Suprasti akimirksniu
  • „McDonald's“ dirbusi nuomonės formuotoja ir fiasko patyręs futbolininkas išsiskyrė
  • Net ir nutrūkę santykiai su žinomu atletu padės sukurti verslą
  • Sportininkų asmeninis gyvenimas visuomenei kartais net įdomesnis už rezultatus aikštėje
Šaltiniai
Antrosios pusės
Atletų antrosios pusės bulvarinėje spaudoje neretai vadinamos „barakudomis“. Pawel Szvmanski/Unsplash nuotrauka

„McDonald's“ dirbusi nuomonės formuotoja ir fiasko patyręs futbolininkas išsiskyrė

Britų futbolininkas Masonas Mountas ir „TikTok“ bei „Instagram“ žvaigždė Freya Tidy pasuko skirtingais keliais vos po kelių mėnesių draugystė.

Sportininkas ir socialinių tinklų gražuolė susipažino balandžio mėnesį, tačiau jų romanas truko neilgai. Futobolininkas iš visų savo socialinės žiniasklaidos platformų pašalino influencerę, o ji pasielgė taip pat[1].

M. Mountas yra „Manchester United“ vidurio gynėjas, kuris tikėjosi atsidurti ir nacionalinės futbolo rinktinės galutinėje sudėtyje bei vykti į Europos futobolo čempionatą, šiuo metu vykstantį Vokietijoje.

Savo ruožtu F. Tidy, kuri prieš tapdama modeliu dirbo greitojo maisto restorane „McDonald's“, šiuo metu augina savo auditoriją socialiniuose tinkluose: ji turi 308 000 instagramo sekėjų ir 773 000 „TikTok“ gerbėjų[2].

Anglijos futbolininkas M. Mountas. Ekrano nuotrauka
Anglijos futbolininkas M. Mountas. Ekrano nuotrauka

Net ir nutrūkę santykiai su žinomu atletu padės sukurti verslą

Šviesiaplaukė nuomonės formuotoja ateityje rengiasi kurti savo prekės ženklą ir tikėtina, kad net ir nutrūkę santykiai su Jungtinėje Karalystėje gerai žinomu futbolininku paskatins verslo sėkmę.

O pats M. Mountas greičiausiai norės kuo greičiau pamiršti šiuos metus. Nuo tada, kai 2022 m. išsiskyrė su buvusia mergina, modeliu Chloe Wealleans-Watts, futbolininkui ilgalaikių santykių užmegzti nepavyksta.

25-erių metų futbolininkas praėjusią vasarą už 64 mln. eurų atvyko į „Manchester United“ iš „Chelsea“ klubo, tačiau visą sezoną jam trukdė traumos ir iš viso jis galėjo sužaisti vos tik 756 minutes. 

Universalusis vidurio gynėjas sužaidė prastą sezoną ir buvo išbrauktas iš Anglijos rinktinės sudėties Europos čempionatui, nors 2021 m. Europos čempionate buvo vienas iš pagrindinių komandos, iškovojusios sidabro medalius, žaidėjų. Vėliau, jis sužaidė ir 2022 m. pasaulio čempionate Katare.

Šiuo metu vyksta Europos futbolo čempionatas. Viena Reyes/Unsplash nuotrauka
Šiuo metu vyksta Europos futbolo čempionatas. Viena Reyes/Unsplash nuotrauka

Sportininkų asmeninis gyvenimas visuomenei kartais net įdomesnis už rezultatus aikštėje

Sportininkai dažnai sulaukia visuomenės susidomėjimo ne tik dėl savo pasiekimų pasirinktoje sporto šakoje, bet ir dėl asmeninio gyvenimo.

Atletai dažnai atsiduria dėmesio centre dėl to, kad žiniasklaida plačiai nušviečia jų rungtynes, renginius ir asmeninį gyvenimą. Daugelis sportininkų turi nemažai sekėjų socialinėje žiniasklaidoje, kur jie dalijasi ir asmeninėmis akimirkomis, įskaitant savo santykius, o tai pritraukia visuomenės dėmesį.

Skandalai, išsiskyrimai ir dramų kupini santykiai gali būti intriguojantys ir įdomūs visuomenei. Žiniasklaidos priemonės dažnai sensacingai pasakoja apie sportininkų meilės istorijas, išsiskyrimus, išdavystes.

Daugelyje kultūrų žavimasi įžymybių gyvenimo būdu, o sportininkai yra svarbi šio reiškinio dalis. Sportininkų ir kitų įžymybių (aktorių, muzikantų ir kt.) ryšiai dažnai patraukia visuomenės vaizduotę ir tampa popkultūros dalimi. Pavyzdžiui, Viktorijos ir Deivido Beckham poros statusas dažnai laikomas vienu pirmųjų didelių dainininkų ir sportininkų santykių populiariojoje kultūroje. Vėliau, bent jau Amerikoje, sekė Tomas Brady ir Gisele Bundchen[3].

Influencerė Freya Tidy. Ekrano nuotrauka
Influencerė Freya Tidy. Ekrano nuotrauka

Taip prieš keletą dešimtmečių ir gimė terminas „WAG“. Tai yra akronimas, reiškiantis sportininkų žmonas ir gyvenimo drauges. Terminas „WAG“ iš pradžių buvo aptinkamas Anglijos bulvariniuose laikraščiuose, viena pirmųjų nuorodų į tai buvo išspausdinta 2002 m. „The Telegraph“ straipsnyje.

„Niekada niekas negali garantuoti, kad žmonos ir draugės (arba „WAGS“, kaip jas trumpai vadina „Jumeirah Beach Club“ darbuotojai) sugyvens tarpusavyje“, – buvo rašoma straipsnyje.

Vėlesniais metais šis akronimas ir toliau populiarėjo, ypač artėjant 2006 m. pasaulio futbolo čempionatui. Šis terminas, kurio šaknys siekia Jungtinę Karalystę, visų pirma buvo vartojamas kalbant apie svarbiausių futbolininkų antrąsias puses, nors dabar jis išpopuliarėjo ir tokiose sporto šakose kaip tenisas ar krepšinis.

2010 m. Jungtinės Karalystės žmogaus teisių komisija kritikavo šio termino vartojimą ir pavadino jį įžeidžiančiu, nes terminas bei frazė įprastai vartojami taip, kad menkintų ir pažemintų tam tikrą moterų bei merginų grupę. Bulvarinėje žiniasklaidoje antrosios turtingų atletų pusės neretai vadinamos „barakudomis“, kvestionuojama tikroji tokių santykių esmė ir nauda.