Populiariausias gėrimas prieš seksą – karštas šokoladas
Tikriausiai visi puikiai žinome, kad tam tikri maisto produktai gali teigiamai veikti sveikatą. Vieni jų padeda išlaikyti jaunatvišką odą, kiti mažina vėžio riziką, treti yra siejami su geriau veikiančia virškinimo sistema Bet ar žinojote, kad yra vienas gan įprastas gėrimas, kuris gali padėti pagerinti jūsų seksualinį gyvenimą, jei gersite jį prieš miegą?
Pasak ekspertų, mėgavimasis karšto šokolado puodeliu drauge su savo partneriu prieš miegą gali turėti teigiamos įtakos seksualiniam gyvenimui, nes tai gali padidinti ištvermę. Be to, apklausa parodė, kad karštas šokoladas yra bene pats populiariausias gėrimas prieš seksą tarp visų suaugusiųjų.
Beveik 1 iš 5 (t. y, 19 proc. apklaustųjų) žmonių teigė, jog mėgsta išgerti šiltą šokoladinį gėrimą prieš seksą[1]. Tokia pati dalis respondentų prasitarė, kad nepradeda meilės žaidimų kol neišgeria puodelio arbatos.
Šiuos duomenis surinko Jungtinės Karalystės susituokusių porų pažinčių svetainė „Illicit Encounters“, kurioje susituokę asmenys ieško nuotykių. Svetainė apklausė 2 000 suaugusiųjų, siekiant išsiaiškinti, ar jie prieš seksą geria kažkokį mėgstamą gėrimą.
Tarp populiariausių gėrimų prieš seksą – alkoholis
Karštas šokoladas ir angliška pusryčių arbata tapo populiariausiu respondentų atsakymu, mat tiek vieną, tiek kitą gėrimą rinkosi po 19 proc. apklaustųjų. 12 proc. respondentų teigė, kad prieš seksą mėgaujasi kokiu nors alkoholiniu gėrimu. O kas ketvirtas respondentas (t. y., 10 proc.) įvardijo šilto pieno puodelį, nes prisipažino, kad tai padeda atsipalaiduoti.
Po 5 proc. respondentų sakė, kad prieš seksą renkasi pipirmėčių arbatą, ramunėlių arbatą ir kavą. Taip pat 5 proc. apklaustųjų teigė, kad prieš seksą ar bet kokią kitą įtemptą veiklą mėgsta pasirūpinti hidratacija, todėl išgeria stiklinę vandens.
Tarp respondentų net 5 proc. įvardijo gan keistą pasirinkimą – puodelį sotaus sultinio, gaminamo iš mėsos ekstrakto pastos „Bovril“. JK gyventojai tokį gėrimą vadina jautienos arbata[2].
Šokoladas – natūralus afrodiziakas, galintis padėti kuriant intymias akimirkas
„Illicit Encounters“ atstovė spaudai Jessica Leoni sakė, jog ji nenustebo, kai pamatė, kad apklausoje pirmąją vietą užėmė būtent karštas šokoladas. Jos teigimu, šiame gėrime yra „kažko skaniai erotiško“. J. Leoni taip pat pridūrė:
„Šokoladas yra afrodiziakas, todėl vėlyvos nakties [karšto šokolado] puodelis yra puikiai suprantamas pasirinkimas.“
J. Leoni yra teisi – šokoladas tikrai laikomas vienu iš afrodiziakų, galinčių pagerinti seksualinį gyvenimą. Šiame saldžiame skanėste yra aminorūgšties, žinomos kaip L-argininas.
Tiesą sakant, L-argininas yra viena iš daugelio aminorūgščių, kurios itin svarbios tinkamam organizmo funkcionavimui. L-argininas atlieka svarbų vaidmenį kuriant baltymus, o baltymai reikalingi formuoti raumenis ir atkurti audinius.
Organizmas šią aminorūgštį paverčia azoto oksidu, kuris padeda atsiverti kraujagyslėms. Tad šokoladas iš esmės gali pagerinti kraujotaką ir padėti nukreipti azoto oksidą į erogenines zonas, taip padidinant jautrumą prisilietimams intymių akimirkų metu.
Nors dauguma karšto šokolado mišinių gaminami iš pieninio šokolado miltelių, jei norite maksimaliai padidinti savo pojūčius ir seksualumą naudodami šokoladą, geriau valgykite juodąjį šokoladą. Juk juodajame šokolade yra didesnis L-arginino kiekis. O tai reiškia, kad juodasis šokoladas gali veiksmingiau padėti sumažinti kraujospūdį ir pagerinti širdies sveikatą. Pastarieji geri rodikliai gali suteikti daugiau ištvermės, kai norisi ilgesnių intymių akimirkų.
Juodojo šokolado nauda: padeda širdžiai, kraujagyslėms ir cholesteroliui
Šokolado gėrimo tradicijos siekia dar majų laikus, tad juo buvo mėgaujamasi jau prieš 2000 metų. Tiesa, tas laikais šokoladas buvo geriamas šaltas: kavos sėklos sumalamos iki miltų, tada maišomos su vandeniu ir kukurūzų miltais. Majai mėgdavo šokolado gėrimą gardinti čili pipirais ir medumi. Tirštas, sodraus skonio šokolado gėrimas tais laikais buvo tiekiamas užbaigiant tradicines šventes, ritualus ar tiesiog sandorius.
Jau actekų laikais buvo žinoma, kad šokolado gėrimas suteikia energijos bei veikia kaip afrodiziakas. Actekai netgi tikėjo, jog tai yra dievų gėrimas, skirtas aukštesnės klasės žmonėms.
O dabartiniais laikais šokolado vaidmuo kalbant apie žmonių sveikatą vis dar yra itin svarbus. Juk net ir moksliniai tyrimai rodo, kad šokoladas yra naudingas žmogaus organizmui.
Tiesa, dėl didelio riebalų ir cukraus kiekio šokoladas daugeliui atrodo kaip netinkamas užkandis. Jo vartojimas neretai siejamas su spuogų atsiradimu, nutukimu, aukštu kraujospūdžiu, vainikinių arterijų liga ir diabetu. Tačiau remiantis mokslininkais, šokoladas nėra vien neigiamus dalykus atnešantis maisto produktas. Saikingai valgant šokoladą jis gali padėti sveikatai.
Kai kurie mokslininkai aiškina, kad saikingas juodojo šokolado valgymas gali padėti[3]:
- mažinti cholesterolio kiekį,
- užkirsti kelią kognityvinių funkcijų silpnėjimui,
- sumažinti širdies ir kraujagyslių problemų riziką.
Nors tam, kad būtų rimčiau įrodyta šokolado nauda, reikėtų atlikti daugiau tyrimų, tačiau vienas tyrimas[4], kuris buvo paskelbtas žurnale „The Journal of Nutrition“, rodo, kad šokolado vartojimas gali padėti sumažinti mažo tankio lipoproteinų (MTL) kiekį, dar vadinamą „bloguoju cholesteroliu“. Autoriai padarė išvadą, kad šokoladas gali būti puikus neriebios dietos papildymas. Pasak jų, šokoladas gali palaikyti širdies ir kraujagyslių sveikatą, nes mažina cholesterolio kiekį ir pagerina kraujospūdį.
O Harvardo medicinos mokyklos mokslininkai teigia, kad išgeriant du puodelius karšto šokolado per dieną, galima padėti išlaikyti sveikas smegenis ir pristabdyti pagyvenusių žmonių atminties silpnėjimą. Pasak tyrėjų, karštas šokoladas padėjo pagerinti kraujotaką tose smegenų vietose, kurioms reikia daugiau energijos.
Kitas, dar 2014 metais atliktas laboratorinis eksperimentas[5] parodė, kad kakavos ekstraktas, vadinamas lavadu, gali sumažinti Alzheimerio liga sergančių pacientų nervų takų pažeidimus arba jų išvengti. Šis ekstraktas gali padėti sulėtinti ligos simptomus, tokius kaip kognityvinių funkcijų silpnėjimas.
Kalbant apie širdies ligas, vienas tyrimas įrodė, kad šokolado vartojimas gali padėti net trečdaliu sumažinti širdies ligų riziką[6]. O Kanados mokslininkai pastebėjo, kad šokoladą valgę žmonės 22 proc. rečiau patyrė insultą nei tie, kurie jo nevalgė.
Be to, yra manoma, kad šokoladas teigiamai veikia įsčiose augantį vaisių. Jis gali būti naudingas vaisiaus augimui ir vystymuisi.
Žinoma, svarbu suvokti, kad šokolade yra ne tik naudingų medžiagų, bet ir tokių, kurių reikėtų vengti. Pavyzdžiui, šokolado gaminiuose yra cukraus ir riebalų. Tad reikėtų nepamiršti saiko ir mėgautis šokoladu tik retkarčiais bei nedideliais kiekiais.
Manoma, kad šokoladas teigiamai veikia nuotaiką
Verta nepamiršti ir to, kad šokoladas duoda ne tik moksliškai įrodytą naudą sveikatai, taip pagerindamas seksualinį gyvenimą ir bendrą savijautą. Dažnai teigiama, kad saldūs skanėstai taip pat gali teigiamai veikti žmogaus nuotaiką. O puiki nuotaika taip pat svarbi, norint gerai praleisti laiką miegamajame ar tiesiog jaustis puikiai.
Šokolade yra daug junginių, susijusių su nuotaiką pakeliančiomis cheminėmis medžiagomis smegenyse[7]. Dažnai minimas feniletilaminas, natūralus antidepresantas ir viena iš cheminių medžiagų, kurias smegenys gamina įsimylėjus.
Šokolade taip pat yra mažas kiekis triptofano. Tai aminorūgštis, susijusi su serotonino gamyba. O serotoninas yra neuromediatorius, sukeliantis laimės jausmą. Saujelė kitų medžiagų taip pat prisideda prie teigiamo šokolado poveikio mūsų nuotaikai – pavyzdžiui, teobrominas gali padidinti širdies susitraukimų dažnį, o kofeinas yra gerai žinomas kaip „žadinantis“ vaistas.
Tačiau daugumos šių junginių šokolade yra išties nedideliais kiekiais. Be to, kai kurie mokslininkai mano, jog teigiamai nuotaiką veikiantys junginiai tikriausiai beveik visiškai suvirškinami dar net nepasiekę smegenų. Tad šokolado nauda nuotaikai vis dar yra gan ginčytina.