Suprasti akimirksniu
  • Sostinė to dar nematė – Gedimino prospektą užtvindė žemės ūkio technika
  • Ūkininkai patenkinti protesto dydžiu
  • Skirtingos praeivių reakcijos į traktorių pilną Vilnių
  • Streikuojantiems ūkininkams tulžies porcija iš įtakotukų
Šaltiniai
Akcijos akimirkos
Akcijos akimirkos, 77.lt nuotrauka

Sostinė to dar nematė – Gedimino prospektą užtvindė žemės ūkio technika

Antradienis, sausio 23-oji Vilniuje prasidėjo labai neįprastai, nes miesto centrą blokavo miškovežiai, traktoriai ir kita žemės ūkio technika. Tokiu būdu šalies ūkininkai priminė valdžiai savo pažadą „aplankyti sostinę“. Rinktis į Gedimino miestą iš visos Lietuvos kampelių žemdirbius paskatino dabartinės „geriausia, kas nutiko Lietuvai“ koalicijos, kurią sudaro vadinamieji konservatoriai, nuteista liberalų partija ir toliau antro galo bei narkotikų nematantys laisviečiai, vykdoma politika, keliami mokesčiai, nelogiški reikalavimai žemės ūkiui, per mažos pieno supirkimo kainos, nelygios subsidijos ir t.t.

Akcijos akimirkos, 77.lt nuotrauka
Akcijos akimirkos, 77.lt nuotrauka

Problemų, kuriuos žemdirbius stumia į bankrotą, yra tiek, kad jas būtų galima vardinti ir vardinti. Beje, vis dar esantieji valdžioje jas puikiai žino, ypač gerai žemdirbių problemas išmano žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, tačiau jam, užuot jas sprendus, paprasčiau yra prieš ūkininkus pasiųsti policija. O pastarajai reikėtų prisiminti, kad dar patiems neseniai teko protestuoti dėl valdančiųjų savivalės ir tuomet žmonės, prieš kuriuos dabar keliama ranka, pareigūnus palaikė.

Ūkininkai patenkinti protesto dydžiu

Antradienio popietę Gedimino prospekte buvo labai daug technikos, bet tik keletas ūkininkų. Likę, pasak jų, ilsėjosi po ilgų kelionių ir rengėsi trečiadieniui ir ketvirtadieniui – pagrindinėms protesto dienoms.

Akcijos akimirkos, 77.lt nuotrauka
Akcijos akimirkos, 77.lt nuotrauka

Nepaisant to, kad Vilniuje žemdirbiams teko susirinkti, nes valdžia jų nesiteikė išgirsti, didžioji dalis buvo gerai nusiteikę. Pasak vyrų (moterų pastebėti neteko), jie į sostinę šimtus kilometrų važiavo ne pasigrožėti architektūra ar save parodyti, o todėl, kad pavargo būti ignoruojami. Ūkininkai teigė nebeišgalintys išgyventi iš savo darbo, kas tokiame žemės ūkio krašte kaip Lietuva, skamba išvis neįtikėtina, teigė nesuprantantys, kodėl byra Lietuvos keliai, nors tiek traktorių, tiek miškovežių (pastarųjų irgi buvo) savininkai moka kelių mokesčius, stebėjosi neaugančiomis žemės ūkio produkcijos supirkimo kainomis ir tuo pat metu į rekordines aukštumas šovusiu akcizu naftos dujoms.

Buvo atkreiptas dėmesys ir į tai, kad efektyviai žemdirbystei reikia geros technikos, o pastaroji nėra pigi. Patys ūkininkai tokios, tarsi lengvųjų automobilių, įpirkti negali, todėl tenka imti paskolas iš bankų, o pastarieji, apie ką 77.lt jau yra rašyta, nors yra skandinaviški, Lietuvoje tvarkosi net aršiau negu savo namuose ir tyčiojasi iš žmonių visais įmanomais būdais. Taigi, jeigu ūkininkai liks be pajamų, jie netrukus liks ir be technikos, o galiausiai gali likti ir be namų. Nors... gal toks ir yra valdančiųjų tikslas?

Dabartinė valdžia, pasak susirinkusiųjų, jei nesugeba padėti, galėtų bent jau netrukdyti, tačiau kiekvienam ministrėliui, kiekvienam klerkui būtina pasirodyti koks jis „gabus ir protingas“, todėl lygioje vietoje kuriamos kliūtys. Ypatingai susirinkusieji buvo nepatekinti žemės ūkio ministru K. Navicku, kuris, nepaisant nuolat demonstruojamos nekompetencijos, vis dar laikomas šiose pareigose.

Tai, kad iki kadencijos pabaigos likus keliems mėnesiams jis bus pakeistas, daug vilčių žmonės nedėjo, tačiau patikino, jog jeigu valdžia ir toliau nepaisys duoną ir mėsą auginančių bei pienu Lietuvą aprūpinančių žemdirbių nuomonės, jai, sekant kolegų užsienio šalyse pavyzdžiu, bus surengtos „mėšlo vonios“.

Skirtingos praeivių reakcijos į traktorių pilną Vilnių

Pasivaikščiojus po Gedimino prospektą buvo galima stebėti skirtingas praeivių reakcijas į tai, kas vyksta. Vienų nuomone, ūkininkai susirinko pasipuikuoti ir jiems rūpi tik jų gerovė, todėl žmonių palaikymo jie neturės ir esminių pokyčių nepasieks.

Akcijos akimirkos, 77.lt nuotrauka
Akcijos akimirkos, 77.lt nuotrauka

Kiti į išrikiuotus traktorius ir kitą techniką žiūrėjo, kaip į savotišką žemės ūkio parodą ir stebėjosi nematytomis transporto priemonėmis.

Treti ėjo prie vyrų, spaudė jiems rankas ir linkėjo visokeriopos sėkmės.

Beje, nepaisant skirtingų požiūrių, beveik visi praeiviai, įskaitant ir užsieniečius, stengėsi arba įsiamžinti prospekte išrikiuotos technikos fone, arba bent jau nupaveiksluoti retokai sostinėje matomą transportą.

Akivaizdu viena – antradienį ūkininkai tikrai buvo pastebėti, jų reikalavimai, dar net neprasidėjus pagrindinei akcijos daliai, išgirsti, o kaip į tai sureaguos valdantieji, parodys kelios artimiausios dienos.

Streikuojantiems ūkininkams tulžies porcija iš įtakotukų

Akcijai tik prasidėjus, socialiniame tinkle netruko pasirodyti primirštų, todėl ypač skubančių savo valdiškus grašius atidirbti veikėjų įrašai. Kaip teisingai pastebėjo visuomenininkas Gintaras Furmanavičius : "Netirpstančių besmegenių valdžios nuo ūkininkų stoja ginti iš jų rankų mintantys dvaršuniai su Algiu Greita Poliucija priešakyje".

Jie dar kartą parodė, kas jie tokie, o mes turime pasirinkimą - klausytis įvairių algių ar marijonų blevyzgų, ar pasiųsti juos... paskui dabartinę valdžią....

Įtakotukų isterijos, Facebook koliažas
Įtakotukų isterijos, Facebook koliažas