Suprasti akimirksniu
  • Vokietijoje sulaikyti piratinės svetainės savininkai, atsiskaitymus rinkę kriptovaliuta
  • Vienas iš įtariamųjų siekdamas išvengti bausmės savanoriškai atidavė Bitcoinus
  • Vokietijos policija išnarpliojusi šį nusikaltimą priminė: „anonimiškumas imuniteto negarantuoja“
Šaltiniai
Bitcoin
Bitcoin. AI paveikslėlis.

Vokietijoje sulaikyti piratinės svetainės savininkai, atsiskaitymus rinkę kriptovaliuta

Per novatorišką operaciją prieš nelegalaus turinio dalijimąsi, Vokietijos prokurorai laikinai konfiskavo stulbinamą 50 000 bitkoinų (BTC), kurie prilygsta 2,1 mlrd. dolerių. Skandalas sužibo visų portalų antraštėse, nes tai didžiausia kada nors Vokietijos teisėsaugos institucijų konfiskuota bitkoinų suma, jau prilyginta istoriniu momentu šalies kovoje su kibernetiniu nusikalstamumu.

Tyrimas, kurį padėjo atlikti Federalinis kriminalinės policijos biuras (BKA) ir JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB), buvo nukreiptas prieš du įtariamuosius, kurie, kaip įtariama, buvo pagarsėjusios piratavimo svetainės, atvirai pažeidusios Autorių teisių įstatymą, autoriai.

Policijos paskelbtame pareiškime[ref-1] teigiama, kad kaltinamieji iki 2013 m. valdė Vokietijos piratinį portalą, kuriame buvo galima rasti daugybę autorių teisėmis saugomos medžiagos, pradedant filmais ir muzika, baigiant programine įranga ir elektroninėmis knygomis. Platforma klestėjo iš pajamų, gautų iš reklamos ir prenumeratos mokesčių, sumaniai konvertuojamų į kriptovaliutą "Bitcoin".

Vienas iš įtariamųjų siekdamas išvengti bausmės savanoriškai atidavė Bitcoinus

Dramatiškas posūkis įvyko visai netikėtai, kai vienas iš įtariamųjų savanoriškai atsisakė savo turimų bitkoinų[ref-2] ir tiesiog pervedė juos į policijos biurui priklausančią kripto piniginę. Tačiau antrasis įtariamasis, toks nuolankus nebuvo. Jis atsisakė atiduoti visą savo sukauptą kriptoturtą, tvirtindamas, kad prarado prieigą prie savo piniginės slaptažodžio.

Įdomiausia, kad nepaisant dramatiško konfiskavimo, oficialūs kaltinimai šiems asmenims kol kas dar nebuvo pateikti, o konfiskuotų bitkoinų likimas išvis neaiškus, nes valdžios institucijos dar tik svarsto, kaip galėtų juos panaudoti. Daroma prielaida, kad realiausias kelias yra pardavimas.

Kaltinimų nepateikimas kol kas motyvuojamas vykstančiu tyrimu, kurio detalių policijos departamentas negali atskleisti.

Vokietijos policija išnarpliojusi šį nusikaltimą priminė: „anonimiškumas imuniteto negarantuoja“

Šis beprecedentis įvykis Vokietijoje nėra pirmasis pasaulinėje kriptovaliutų konfiskavimo istorijoje. Paskutinis panašus atvejis įvyko 2023 m., kai JAV vyriausybė konfiskavo 216 mln. dolerių vertės bitkoinų, susijusių su 2013 m. išardyta darkneto rinka "Silk Road". Šiuo metu remiantis "Arkham" duomenimis JAV vyriausybė turi sukaupusi maždaug 9,5 mlrd. dolerių vertės bitkoinų.

Vokietijos policijos departamentas šio įvykio fone priminė, kad skaitmeninės srities anonimiškumas negarantuoja imuniteto, ypač tiems, kurie užsiima neteisėta veikla.

Anksčiau ar vėliau galite būti pagauti ir patraukti atsakomybėn net ir už sunkiai atsekamus kibernetinius nusikaltimus, gudriai užmaskuotus kriptovaliutų pasaulyje.
Policija primena:
Policija primena: "būsite pagauti". AI paveikslėlis.