Suprasti akimirksniu
  • Nemokami patikrinimai vyks Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje
  • Patikros metodai – arterijų pulsų apčiuopa ir doplerometrija
  • Patikra skirta tik diabetinės pėdos prevencijai
Šaltiniai
gydytojas
Patikra skirta tik diabetinės pėdos prevencijai. Unsplash nuotrauka

Nemokami patikrinimai vyks Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje

Lapkričio 14 d., minint Pasaulinę diabeto dieną, Vilniaus miesto klinikinė ligoninė kviečia sostinės gyventojus, sergančius diabetu, pasinaudoti galimybe nemokamai pasitikrinti dėl diabetinės pėdos. Ši prevencinė akcija rengiama jau antrus metus iš eilės ir sulaukia nemažo susidomėjimo. 

Diabetinė pėda – rimta cukrinio diabeto komplikacija, kuri gali paveikti kraujotaką bei nervus, dėl ko dažnai kyla žaizdų, infekcijų rizika ir net amputacijos grėsmė. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, diabetinės pėdos problemą patiria iki 10% sergančiųjų diabetu, todėl laiku atlikta patikra gali užkirsti kelią sunkiems sveikatos sutrikimams.

Nemokamos diabetinės pėdos patikros bus atliekamos Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, adresu Antakalnio g. 57, lapkričio 14 d. nuo 9.00 iki 13.00 val. Siekiant užtikrinti tvarkingą procedūrų eigą ir išvengti eilių, visi norintieji turės registruotis iš anksto. Registracija vyksta darbo dienomis nuo 8.00 iki 14.00 val., skambinant telefonu (0 5) 234 1142. **Būtina paminėti, kad registracija bus stabdoma užpildžius visus patikrai skirtus laikus.**

„Šia iniciatyva norime padėti mūsų pacientams iš anksto pasirūpinti savo kojų sveikata, nes diabetinė pėda – tai rimta, tačiau išvengiama problema. Laiku aptikus kraujotakos sutrikimus, galime imtis prevencinių priemonių ir išvengti tolesnių komplikacijų,“ – teigė ligoninės gydytojas endokrinologas.

Patikros metodai – arterijų pulsų apčiuopa ir doplerometrija

Patikros metu pacientams bus atliekamas kojų arterinės kraujotakos įvertinimas, naudojant arterijų pulsų apčiuopą ir doplerometrijos metodus. Šie tyrimai leidžia gydytojams įvertinti kraujotakos būklę ir nustatyti, ar nėra užsikimšusių ar susiaurėjusių kraujagyslių, kurios galėtų lemti kraujotakos trūkumą ir diabetinės pėdos komplikacijas.

„Šie tyrimai yra greiti, paprasti ir saugūs, todėl yra puikus būdas anksti nustatyti galimus kraujotakos sutrikimus, kurie, laiku pastebėti, gali būti lengviau išgydomi. Tai itin svarbu diabetu sergantiems žmonėms,“ – paaiškino ligoninės kraujotakos specialistė.

Patikra skirta tik diabetinės pėdos prevencijai

Svarbu atkreipti dėmesį, kad akcijos metu bus atliekami tik diabetinės pėdos tyrimai, o kiti tyrimai ar konsultacijos nebus teikiami. Taip pat šeimos gydytojo siuntimas šiai patikrai nereikalingas – visi norintieji gali registruotis tiesiogiai.

Ligoninė siekia, kad kuo daugiau diabetu sergančių žmonių pasinaudotų šia galimybe ir laiku patikrintų savo kojų sveikatą. Specialistai pabrėžia, kad diabetinės pėdos prevencija ne tik sumažina rimtų komplikacijų riziką, bet ir gerina pacientų gyvenimo kokybę.