Individualumą ir stilių tikrai galima suderinti
Klystate, jei manote, kad individualumas ir stilius yra du skirtingi aspektai. Stilius ir yra tai, kas geriausiai ir tiksliausiai atspindi mūsų asmenybę ir leidžia „kalbėti“ kūno kalba. Visgi, kad ir koks individualus ir nepakartojamas būtų stilius, svarbu išvengti neskoningų ir blogąja prasme akį rėžiančių detalių ar derinių. Stiliuje galioja taisyklė, kurios privalu laikytis kiekvienam – daugiau yra mažiau.
Suprantama, kad vasarą norisi parodyti daugiau, ypatingai, jei žiemos metu plušėjote sporto salėje. Tačiau kai kurių kūno vietų atvėrimas nėra seksualu, greičiau vulgaru ir neskoninga. Prieš renkantis drabužius, įvertinkite savo sudėjimą ir rinkitės tik jam tinkamus drabužius. Nėra nieko blogiau nei džinsai pažemintu liemeniu ir ant jų apdribusios „meilės rankenėlės“. Esant tokiam sudėjimui daug geriau atrodytų džinsai aukštintu liemeniu.
Kad išvengtumėte stiliaus klaidų ir atrodytumėte nepriekaištingai, svarbu suvokti, kad tai, kas tiko būnant aštuoniolikos, nebūtinai tiks būnant trisdešimties. Mados keičiasi nuolat, tad tikrai neatrodysite skoningai, jei visus drabužius rinksitės tik iš tam tikro laikmečio. Veikiau atrodysite tarsi nubudę iš komos po keliasdešimties metų.
Šiuo metu mados viršūnėse „oversized“ ir „baggy“ stiliaus drabužiai nėra stiliaus klaida, jei yra tinkamai parinkti pagal sudėjimą. Nesirinkite stipriai per didelių ar per mažų drabužių, arba, esant mažam ūgiui – didelių ir ilgų švarkų. Net ir drabužiai be aiškaus silueto turi visiškai atitikti dydį, kurį dėvite. Drabužių tikslas yra pabrėžti gražiausias kūno vietas ir užmaskuoti ne taip mėgstamas, o ne bjauroti dailų kūno sudėjimą.
Pigios ir nekokybiškos medžiagos gali subjauroti net ir dailiausią įvaizdį
Visiškai suprantama, kad į drabužius tikrai nesinori investuoti tūkstančių, ypatingai, jei dažnai juos norite atsinaujinti. Kad atrodytumėte gerai, taip pat nebūtina dėvėti „Chanel“ ar „Max Mara“ paltuko ar palaidinės. Jei nemėgstate švaistyti pinigų garderobui, galite vadovautis taisykle, kuomet investuojama, pavyzdžiui, į kokybišką avalynę, rankinę, paltą, o palaidines ir kelnes renkamasi pigesnius. Svarbu atsižvelgti, kad medžiaga būtų natūralaus pluošto, standi, nesiglamžanti. Tokie drabužiai nereikalaus ypatingo dėmesio, o žmogus visad atrodys gerai.
Taigi, į ką renkantis kokybišką medžiagą atkreipti dėmesį? Audinių pradžiamokslyje pateikiamos kelios taisyklės kaip išsirinkti kokybišką natūralaus pluošto gaminį. Drabužiai iš medvilnės pasižymi puikiu pralaidumu, švelnumu ir netgi patvarumu, jei gaminys yra kokybiškas. Audinys, pagamintas iš ilgų medvilnės pluoštų yra laikomas kokybiškesniu nei iš trumpesnių, kadangi jis yra patvaresnis dėl naudojamų smulkesnių siūlų, kurie gali būti sandariau suausti, todėl galutinis rezultatas yra patvaresnis.[1]
Turbūt ne kartą teko girdėti apie drabužių, pagamintų iš lino, naudą, o ypatingai karštomis vasaros dienomis. Linas pasižymi tuo, kad nėra elastingas, greitai džiūsta, yra atsparus pūkams ir pasižymi „šaldymo“ efektu, kuomet yra dėvimas. Tačiau, jei nusprendėte įsigyti gaminį iš lino, taip pat turite tai daryti atidžiai – net ir tarp natūralių medžiagų apstu nekokybiškų audinių.
Dėvėdami lininį drabužį turite jaustis patogiai: jis neturi braižyti kūno ar būti šiurkštus. Labai svarbu jau prieš perkant gaminį patikrinti, ar jis neturi mažų raukšlelių, kurios gali tapti didesnės dėvint drabužį reguliariai. Jei, visgi, linas pasirodė per kietas, patariama rinktis lino ir medvilnės mišinį.
Renkantis vilnonius drabužius taipogi reikia nuosekliai patikrinti audinį: ar nėra gamyklinio broko, laisvų siūlų ar mazgų. Kokybiškas vilnos gaminys turi būti elastingas ir, ištempus tokį drabužį, jis turi grįžti į savo pradinę padėtį. Kokybiškai austas vilnos drabužis yra tankus, be jokių tarpų tarp atskirų siūlų.
Apranga turi atitikti gyvenimo būdą, kūno sudėjimą bei oro sąlygas
Trys taisyklės, kurių laikydamiesi šiais metais tikrai nesuklysite. Juoda spalva, tapusi visiška klasika suteikia pasitikėjimo bijantiems eksperimentuoti ar neturintiems daugiau stiliaus įgūdžių. Tačiau šiais metais, juoda yra išstumiama, o vietoje jos raginama rinktis „gyvus“ ir ryškius atspalvius: alyvinę, oranžinę, rožinę.[2]
Taip pat labai svarbu tinkamai subalansuoti aprangos proporcijas – kad neatrodytumėte kaip bulvių maišas, turite laikytis paprastos taisyklės – jei apatinė dalis vilkima platėjanti, viršutinė dalis turi būti prigludusi ir atvirkščiai. Taip pat, jei pečiai platūs, apatinė dalis gali būti pasirinkta platesnė bei suteikianti didesnės apimties, kad įgauti taisyklingas proporcijas.
Įprotis, verčiantis tuščiai išlaidauti yra pirkimas visko, kas yra madinga šį sezoną. Kaip antai, dirbtinio kailio paltai ar kitos madingos detalės, kurias dėvite vos kelis kartus per metus, o vėliau, pasibaigus sezonui, paslepiate giliai spintoje. Todėl paltus galima rinktis labiau klasikinių modelių ir aktualumo neprarandančių spalvų.
Suprantama, kad mums, moterims taip jau būna, kad įsigyjame naują suknelę ar kelnes ir taip jomis norime kuo greičiau pasipuošti, kad nekreipiame dėmesio į oro sąlygas. Tai yra didžiulė stiliaus klaida – karštą vasaros dieną apsirengusi odinėmis kelnėmis ne tik atrodysite juokingai, bet viduje ir keiksitės, kas jus privertė jas dėvėti tokiomis oro sąlygomis. Kad žmogus jaučiasi nepatogiai, aplinkiniai tai puikiai pastebi, todėl net ir dėvint įmantriausią suknelę, kuri bus nepatogi ir ne pagal oro sąlygas, iš jūsų greičiau pasijuoks nei pagirs (na, nebent už ištvermę).