Sveikinimai gimtadienio proga: amžius nėra svarbus, nebent esate brandintas sūris

Suprasti akimirksniu
Gimtadienio sveikinimai
Gimtadieniai yra ypatingi ir nėra priežasties jų nešvęsti. Roberto Andersono/Unsplash nuotrauka

Gimtadienio linkėjimai sminga tiesiai į širdį

Turbūt visi pritartų, jog gimtadienis – išties svarbi asmeninė šventė, tačiau mes taip dažnai skubame gyventi, jog ne tik pamirštame apie neseniai įvykusį draugo gimtadienį, tačiau ir apie savo jubiliejų. Žinoma, taip įvyksta tuomet, kai esame užsivertę darbais, na, arba kai tiesiog nenorime švęsti. Kitaip tariant, jeigu neatsiranda žmonių, kurie iš pačio ryto pasibeldžia su puokšte gėlių, mes šią dieną leidžiame įprastai.

Kalbant apie šiuolaikiškus ar tradicija tapusius gimtadienio sveikinimus, jų esti išties įvairių: nuo trumpojo „HBD“ (happy birthday) varianto, kuris yra itin dažnai vartojamas jaunimo tarpe, iki skambučio telefonu sakant savo paties sugalvotas eiles. Kita vertus, mano manymu, vis tik daug paveikiau pasakyti „su gimtadieniu“ asmeniškai, ir visai nesvarbu, jei šįsyk nieko originalaus taip ir nesugalvojote.

Kad palinkėti draugams ar šeimos nariams kažką ypatingo bei nuostabaus tikrai nereikia itin daug pastangų – lai viskas sklinda iš širdies. Žinoma, galimybė pasinaudoti internetu bei pasirinkti vieną iš jame esančių gimtadienio pranešimų, skirtų gerai pažįstamiems žmonėms, gali tikrai pagelbėti – juk jūs esate daugiau mažiau susipažinę su jų poreikiais ir skoniu.

Tuo tarpu išsiųsta trumpoji žinutė padės išreikšti linkėjimus kolegai, bendraklasiui ar kaimynui, su kuriuo mielai pasilabinate ryte.

Taip, tokios frazės, kaip „Tebūnie jūsų gimtadienis būna kupinas linksmybių ir juoko“, „Sveikinu su gimtadieniu ir linkiu pasakiškos dienos“, „Linkiu jums ypatingo gimtadienio ir nuostabių ateinančių metų“, „Tikiuosi, kad šiandien turėsite puikią dieną, o ateinantys metai bus kupini daugybės palaiminimų dienų“ ir pasakymas, jog „Išskyrus tave nėra nė vieno, su kuriuo norėčiau būti karantine“, sarkastiškai pajuokiantis jau praėjusį (tikėkimės) etapą, gali tikrai pakelti nuotaiką[1].

Kita vertus, jei ši situacija vėl pasikartos, mes bent jau neturėsime su niekuo dalintis tobulo skonio gimtadienio torto.

Jūs toks senas, kad įėjote į antikvariatą ir jus pardavė

„Jūs esate pakankamai senas, kad atpažintumėte savo klaidas, bet pakankamai jaunas, kad galėtumėte padaryti jų dar daugiau. Su gimtadieniu!“, – štai jums ir vienas iš amžių „smerkiančių“, bet šypseną neabejotinai keliančių sveikinimų. Aišku, naktinis prakaitavimas ir karščio bangos taip pat nežada nieko gero, tačiau tai yra vienas iš būdų sumažinti sąskaitą už šildymą, kad galėtumėte sutaupyti daugiau pinigų savo pensijai.

Taip, pasveikinti artimą žmogų su jo diena yra taip pat svarbu, kaip ir švęsti Kalėdas. Žinoma, kuomet dėl sunkiai įveikiamo atstumo mes negalime būti kartu, pastangos palinkėti kažkam laimingo gimtadienio ir pasakyti, ką apie juos galvojame, gali viską pakeisti iš esmės.

Kita vertus, tokie komplimentai, kaip „unikalus, mielaširdingas, įstabus“ gali reikšti labai daug, ir jums tereikia tik tai apjungti taip, kaip jūs mokate.

Be kita ko, su sveikinimais, kaip žinia, mes galime ir vėluoti, todėl siunčiant pavėluotą gimtadienio pranešimą galime pavartoti tokias frazes, kaip „Man labai gaila, kad pamiršau parašyti anksčiau, bet kaip aš atsiminsiu, jei tu neatrodai vyresnė?“ arba „Dovana tyčia atėjo po tavo gimimo dienos, nes manau, kad tu nusipelnei viso gimtadienio mėnesio“ ir, savaime aišku, paminėti, jog sveikinate su  švente.

Tiesa ta, kad žmonės bijo (ir nenori) pasenti, ir daugeliui ši aplinkybė dar labiau apkarsta būnant kiek vyresniais. Tačiau pasakymas, kad vienintelis laikas, kai jūs iš tikrųjų gyvenate, yra nuo trisdešimt iki šešiasdešimt, nes jauni yra svajonių vergai, o senieji – apgailestavimų tarnai, gali įnešti į gyvenimą papildomą kibirkštį. Tuo tarpu frazė „Pasaulis yra geresnė vieta su jumis“ parodys, kokia svarbi jums ši draugystė[2].

Linkint kažko savo vaikui, puikiai tiks stiprybę ir sklandų susidorojimą su būsimais iššūkiais akcentuojantys sveikinimai. Kita vertus, klausykite savo širdies ir rinkitės tai, kas jums atrodo geriausia.

Pasakyti sveikinimą draugui galima ir paštu

Gimtadieniai yra ypatingi ir nėra jokios priežasties jų nešvęsti. Aišku, planuoti gimtadienio staigmeną gali būti keblus darbas. Tačiau pripažinkime, kad tokiam įvykiui turėtumėme paruošti ką nors linksmo, nes kokia gi gali būti geresnė priežastis, jog visi mėgstamiausi žmonės būtų vienoje vietoje.

Taip, visi rašo „su gimtadieniu“ ant „Facebook“ sienos arba tiesiog nusiunčia kitokios formos tekstinį pranešimą. Ir nors tai yra mielas gestas, jis gali būti toks beasmenis ir neutralus, kad vargu ar pavyks žmogų sužavėti.

Kita vertus, norint kažko įspūdingesnio, galima padaryti vaizdo montažą, susidedantį iš po visą pasaulį išsibarsčiusių draugų ir šeimos narių sveikinimų, įrašant, pavyzdžiui, sveikinimą dainuojant. Žinoma, galima eiti ir senesniųjų laikų keliu ir įdėti keletą įdomių su jubiliatu susijusių prisiminimų į voką, mat tai yra ne kartą išbandytas sveikinimo būdas[3]. Bet kokiu atveju, kad ir kokia idėja ateitų jums į galvą, ji turi būti asmeniškai pritaikyta.

Ne paslaptis, kad linkėdami kažko gražaus ir nuoširdaus mes norime, jog laimė pasiektų tikslą, kuris, galbūt, dabar kaip tik stovi prieš mus: galime jubiliatui palinkėti sulaukti ko nors tikrai nuostabaus ir įkvepiančio, primenant, kad jūs, jo draugas, kaip tik toks ir esate. (Aišku, tai bus miela bei  šmaikštu, bet galbūt šį kartą to ir reikia).

Žinoma, nevalia minėti žilti pradėjusių plaukų – kitą tai gali įžeisti. Na, nebent sugebėsite dailiai išsisukti, pasakydami, kad, pavyzdžiui, „tai yra gimtadienio blizgučių sruogos, išaugančios iš tavo galvos“. Tuo tarpu frazė „Neleisk senėjimui tavęs nuversti, nes bus vėl per sunku atsikelti“ puikiai tiks humoro jausmo nestokojančiai močiutei ar seneliui.