Sustiprinkite savo organizmą: yra daug priežasčių, dėl ko verta naudoti pušies spyglius

Suprasti akimirksniu
Pušies spyglių nauda
Yra daug priežasčių, dėl ko verta naudoti pušies spyglius. Jean Lakosnyk/Unsplash nuotrauka.

Privalumai sveikatai – išties milžiniški

Vaikystėje į mūsų basas pėdas galėjo nesunkiai įsmigti žaidimų aikštelėje nukritę pušų spygliai. O galbūt pastarųjų kvapas mus beregint sugrąžina į atostogas kalnuose? Ir iš tiesų, prisiminimai, susiję su pušimis, turi padaryti vietos naujoms koreliacijoms – apie naudą sveikatai šio medžio bei skirtingų jo dalių atžvilgiu jau kalba daugelis!

Nuo pušų spyglių arbatos, natūralaus oro gaiviklio ir namų valymo priemonės, iki pušų aliejaus, pagaminto iš šakelių bei spyglių, – yra keletas nuostabių privalumų, atliekant pušų spyglių kaip pagrindinių komponentų „reviziją“ konkretaus gaminio kūrimo procese.

Tonizuokite ir valykite odą. Galbūt galvojate, kad jau valote odą tam tikru pušų kvapo rankų darbo muilu. Tačiau muilo sudedamųjų dalių sąraše tikriausiai nėra tikrosios pušies ekstrakto. Pavyzdžiui, arbatmedžio aliejaus ir paprastosios pušies mišinio naudojimas gali padėti susidoroti su įvairiomis odos problemomis, tokiomis kaip lūpų pūslelinė, spuogai, pleiskanos ar nudegimai[1].

Gydykite alergiją. Gali atrodyti, jog sezonines alergijas gydyti kažkuo, kas randama lauke, nėra saugu, bet neskubėkite daryti išvadų, mat pušų eterinio aliejaus naudojimas garintuve alergijos sezono metu gali padėti nuo šienligės sukeltų varginančių užsikimšusių sinusų bei peršalimo. Aišku, jei esate alergiškas pušų žiedadulkėms, tikriausiai norėsite vengti šios priemonės.

Pasikelkite sau ūpą. Pušų eterinis aliejus gali praversti, suteikdamas daugiau energijos ir tuo pat metu malšindamas stresą. Na, o norint pasinaudoti tokiais privalumais, paprastas masažas su pušų aliejumi arba pasivaikščiojimas netoli namų esančiame pušyne neabejotinai išeis į naudą: jausitės atgaivinti bei mažiau nerimausite.

Pakeiskite sirupą nuo kosulio. Jei jau sergate arba jaučiate, kad ateina peršalimas, gerdami pušų spyglių arbatą galite sustiprinti imuninę sistemą, reikalingą kovai su liga. Kadangi pušų spygliuose yra itin didelis vitamino C kiekis, dargi sakoma, jog jie turi ir priešnavikinį poveikį. Taigi, jeigu reikia natūralaus atsikosėjimą lengvinančio vaisto – ar dėl peršalimo, ar kitos su gleivėmis susijusios ligos – ieškokite pušų spyglių arbatos.

Deramai pasirūpinkite skaudančiais raumenimis. Pušų spyglių arbata yra naudinga gerinant kraujo apytaką, o tai savo ruožtu padeda deguoniui pasiekti visas kūno dalis ir vidines sistemas. Kitaip tariant, vien tik tinkamai cirkuliuojančio kraujo nauda sveikatai gali padėti organizmui išgydyti bet kokią fizinę traumą. Be to, kai kurios kultūros naudoja pušį lokaliai, kad palengvintų artrito simptomus.

Palengvinkite virškinimą. Keli lašai pušų aliejaus, kuomet skrandis yra sutrikęs, gali padėti kūnui susitvarkyti su šio organo sutrikimais, sukeliančiais atliekas ar toksinus. O taip yra dėl pušų aliejaus gebėjimo išvalyti kepenis bei padėti organizmui detoksikacijos procese. Tai skamba ir kaip gera priemonė, kai skrandžio sutrikimas atsiranda dėl lengvų pagirių.

Išlikite jaunatviški. Be raukšlių ir kitų fizinių senėjimo požymių, smegenis taipogi gali paveikti su amžiumi susijusios ligos, tokios kaip Alzheimeris. Dėl pušyje esančių junginių spygliai padeda kovoti su šiomis atmintį pažeidžiančiomis ligomis, sustabdydami žalingų apnašų susidarymą Alzheimerio liga sergančių pacientų smegenyse.

Pušies privalumai sveikatai - išties milžiniški. Dave Hoefler/Unsplash nuotrauka.

Neįtikėtini dalykai, kurių niekada nežinojote apie pušų spyglių arbatą verčia aikčioti

Daugelis žmonių visoje šalyje vasaros dieną mėgaujasi šviežiu pušų kvapu, bet ar žinojote, jog galite šio pojūčio imti ir paragauti? Kaip jau supratote, pušų spyglių arbata yra ne tik sveika, bet ir skani – ja galima mėgautis ryte arba vakare, o geriantiems ji suteikia daug naudos visam kūnui[2].

Spygliai, kurie yra užpilami karštu vandeniu, esti kaip pagrindinis naudos šaltinis, praturtintas antioksidantais, flavonoidais ir vitaminais A bei C. Įdomu dar ir tai, kad pastarieji dažnai buvo naudojami vietinėse kultūrose kvėpavimo takų problemoms gydyti dėl atsikosėjimą skatinančių ir uždegimą mažinančių savybių.

Vitaminai, kuriuos gaunate išgėrę pora puodelių pušų spyglių arbatos, padeda apsaugoti odą nuo laisvųjų radikalų daromos žalos, o tai savo ruožtu gali padėti išvengti ligų, tokių kaip širdies ligos ar diabetas. Žinoma, yra daugybė papildų bei dirbtinių antioksidantų šaltinių, tačiau natūrali medicina yra nepalyginamai naudingesnė. Be to, arbata pagreitina medžiagų apykaitą ir mažina uždegimą organizme, o tai padeda subalansuoti žarnyno florą. Galiausiai vienas iš pagrindinių šio gėrimo panaudojimo tikslų yra blogojo cholesterolio kiekio mažinimas ir gerojo tipo didinimas, dėl ko arbata įgauna vis didesnį populiarumą.

Kalbant apie joje esančius antioksidantus, tiesa ta, jog gėrimas gali padėti pasipildyti „degalais“ (energija) mankštos metu, kad būtumėte pasiruošę kitam raundui, išvengiant tam tikrų ląstelių mirties, kurios yra svarbios tiek atsigavimo laikui, tiek, tarkim, treniruotės intensyvumui. Galų gale, galime pasidžiaugti, jog pušies spyglių arbatos įtraukimas į racioną padeda išlaikyti odą sveiką, o imunitetą stiprų ištisus metus.

Viena labiausiai pageidaujamų spyglių arbatos savybių yra gebėjimas išvalyti mintis

Kaip jau supratote, saldus aromatas ir rami pušų spyglių arbatos aura padeda kūnui atsipalaiduoti ir atverti pojūčius. Tarp kitko, daugelis kunigų bei vienuolių iš įvairių pasaulio regionų per šimtmečius gėrė pušų spyglių arbatą dėl poveikio proto skaidrumui[3].

Šiaip ar taip, norintiems arbatą gamintis namuose, tai, beje, yra įmanoma, nors procesas nėra greitas (reikia atsižvelgti į daugybę rūpesčių ir veiksmų, kurių reikia laikytis). Pirmiausia, nusiskynę spyglius, turėtumėte nupjauti jų galus. Šis veiksmas išskiria aliejų, o pastarieji išlieka sausi ir maistingi. Po to paruoštus spyglius turėtumėte palaikyti puodelyje karšto vandens maždaug penkiolika minučių prieš gerdami.

Kita vertus, gali kilti pagunda rinkti pušų spyglius iš atsitiktinių medžių, esančių apylinkėse ar mieste, tačiau turėtumėte jai atsispirti, mat daugelį gamtoje randamų spyglių gerti nesaugu (nebent pušys auga atokiai nuo miesto ir kelių), dėl ko vis tik rekomenduojama juos įsigyti jau paruoštus[4]. Ir visgi, jeigu namuose turite natūralią eglutę, amžinai žaliuojantį vainiką ar eglės girliandą, kurie šiuo metu skleidžia ryškaus tono miško kvapus, tai viskas, ko reikia norint gauti teigiamą poveikį. (Net jei nešvenčiate Kalėdų, vis tiek galite mėgautis eterinių aliejų mišiniais, gaunant didelės naudos).

Viena iš labiausiai pageidaujamų spyglių arbatos savybių yra gebėjimas išvalyti mintis. Joshua Woroniecki/Unsplash nuotrauka.