaulpienių lapų ekstraktą, iš natūralių medžiagų kuriamus maisto papildus, pavyzdžiui, iš ciberžolės pagamintą „Kurkuminą“. Tokie gamtoje randami augalai kaip pankolis, anyžius, jonažolė taip pat turi medžiagų, palaipsniui galinčių neutralizuoti spyglio baltymo poveikį organizme.

Vis dėlto, nusprendus pradėti vartoti vitaminus, maisto papildus ar tiesiog vaistinius preparatus, rekomenduojama pasitarti su savo šeimos gydytoju ar vaistininku, įsitikinti kokių medžiagų organizmui trūksta. Tik taip galima išvengti dar didesnio kūno užterštumo.