Suprasti akimirksniu
  • Padėkite savo savijautai su šiais supermaistais
  • Supermaistas gali padėti išvengti daugelio ligų
  • Įtraukite šiuos produktus į savo mitybą, kad pagerintumėte bendrą sveikatą
Šaltiniai
grybai
Gera maistinė vertė reiškia, kad maisto produktuose gausu mineralų ir vitaminų. Engin Akyurt/ Pexels nuotrauka

Padėkite savo savijautai su šiais supermaistais

Gera sveikata gali prasidėti nuo psichinės gerovės ir gali būti sugadinta dėl netinkamos mitybos ir kitų blogų įpročių. Gerai jaustis padeda kasdien valgomas įvairus sveikas maistas. Kad pagerintumėte savo savijautą, galite kontroliuoti šiuos dalykus ir imti mitybą į savo rankas.

Terminas, supermaistas, atrodo gana beprotiškas. Mitybos požiūriu tokio dalyko kaip supermaistas nėra. Supermaisto etiketė suteikiama maistingųjų medžiagų turtingiems maisto produktams, galintiems teigiamai paveikti sveikatą. Taip galima apibūdinti daugelį maisto produktų, tačiau nėra tokio maisto produkto, kuris galėtų pakeisti visus galimus produktus arba kuris būtų raktas į gerą sveikatą ir ligų prevenciją.

Supermaiste gausu įvairių junginių, kurie teikia virtinę sveikatai naudingų savybių. Maistinių medžiagų gausiuose produktuose yra daug mineralų, vitaminų ir antioksidantų. Šie maisto produktai gali daug ką pasiūlyti žmonėms, o šie supermaisto produktai gali būti puikus vienos ar kelių maistinių medžiagų šaltinis, kuris suteikia galimybę greitai pakeisti įprastą mitybą.

Bet kokią mitybą galima pagerinti naudojant supermaisto produktus ir daugiau daržovių. Pixabay/ Pexels nuotrauka
Bet kokią mitybą galima pagerinti naudojant supermaisto produktus ir daugiau daržovių. Pixabay/ Pexels nuotrauka

Supermaistas gali padėti išvengti daugelio ligų

Ilgainiui atlikti tyrimai parodė, kad sveika mityba gali sumažinti padidėjusio kraujospūdžio, širdies sutrikimų, diabeto ir kai kurių rūšių vėžio tikimybę. Valgymas daugiausia augalų, kaip, pavyzdžiui, DASH dieta (kuria siekiama sumažinti aukštą kraujospūdį) ir Viduržemio jūros regiono dieta, yra labai naudingas ir gali padėti išvengti tam tikrų ligų.

Tačiau yra keletas specialių maisto produktų, vadinamų "supermaistu", kurie tikrai naudingi sveikatai ir gali sukelti teigiamas organizmo reakcijas. Šie maisto produktai turi daug maistinių medžiagų, dėl kurių jūsų maistas ir užkandžiai tampa dar sveikesni.

  • Uogos. Valgydami uogas gausite daug ląstelienos ir antioksidantų, kurie padeda kovoti su ligomis. Net kai uogų sezonas dar neprasidėjęs, galite nusipirkti jų šaldytų (stenkitės įsigyti ekologiškų) ir dėti į pusryčių dribsnius, jogurtą arba mėgautis jomis vienomis kaip skaniu užkandžiu.
  • Riebi žuvis. Žuvis yra dar vienas puikus sveikatai naudingas maistas, nes joje yra baltymų ir omega-3 riebalų rūgščių, padedančių išlaikyti sveiką širdį. Geriausia valgyti lašišą, tuną, skumbrę, silkę, upėtakį ir sardines, nes jos ypač naudingos širdžiai.
  • Lapiniai žalumynai. Tamsiai žaliose lapinėse daržovėse, pavyzdžiui, špinatuose, lapiniuose kopūstuose, šveicariškuose mangolduose ir lapiniuose kopūstuose, gausu vitaminų A ir C, kalcio ir kitų augalinių cheminių medžiagų, kurios stiprina jūsų sveikatą. Jos taip pat yra puikus skaidulinių medžiagų šaltinis. Šiuos žalumynus galima naudoti įvairiuose patiekaluose, pavyzdžiui, salotose ir sriubose, arba virti alyvuogių aliejuje.
  • Riešutuose, įskaitant lazdyno, graikinius ir graikinius riešutus, migdolus ir pekano riešutus, gausu augalinių baltymų ir sveikų nesočiųjų riebalų, kurie gali padėti jūsų širdžiai išlikti sveikai. Jais galite pabarstyti avižinę košę, įmaišyti į jogurtą arba užkandžiauti. Tik nepamirškite, kad jie gana kaloringi, todėl svarbu stebėti, kiek jų suvalgote.
  • Alyvuogių aliejus - dar vienas širdžiai naudingas maisto produktas. Jame gausu mononesočiųjų riebalų rūgščių, vitamino E ir polifenolių, kurie gali sumažinti širdies ligų riziką. Gamindami maistą ar dėdami ant salotų vietoj sviesto naudokite alyvuogių aliejų, kad maistas būtų sveikesnis. Būtinai naudokite ypač tyrą ir autentišką aliejų.
  • Viso grūdo grūdai, pavyzdžiui, avižiniai dribsniai, bulguras, kvinoja, kviečių uogos ir rudieji ryžiai, yra naudingi jūsų širdžiai ir gali padėti išvengti diabeto. Juose gausu skaidulų, vitaminų ir mineralų. Galite pabandyti pasigaminti naktinių avižų - tai bus lengvi ir sveiki pusryčiai ar užkandis.
  • Jogurte gausu baltymų, kalcio ir probiotikų, kurie naudingi jūsų virškinimo sistemai. Rinkitės paprastą jogurtą, o ne aromatizuotas rūšis, kad išvengtumėte pridėtinio cukraus. Sveikiau rinktis ir savo vaisius ar prieskonius. Ieškokite jogurto, kuriame būtų nurodyta, kad jo sudėtyje yra "gyvų aktyviųjų kultūrų", kad jis būtų maksimaliai naudingas sveikatai. Jis netgi gerina nuotaiką ir padeda nuo nerimo.

Įtraukite šiuos produktus į savo mitybą, kad pagerintumėte bendrą sveikatą

Žodis "supermaistas" yra naujas ir reiškia, kad maisto produktai yra labai maistingi, bet neturi daug kalorijų. Juose yra daug vitaminų, mineralų ir organizmą saugančių medžiagų. Šiuo metu nėra oficialios taisyklės, kurioje būtų nurodyta, kas yra supermaistas, tačiau dauguma jų yra augalai. Šiuos produktus reikėtų apsvarstyti ir įtraukti į savo racioną kiekvieną dieną.

  • Kryžmažiedėse daržovėse, pavyzdžiui, brokoliuose, briuseliniuose kopūstuose, kopūstuose, žiediniuose kopūstuose, lapiniuose kopūstuose, kopūstuose, ridikėliuose ir ropėse, ne tik gausu skaidulų ir vitaminų, bet ir specialių cheminių medžiagų, vadinamų fitochemikalais, kurie gali padėti išvengti vėžio. Šias daržoves lengvai ruošiant garuose arba maišant kepant su sveiku aliejumi ir žolelėmis - tai puikus būdas išsaugoti jų naudingąsias savybes.
  • Ankštinės daržovės - lęšiai, visų rūšių pupelės, avinžirniai ir juodieji žirniai - yra labai naudingos. Jose daug skaidulų, baltymų, B grupės vitaminų ir mineralų, be to, jose mažai riebalų. Jos gali padėti išvengti antrojo tipo diabeto ir širdies ligų. Jei perkate konservuotus, rinkitės tuos, kuriuose mažai natrio, ir prieš naudodami juos nuplaukite. Jų galite dėti į daugelį patiekalų, pavyzdžiui, sriubas, salotas, troškinius ir makaronus, kad padidintumėte jų maistinę vertę.
  • Pomidoruose gausu vitamino C ir likopeno - antioksidanto, kuris gali padėti išvengti prostatos vėžio. Juos galite valgyti salotose, pasigaminti pomidorų padažo makaronams arba dėti į sriubas ir čili. Virtus pomidorus, ypač su sveikaisiais riebalais, pavyzdžiui, alyvuogių aliejumi, likopenas gali būti lengviau pasisavinamas.
Sėklos, riešutai ir ankštinės daržovės yra naudingos kovojant su diabetu ir aukštu cholesterolio kiekiu. Alexander Sergienko / Pexels nuotrauka
Sėklos, riešutai ir ankštinės daržovės yra naudingos kovojant su diabetu ir aukštu cholesterolio kiekiu. Alexander Sergienko / Pexels nuotrauka
  • Kiaušinių maistingumas yra diskutuotinas, tačiau juose gausu maistinių medžiagų, pavyzdžiui, B grupės vitaminų, cholino ir seleno. Juose taip pat yra aukštos kokybės baltymų ir antioksidantų, saugančių akis. Nepaisant susirūpinimo dėl cholesterolio, neatrodo, kad kiaušinių vartojimas didina širdies ligų ar diabeto riziką ir netgi gali pagerinti "gerojo" DTL cholesterolio kiekį.
  • Česnakai, giminingi svogūnams ir porams, yra ne tik skonio stipriklis, bet ir naudingi sveikatai, pavyzdžiui, mažina cholesterolio kiekį ir kraujospūdį bei palaiko imuninę sistemą. Jis netgi gali padėti išvengti tam tikrų rūšių vėžio.
  • Imbieras. Tiek kulinarijoje, tiek medicinoje naudojamose imbiero šaknyse yra antioksidantų, pvz., imbierolio. Jis gali padėti suvaldyti pykinimą ir sumažinti uždegimo sukeltą skausmą. Imbieras taip pat gali sumažinti lėtinių ligų, pavyzdžiui, širdies ligų ir kai kurių vėžinių susirgimų, riziką.
Pomidorai yra sveiki, skanūs ir maistingi. Ypač jei jie yra sezoniniai ir ekologiški. Jan Van Bizar/ Pexels nuotrauka
Pomidorai yra sveiki, skanūs ir maistingi. Ypač jei jie yra sezoniniai ir ekologiški. Jan Van Bizar/ Pexels nuotrauka
  • Žalioji arbata, kilusi iš Kinijos, yra gėrimas, kuriame yra šiek tiek kofeino ir kuris žinomas dėl savo sveikatai naudingų medžiagų, įskaitant antioksidantus ir polifenolius, turinčius priešuždegiminį poveikį. Žaliojoje arbatoje esantis antioksidantas EGCG gali apsaugoti nuo lėtinių ligų, tokių kaip širdies ligos, diabetas ir vėžys, o kartu su kofeinu gali padėti numesti svorio.
  • Saldžiosios bulvės yra maistingos, jose yra kalio, skaidulų, vitamino C ir antioksidantų, kurie gali sumažinti vėžio riziką. Dažnai teigiama, kad vienoje vidutinio dydžio saldžiojoje bulvėje yra daugiau nei 100 % rekomenduojamos vitamino A dozės. Nuostabu, kad jos turi minimalų poveikį cukraus kiekiui kraujyje ir netgi gali padėti jį kontroliuoti žmonėms, sergantiems 2 tipo diabetu.
  • Pievagrybių būna tokių rūšių kaip pievagrybiai, portobello, shiitake, crimini ir austrės. Juose yra tokių maistinių medžiagų kaip vitaminas D, kalis, skaidulos ir unikalūs antioksidantai. Valgydami grybus galite prisidėti prie sveikesnės mitybos apskritai ir sumažinti uždegimo bei vėžio riziką. Be to, jie auginami tausojančiai, naudojant žemės ūkio atliekas, todėl yra ekologiškas maisto produktas.