Tviterio failai. 13 dalis. „Pfizer“ siekis nutildyti diskusijas apie vakcinos efektyvumą

Korona linija, Pasaulis, TechnologijosG. B.
Suprasti akimirksniu
Vakcina
„Pfizer“ siekė nutildyti diskusijas apie vakcinos efektyvumą. Mufido Majnuno/Unsplash nuotrauka

Paskelbta jau tryliktoji tviterio dokumentų dalis

Tviteryje pagaliau paskelbta ilgai laukta tryliktoji tviterio dokumentų dalis, susijusi su COVID-19 informacijos cenzūravimu.

Nepriklausomo žurnalisto Alekso Berensono paviešinta istorija atskleidžia, kaip farmacijos milžinė „Pfizer“, drauge su aukšto rango JAV pareigūnais, turinčiais ryšių Baltuosiuose rūmuose ir Vašingtone, tviteryje siekė nuslopinti su COVID-19 susijusią informaciją.

Pasak žurnalisto A. Berensono, kuris pats asmeniškai susidūrė su tviterio cenzūra, kai jam buvo uždrausta naudotis savo asmenine tviterio paskyra[1], vakcinomis nuo COVID-19 visame pasaulyje išgarsėjusios farmacijos gigantės „Pfizer“ valdybos narys Scottas Gottliebas slapta darė įtaką tviterio valdžiai ir siekė nuslėpti socialinės žiniasklaidos platformoje skelbiamus įrašus, kuriuose abejojama jo atstovaujamos bendrovės vakcinų veiksmingumu.

Pasak šią tviterio dokumentų dalį atskleidusio žurnalisto A. Berensono, tai yra vienas iš pagrindinių ir naujausių įrodymų, jog vakcinų gamintoja darydama poveikį vienai populiariausių socialinės žiniasklaidos platformų ir joje vyraujančiam naratyvui, siekė priversti JAV vyriausybę skatinti vakcinaciją ir kurti pozityvų požiūrį į COVID-19 vakcinas.

Tai jau tryliktoji tviterio dokumentų dalis ir viena iš pirmųjų, tiesiogiai susijusių su informacijos pandemijos tema cenzūravimu.

Jau anksčiau naujasis tviterio savininkas Elonas Muskas teigė, kad drauge su nepriklausomais žurnalistais siekia atskleisti visas tviterio cenzūros schemas ir planuoja paviešinti Anthony Fauci, buvusio JAV prezidento vyriausiojo patarėjo medicinos klausimais, neteisėtą veiklą ir sprendimus, kurie pandemijos valdymo fone iki šiol yra vertinami kritiškai.

„Pfizer“ atstovo S. Gottliebo ryšiai su farmacijos kompanija nebuvo atskleisti tviteriui

A. Berensonas, buvęs „New York Times“ žurnalistas ir rašytojas, pandemijos įkarštyje tapo vienu aktyviausių vakcinų skeptiku ir atsako į pandemijos valdymą kritiku.

Dabar žurnalistas atskleidė ilgai lauktą ir iškart didelio internautų dėmesio sulaukusią tryliktąją tviterio dokumentų dalį, kurioje išsamiai išdėstė tai, kaip ankstesni kompanijos vadovai cenzūravo su COVID-19 susijusią, tačiau valdžios naratyvui ir didiesiems žiniasklaidos kanalams prieštaraujančią informaciją.

Pirmadienį žurnalisto A. Berensono nutekintuose dokumentuose teigiama, kad daktaras, buvęs JAV maisto ir vaistų administracijos komisaras ir farmacijos kompanijos „Pfizer“ valdybos narys S. Gottliebas pasitelkė tviterio valdžią tam, kad galėtų nuslėpti pranešimus, kuriuose buvo abejojama „Pfizer“ vakcinos veiksmingumu ir pabrėžiama, kad natūraliai žmogaus įgyjamas imunitetas yra veiksmingesnis.

Žurnalisto A. Berensono atskleisti dokumentai rodo, kad 2021 m. rugpjūtį S. Gottliebas susisiekė su tviterio atstovu Toddu O’Boylu, taip siekdamas nuslėpti tviteryje plintančią informaciją, kurioje abejojama vakcinų veiksmingumu. Manoma, kad S. Gottliebas šia cenzūra siekė asmeninės finansinės naudos sau, nes bet kokia abejonė „Pfizer“ vakcinomis kėlė tiesioginę grėsmę farmacijos kompanijos pelnui[2].

Žurnalistas A. Berensonas atskleidžia, kad 2021 m. beveik pusę savo 81 mlrd. JAV dolerių vertės pardavimų bendrovėje priklausė nuo mRNA skiepų, o tais metais „Pfizer“ sumokėjo S. Gottliebui net 365 000 JAV dolerių „už jo darbą“.

Vis dėlto, S. Gottliebo ryšiai su farmacijos kompanija laiškuose T. O’Boylui įvardyti nebuvo, o tviterio valdžia S. Gottliebą žinojo kaip buvusį JAV maisto ir vaistų administracijos komisarą, o ne „Pfizer“ valdybos narį.

Tviteris
Paskelbta naujausia tviterio dokumentų dalis. Joshua Hoehne/Unsplash nuotrauka

Norėta cenzūruoti informaciją, kuri skatina abejones dėl COVID-19 vakcinos veiksmingumo

Žurnalistas A. Berensonas pasidalijo ir 2021 m. rugpjūčio mėnesio elektroniniu laišku, kurį S. Gottliebas nusiuntė tviterio vyresniajam viešosios politikos vadovui ir kuriame pažymėjo buvusio prezidento Donaldo Trumpo administracijos pareigūno, daktaro Bretto Giroiro parašytą tviterio žinutę:

„Dabar aišku, kad COVID-19 natūralus imunitetas yra daug pranašesnis už vakcinų imunitetą. Nėra jokio mokslinio pagrindimo vakcinos veiksmingumui, jei pats asmuo anksčiau buvo užsikrėtęs“[3].

Kaip teigia A. Berensonas, T. O’Boyle’as persiuntė S. Gottliebo elektroninį laišką atsakingai tviterio komandai, pažymėdamas, kad taip mano būtent buvęs JAV maisto ir vaistų administracijos komisaras. Neilgai trukus B. Giroiro žinutė buvo pažymėta „klaidinančia“ etikete, buvo užblokuota bet kokia galimybė pamėgti ar dalytis šia žinute.

Rugsėjo mėnesį S.Gottliebas analogiškai pažymėjo kitą tviterio žinutę, kurią paskelbė „Substack“ rašytojas ir COVID-19 politikos kritikas Justinas Hartas:

„Galbūt lazdos ir akmenys gali sulaužyti mano kaulus, bet virusinis patogenas, kurio vaikų mirtingumas siekia ~0 %, mūsų vaikams kainavo beveik trejus mokslo metus“.

Negana to, žurnalistas A. Berensonas atskleidė, kad S. Gottliebas siekė cenzūruoti ir jį patį, kai jis reiškė kritiką A. Fauci sprendimams.

Pačiam A. Barensonui, Baltųjų rūmų sprendimu iš tiesų buvo uždrausta naudotis savo asmenine tviterio paskyra, tačiau šį sprendimą jis skundė teisme ir galiausiai laimėjo.

„Pfizer“ atstovas spėjo sureaguoti į tviteryje paviešintą informaciją

Į jam mestus kaltinimus jau spėjo sureaguoti ir pats S. Gottliebas, paskelbdamas, kad žurnalisto A. Barensono atskleista informacija neatskleidžia tikrosios tiesos.

„Anksčiau tviteryje kėliau susirūpinimą, dėl mano ir kitų asmenų saugumo ir platformoje reiškiamų grasinimų. Tai apėmė tiek tiesioginius, tiek konkrečius grasinimus. Kartais tai apimdavo teiginius, kurie, mano manymu, buvo tyčia melagingi ir kurstantys. Selektyvus mano privačių ryšių su tviteriu atskleidimas kursto grėsmių aplinką. Taip pat ir veiksmai, suteikiantys galių žmonėms, kurie nerodė didelio santūrumo, kai kalbama apie tikslingą informaciją. Tai kursto grėsmingesnį dialogą, galintį turėti rimtų pasekmių“, – teigia pats S. Gottliebas.