Stebėtini faktai, kurie privers nusijuokti

Suprasti akimirksniu
Linksmybės
Juokas padeda, o faktai apie mus yra ypač smagūs. Pixabay/ Pexels nuotrauka

Žmogaus sugebėjimai ir aplinka kiekvieną dieną mus stebina įvairiais faktais

Šiek tiek juoko niekam nepakenks. Jei jaučiatės prislėgti, šie juokingi faktai apie beprotiškas naujienas, žmonių elgesį ir pasaulio popkultūrą jus prajuokins. Leiskite sau pagyventi ir pažvelgti į dalykus iš kitos pusės. Vietomis gali tekti patirti ir svetimą gėda už žmoniją[1].

Kartais faktai apie žinomą įvykį nėra viešinami, bet atskleidžiama tik pagrindinė mintis ir žinia. Yra daug įdomių faktų apie žinomus žmones ar įvykius, kurie nustebina ir prajuokina, kai nėra plačiai nuskambėję ar išvis nežinomi.

Galbūt pakelsite kam nors nuotaiką liūdnu metu pasakę, kad Urano vardas buvo visai kitoks, o gal tai, kad Woltas Disnėjus pats bijojo peliukų. Visada galite nustebinti ką nors naujais faktais apie žinomus įvykius ir paslėptomis detalėmis apie populiarią kultūrą ar įžymybes.

Plonoji žarna yra didesnė už storąją žarną

Žmogaus kūnas yra gana keistas. Plonoji žarna yra 20 pėdų ilgio ir 1 colio skersmens. Tuo tarpu storoji žarna yra 5 pėdų ilgio ir 3 colių skersmens. Iš esmės plonoji žarna yra didesnė už storąją žarną, nepaisant pavadinimų.

Ant 90 % JAV pinigų randama kokaino

Tyrimas atskleidė, kad arba dėl poveikio, kurį turi tiesioginis susidūrimas su narkotikais, arba dėl narkotikų vartojimo 90 % JAV ekonomikoje cirkuliuojančių dolerių yra su kokaino pėdsakais. Buvo rasta kokaino pėdsakų, siekiančių 0,006 mikrogramo (kelis tūkstančius kartų mažiau nei druskos). Dėl žalios spalvos dažų ant dolerių kokaino likučiai prilimpa prie banknotų.

Pragaras yra tikras

Pietų Norvegijoje yra tikras kaimas, pavadintas „Hell“ – pragaras. Tačiau jis gali neatitikti savo pavadinimo: oras kaime nuolat būna vėsus. Beveik visada temperatūra yra žemesnė nei 20 °C, o žemiausia temperatūra nukrenta iki minusinės.

Kai kurie žmonės patiria liūdesį po sekso

Jei kada nors po sekso jautėte intensyvų liūdesio, pykčio ir sielvarto jausmą, gali būti, kad išgyvenote postkoitinę disforiją (PCD). Ji ypač pasireiškia po orgazmo. Tai reiškinys kai visos emocijos po orgazmo išsilieja, o dažniausiai būna labiausiai supaustos liūdnos emocijos.

Žmonės bandė paduoti Dievą į teismą

Vėlgi tai skamba kaip vienas iš išgalvotų juokingų faktų, tačiau žmonės iš tikrųjų yra pateikę ieškinius Dievui. Tai padaryta dėl priežasčių, kurias galite įsivaizduoti. Daugumoje bylų prieš Dievą cituojamas aplaidumas, nesugebėjimas apsaugoti žmonių nuo velnio ir kiti esą žalingi Dievo veiksmai. Žmonės įsivaizduoja, kad jų nesėkmės yra ne jų pačių, o kūrėjo nuopelnas.

Uranas pirmiausia buvo pavadintas Džordžu

Kai 1781 m. Viljamas Heršelis pirmą kartą atrado šią planetą, anglų astronomas pavadino ją Georgium Sidus (Georgijaus planeta) karaliaus Jurgio III garbei. Vėliau Vokietijos astronomai pasiūlė Urano vardą, remiantis kitų planetų pavadinimais, kurie susiję su klasikine mitologija[2].

Keistas būdas siekiant išvengti mokesčių už bagažą

Kartą vienas vyras, norėdamas išvengti papildomų mokesčių, oro uoste vilkėjo 60 marškinių ir 9 poras džinsų Skrisdamas iš Kinijos į Afriką. Jis oro uoste vilkėjo 60 marškinių ir mūvėjo 9 poras džinsų, nes nenorėjo mokėti už papildomą bagažą. Jis juos dėvėjo per visą 11 su puse valandos trukusį skrydį.

Bagažas
Bagažo mokesčių vengimas prisirengiant. Kindel Media/ Pexels nuotrauka

Karvės nekenčia kantri muzikos

Galima pamanyti, kad karvės mėgsta kantri muziką, bet iš tikrųjų taip nėra. Tyrimų duomenimis, karvės, klausydamos kantri muzikos, duoda 3 % mažiau pieno.

Tyrimas buvo atliktas su 45 Škotijos karvių banda, kuri buvo priversta klausytis klasikinės ir kantri muzikos.

Skambant klasikinei muzikai, iš karvių pieno primelžta daugiau, o viena konkreti karvė davė 1 litru daugiau pieno nei įprastai. Tačiau klausantis kantri muzikos pastebėta, kad 44 karvės davė 3 proc. mažiau pieno.

Vardo keitimas dėl pralaimėtų lažybų

2009 m. pralaimėjęs girtas pokerio lažybas, vyras iš Naujosios Zelandijos teisėtai pasikeitė vardą į „Full Metal Havok More Sexy N Intelligent Than Spock And All The Superheroes Combined with Frostnova“. Po penkerių metų vardą patvirtino vyriausybė. Dabar visi 99 naujojo vardo simboliai yra jo valstybiniuose dokumentuose.

Dolly Parton kartą pralaimėjo Dolly Parton antrininkų konkursą

Kartą Dolly Parton dalyvavo įžymybės išvaizdos antrininkės konkurse vaidindama savo pačios antrininkę ir šį konkursą pralaimėjo. Konkursas vyko San Francisko klube. Norėdama šiek tiek pasislėpti, D. Parton savo bruožus padailino makiažu. Tačiau ji sulaukė mažiausiai ovacijų iš visų dalyvių ir galiausiai pralaimėjo kitai dalyvei.

Žemės riešutai naudojami dinamitui gaminti

Be to, kad kai kuriems žmonėms sukelia „sprogstamąjį“ viduriavimą arba rimtas alergines reakcijas, žemės riešutai taip pat gali būti naudojami sprogmenims gaminti. Perdirbus žemės riešutų aliejų, iš jo gali susidaryti glicerolis, kuris savo ruožtu gali būti naudojamas nitroglicerinui – vienai iš pagrindinių dinamito sudedamųjų dalių – gaminti.

Žemės riešutai
Žemės riešutai tiek mėgiamas, tiek pavojingas produktas. Karolina Grabowska/ Pexels nuotrauka

Vinas Dieselis yra patyręs balso aktorius

Vinas Dieselis daugeliui gali būti žinomas kaip Dominykas Torreto iš „Greiti ir įsiutę“ frančizės, tačiau jis turi ir kitokių talentų. Filmų serijoje „Galaktikos sergėtojai“ jis įgarsina Grootą ir įgarsino Geležinį milžiną.

„Penktadienis 13-oji“ buvo filmuojamas tikroje stovykloje

Stovykla „Crystal Lake“ gali būti išgalvota, bet ji buvo filmuojama visiškai veikiančioje vasaros stovykloje. Dėl siaubo filmo žmonės taip gąsdindavo vaikus, kad stovyklos „Camp Nobebosco“ interneto svetainėje būdavo skelbiama išlyga nenaudoti filmo vaikams gąsdinti. 

Kūrėjas planavo kitokį „Simpsonų“ siužetą

Jei stebite animacinį, jau legenda tapusį serialą, pastebėsite, kad Homeras Simpsonas ir Krustas Klounas atrodo beveik identiškai. Simpsonų kūrėjas Mattas Groeningas iš tikrųjų planavo atskleisti Homerį Simpsoną už viso to klouno grimo. Tačiau, kad siužetas nebūtų pernelyg sudėtingas, jis atsisakė šio sumanymo. 

Tikintieji meldžiasi už vietą automobilių stovėjimo aikštelėje

2014 m. Nešvilyje atliktos apklausos duomenimis, 7 % krikščionių amerikiečių meldžiasi, kad gautų parkavimo vietą. Gatvės, matyt, ten taip užkimštos, kad jie tikisi bent taip paveikti savo sėkmę.

Galite sumokėti, kad jus pagrobtų

„Ultíme Réalité“ yra Prancūzijos bendrovė, teikianti pagrobimo paslaugas. Jei sumokėsite jiems mokestį, jie atvyks jūsų pagrobti, kai mažiausiai to tikėsitės – su virvėmis, surišimais ir visa kita. Tačiau jie tai padarys ne iš karto. Jie palauks tam tikrą laiką, kad jūs neprisimintumėte, jog sumokėjote kažkam, kad jus pagrobtų.

152 žmonės JAV turi LOL vardą

Garsiai juoktis, ar labai mylėti (laugh of loud arba lots of love)? Ką tai reiškia, turbūt niekada nesužinosime, tačiau 152 žmonių gimimo vardas yra LOL. Dauguma šių LOL’ų gyvena Vajominge.

Jūsų smegenys mąstymui naudoja 12 vatų energijos ir nejaučia skausmo

Smegenys sunaudoja 20 proc. mūsų ramybės medžiagų apykaitos kalorijų normos, kad galėtų funkcionuoti. Jos nejaučia skausmo, nes pačiose smegenyse nėra skausmo receptorių ir nervų, kurie fiksuotų skausmą. Todėl jums būnant gyvam ir sąmoningam galima patekti į smegenis ir jas tirti jei to prireiktų, nenaudojant joms nuskausminimo.

Anatidaefobija – tai baimė būti stebimam anties

Anatidaefobija sergantis žmogus baiminasi, kad kažkur pasaulyje jį stebi antis arba žąsis. Tokiems asmenims turėtų būti labai baisu lankytis parkuose ar prie vandens telkinių.

Woltas Disnėjus bijojo pelių

Nors žymiausias Disnėjaus personažas yra pelė, pats Woltas Disnėjus iš tikrųjų bijojo pelių. Gal taip jis tikėjosi pažaboti šią savo baimę.

Arkliai negali kvėpuoti per burną

Arkliai neturi instinkto kvėpuoti per burną, nes jų minkštasis gomurys uždaro ryklę, išskyrus rijimo metu. Arkliai negali kvėpuoti per užsandarintą ryklę, todėl jie kvėpuoja tik per šnerves. Jiems kvėpuoti netrukto ir kinkymo įrenginiai, kurie dažnai dedami apie burną.

Saudo Arabija importuoja kupranugarius iš Australijos

Kai pagalvojate apie Saudo Arabiją, automatiškai pagalvojate apie dykumos smėlį ir kupranugarius. Atrodo, kad tai vienas iš juokingų faktų, kuriais sunku patikėti, tačiau Saudo Arabija dalį kupranugarių gauna iš Australijos. Vietiniai Saudo Arabijos kupranugariai naudojami lenktynėms ir namų ūkio reikmėms, tačiau importuoti kupranugariai naudojami mėsai. Galima sakyti, kad arabai nelinkę valgyti savų.

Lufos, naudojamos vonioje, yra daržovės

Pažvelgę į lufą – kempinę galite pamanyti, kad ji gauta iš išdžiovinto jūros gyvūno. Tačiau ši šveičiamoji kempinė iš tikrųjų yra pagaminta iš daržovės. Lufos gaminamos iš subrendusių Luffa aegyptiaca ir L. cyclindrica moliūgų pluoštinio minkštimo. Tai tolimi melionų ir moliūgų giminaičiai. Prieš pasiekdamos brandą lufos taip pat yra valgomos.

Kadaise žmonės teigė, kad kokosai kasmet nužudo daugiau žmonių nei rykliai

1984 m. atliktame tyrime buvo teigiama, kad krentantys kokosai per metus nužudo 150 žmonių, o tai yra daug daugiau nei ryklių sukeltos mirtys – 5 per metus. Tačiau iš tikrųjų tai buvo tik klaidinga Papua Naujojoje Gvinėjoje surinktų statistinių duomenų interpretacija. Tačiau buvo užfiksuota nemažai atvejų, kai nuo kokoso riešutų žuvo žmonės. Krintantys kokosai gali mirtinai sužaloti galvą, kaklą, pečius ir nugarą.

„Armagedonas“ pilnas klaidų

Filmas „Armagedonas“ yra toks moksliškai netikslus, kad NASA jį naudoja kaip savo vadovų mokymo programos testą. NASA rodo filmą naujiems vadovams ir verčia juos pastebėti kuo daugiau klaidų. Iki šiol jų rasta apie 168.

„Pringles“ nėra laikomi bulvių traškučiais

Nuo 2007 iki 2009 m. „Pringles“ turėjo teisminę problemą, kurioje teisėjai diskutavo, ar produktas yra toks pats kaip tradiciniai ir žinomi bulvių traškučiai, ar ne. 2009 m. buvo nuspręsta, kad jie yra bulvių traškučiai. Tačiau iš tikrųjų „Pringles“ sudėtyje yra tik 42 % bulvių, o likusi dalis – kviečiai. 

Didžiojoje Britanijoje buvo daugiau kaip 300 su bananais susijusių sužalojimų

2001 m. Didžiojoje Britanijoje užregistruota daugiau kaip 300 su bananais susijusių nelaimingų atsitikimų, daugiausia dėl to, kad žmonės paslydo ant odelių. Nerangumas gali būti labiau pavojingas nei tiesioginis užpuolimas.

Bonnie ir Klaido šūvių garsai buvo tokie garsūs, kad kino projektorius vis mažino garsą

Režisierius Warrenas Beatty sąmoningai privertė Bonnie ir Klaido šūvių garsus išryškėti iš garso takelio. Per filmo premjerą Didžiojoje Britanijoje W. Beatty pastebėjo, kad kino teatro darbuotojas sumažino garsą, nes manė, kad garsūs šūviai pasigirdo dėl prasto garso mišinio.

„Forrest Gump“ turi daugiau efektų nei „Jūros periodo parkas“

Kai Forestas bėgo per Vietnamo džiungles ir rodė savo stalo teniso įgūdžius, tai buvo CGI efektai. Netgi plunksna filmo pradžioje yra sukurta kompiuteriu. Apskritai „Forrestas Gampas“ turi daugiau CGI ekranizacijos minučių nei „Jūros periodo parkas“. Tai dar vienas iš tų juokingų faktų, kuriais sunku patikėti.

Visuose „Kovos klubo“ kadruose yra puodelis

Davidas Fincheris režisavo „Kovos klubą“ tuo metu, kai visur atsirado „Starbucks“ kavinių. Jis teigė, kad tuomet buvo per daug gero dalyko, todėl į kiekvieną filmo kadrą įdėjo jų prekės ženklo puodelį. „Starbucks“ leido, kad jų produktai būtų rodomi kultinėje 90-ųjų klasikinėje juostoje, jei jų parduotuvė nebus sunaikinta filme. Kavinės scenai Finčeris vietoj jos panaudojo išgalvotą kavinę.

Ūkininkas užaugino moliūgą ir pavertė jį valtimi

Žmonės gali būti keistoki. Vienas iš beprotiškiausių juokingų faktų yra tikra naujienų antraštė: „Ketverius metus Tenesio valstijos ūkininkas Justinas Ownby augino beveik 1000 kg sveriantį moliūgą. Pasiekęs tikslą, jis jį išskobė ir netoliese esančiame tvenkinyje plukdė kaip valtį.“

Moliūgas
Auginti daržoves pasiteisina. Zen Chung/ Pexels nuotrauka

Australijos inžinierius kartą padavė į teismą savo buvusį viršininką

2017 m. kovą Davidas Hingstas padavė į teismą savo buvusį viršininką už tai, kad šis buvusioje darbovietėje nuolat bezdėjo. Jis prašė priteisti 1,8 mln. Australijos dolerių (1,28 mln. JAV dolerių) vertės žalos atlyginimą. Esą viršininkas persdavo šalia jo 5-6 kartus per dieną, tačiau buvęs vadovas tvirtina, kad jis tai darydavo tik vieną ar du kartus.

Aštuonkojis gali suvalgyti savo paties čiuptuvą

Kai aštuonkojis patiria stresą, jis gali patirti autofagiją arba savikanibalizmą. Kai kuriais atvejais stresą patyręs aštuonkojis gali suvalgyti savo čiuptuvus. Tačiau aštuonkojis gali netekti čiuptuvų be skausmo ir be problemų juos atauginti. Įsivaizduokite, jei mes, patirdami stresą, darytume tą patį? Tai būtų vienas iš juokingų faktų.

Šokoladinis pyragas, kuris pavadintas vaikino vardu

Priešingai nei jo pavadinimas, vokiškas šokoladinis pyragas pavadintas jo kūrėjo – anglų kilmės amerikiečio Semo Germano – vardu, o ne Vokietijos.

Vaisių salotų medžiai gali auginti daugiau nei vienos rūšies vaisius

Tinkamai pavadintas vaisių salotų medis vienu metu gali auginti net 6 skirtingus vaisius. Nuo vieno medžio nuskinti vaisiai jau galėtų virsti patiekalu ar desertu.

Rubikui prireikė mėnesio, kad išspręstų savo kubą

Kas galėtų jį kaltinti, jei būtų 43 252 003 274 489 856 000 galimų kombinacijų? Be ironijos, juokingi faktai yra tai, kad dabartinis greičiausiai Rubiko kubą išsprendęs rekordininkas jį išsprendė per 4,22 sekundės.

Pasaulyje tikrų flamingų yra mažiau nei plastikinių flamingų

Plastikinių flamingų, kuriuos matote vejose, renginiuose, vaikų žaidimų erdvėse yra daugiau nei jų gyvų kolegų gamtoje.

Suaugusios katės netoleruoja laktozės

Kad ir kaip ironiškai tai skambėtų, šeriant suaugusią katę pienu gali sudirgti jos žarnynas. Tai galbūt žino ne visi, tad nesidalinkite jogurtu, kad ir kaip skaniai katė jį laižo nuo jūsų šaukšto. Yra produktų be laktozės arba net katėms skirtų produktų, kurie jau tikrai bus nepavojingi jūsų pūkuotiems keturkojams[3].

Kentukyje burbono statinių yra daugiau nei žmonių

JAV Kentukio valstijoje daugiau randama burbono statinėse nei gyventojų miestuose. Tai logiška, nes 95 % pasaulio burbono pagaminama Kentukyje[4]