Suprasti akimirksniu
  • Putinas išleidžia įstatymą: pripažinti kriptovaliutas kaip nuosavybę, išskiriant kasybą
  • Skirtingos taisyklės ir mokesčiai už neseniai oficialiai įteisintą kriptovaliutų kasybą
  • Rusija pasikliauja kriptovaliutomis, kad išgelbėtų šalies ekonomiką
Šaltiniai
V. Putinas
V. Putinas tvirtina dar vieną įstatymą, skirtą kriptovaliutų reguliavimui. ELTA

Putinas išleidžia įstatymą: pripažinti kriptovaliutas kaip nuosavybę, išskiriant kasybą

Putinas toliau žengia į kriptovaliutų pramonę. Prezidentas pasirašė naują kriptovaliutų įstatymą, kuris leidžia kriptovaliutas pripažinti nuosavybe. Pelnas, gautas perkant, parduodant ar prekiaujant betkokiomis skaitmeninėmis valiutomis apmokestinamas 13 proc. nuo 2,4 mln. rublių ir 15 proc. nuo sumų, viršijančių šią ribą.

TASS pranešė[1], kad Rusijos prezidentas pasirašė įstatymą, kuriuo skaitmeninės valiutos oficialiai pripažįstamos nuosavybe užsienio prekybos atsiskaitymuose pagal eksperimentinį teisinį režimą ELR. Šios taisyklės taip pat reiškia, kad kriptovaliutų kasybos pardavimams, kurie neseniai šalyje buvo įteisinti, netaikomas PVM pridėtinės vertės mokestis.

Pranešime teigiama, kad kriptovaliutų sandoriai pagal ELR neapmokestinami. Tačiau kasybos operatoriai privalo pranešti mokesčių institucijoms apie savo paslaugas. Jei jie laiku nepateiks informacijos, jiems gali būti skirta 40 000 rublių bauda.

Skirtingos taisyklės ir mokesčiai už neseniai oficialiai įteisintą kriptovaliutų kasybą

Pajamos iš kriptovaliutų kasybos bus laikomos „pajamomis natūra“ ir apmokestinamos rinkos verte, o su kasyba susijusios išlaidos galės būti atskaitomos. Pirkimui, pardavimui ar prekybai kriptovaliutomis bus taikoma dviejų lygių mokesčių sistema, reguliuojant mokesčių dydį pagal gautas pajamas[2].

Nuo 2025 m. kriptovaliutų kasybos pelnas įmonėms bus apmokestinamas taikant standartinį 25 proc. pelno mokesčio tarifą.

Įstatyme taip pat teigiama, kad kriptovaliutų kasyba ir prekyba užsiimantiems asmenims ir įmonėms negali būti taikomos tam tikros mokesčių lengvatos, pavyzdžiui, supaprastintos mokesčių sistemos ar žemės ūkio mokesčių lengvatos. Su kriptovaliutomis susijusiai veiklai taip pat netaikomi specialūs mokestiniai statusai, pavyzdžiui, patentų sistema arba savarankiškai dirbančio asmens statusas.

Įstatymas įsigalioja iš karto, kai tik yra oficialiai paskelbiamas, nors kai kurioms jo dalims gali būti nustatytos konkrečios įsigaliojimo datos. Taip pat gali būti įgyvendinamos pereinamojo laikotarpio priemonės, kad įmonėms būtų lengviau prisitaikyti prie naujų taisyklių.

Rusija pasikliauja kriptovaliutomis, kad išgelbėtų šalies ekonomiką

V. Putinas žengia didelius žingsnius ir prisitaiko prie likusio Vakarų pasaulio. Rugsėjį Rusija pradėjo bandymą, kuriuo siekiama išbandyti kriptovaliutos naudojimą mainams ir tarptautiniams mokėjimams. Bandymuose naudojama Nacionalinė mokėjimo kortelių sistema, kad būtų galima vykdyti mainus tarp rublių ir kriptovaliutų.

Šiais bandymais siekiama padėti Rusijos įmonėms įveikti tarptautinių sankcijų sukeltas mokėjimo problemas. Dėl sankcijų bendrovėms tapo sunkiau naudotis tradiciniais mokėjimo būdais atliekant vietinius ir tarptautinius sandorius.

Rugpjūčio mėnesį prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą, kuriuo Rusijoje legalizuojama kriptovaliutų kasyba. Pagal šį įstatymą kriptovaliutą gali kasti tik Rusijos įmonės ir registruoti individualūs verslininkai. Tačiau individualiems kasėjams registruotis nereikia, jei jų sunaudojamos energijos kiekis neviršija tam tikrų vyriausybės nustatytų ribų.

Įstatymas taip pat leidžia Rusijos kriptovaliutų platformose prekiauti užsienio skaitmeniniu turtu, nors Rusijos bankas gali apriboti sąrašus, kurie gali kelti grėsmę finansiniam stabilumui. Šį mėnesį V. Putinas taip pat paskelbė, kad kriptovaliutos bus uždraustos tam tikrose teritorijose žiemos laikotarpiu.

Neseniai vyriausybės posėdyje ekonomikos klausimais V. Putinas pabrėžė, kad svarbu sukurti aiškią teisinę sistemą, kurti infrastruktūrą ir remti kriptovaliutų naudojimą siekiant skatinti ekonomikos augimą.