Tragiškas vakaras Jurbarko ir Klaipėdos rajonuose: tvenkiniuose nuskendo du vaikai

RegionaiDaiva Klimaitiene
Suprasti akimirksniu
greitoji
Trečiadienio vakarą Jurbarko ir Klaipėdos rajonuose įvyko skaudžios nelaimės – tvenkiniuose nuskendo du vaikai. ELTA nuotrauka

Jurbarko rajone medikams nepavyko išgelbėti skendusio vaiko gyvybės

Trečiadienio vakarą Jurbarko ir Klaipėdos rajonuose įvyko skaudžios nelaimės – tvenkiniuose nuskendo du vaikai. Nepaisant greitosios pagalbos ir ugniagesių gelbėtojų pastangų, išgelbėti jų gyvybių nepavyko.

Jurbarko rajone, Girdžių seniūnijoje, Drebulynės kaime, pranešimas apie skęstantį vaiką buvo gautas 21.59 val. Atvykus ugniagesiams, vaikas jau buvo ištrauktas iš sodybos tvenkinio. Policijos pareigūnai ir ugniagesiai gelbėtojai nedelsdami ėmėsi gaivinimo procedūrų, kol atvyko greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojai. Nors medikai tęsė gaivinimą, vaiko gyvybės išgelbėti nepavyko. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informavo, kad šis incidentas sukrėtė vietos bendruomenę ir parodė, kaip svarbu yra nuolatinė vaikų priežiūra prie vandens telkinių.

Klaipėdos rajone esančiame tvenkinyje paskendo mažametis

Kita tragedija įvyko Klaipėdos rajone, Vilkių kaime, kur apie 20 valandą sodybos tvenkinyje nuskendo mažametis, gimęs 2022 metais. GMP darbuotojai atvykę į vietą skubiai pradėjo gaivinimo procedūras, tačiau ir šio vaiko gyvybės išgelbėti nepavyko. Policija pranešė, kad buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Šis įvykis sukrėtė ne tik šeimą, bet ir visą vietos bendruomenę, kuri dabar susiduria su didžiuliu sielvartu ir netektimi.

Saugumo svarba ir prevencinės priemonės

Šios tragiškos nelaimės dar kartą primena apie būtinybę laikytis saugumo taisyklių prie vandens telkinių, ypač kai aplinkui yra vaikai. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas ragina tėvus būti itin budriais ir niekada nepalikti mažamečių vaikų be priežiūros prie tvenkinių ar kitų vandens telkinių. Svarbu įrengti apsaugines tvoras aplink tvenkinius ir kitas vandens telkinius bei mokyti vaikus apie vandens pavojus. Šios prevencinės priemonės gali padėti išvengti panašių tragedijų ateityje ir užtikrinti vaikų saugumą.