Nuo liepos 1 d. įsigalioja pokyčiai, susiję su kolegijų pertvarka
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) pirmadienį pristatys su kolegijų pertvarka susijusius pokyčius, kurie įsigalios nuo liepos 1 dienos.
Anot ministerijos, bus pristatyta, kaip keisis kolegijų infrastruktūra, ką svarbu žinoti stojantiesiems į atsinaujinusias aukštąsias mokyklas bei kokias programas būsimiems studentams jos siūlys.
Nuo pirmadienio pradeda veikti trys atsinaujinusios aukštosios mokyklos
Ministerija primena, kad nuo pirmadienio pradeda veikti trys atsinaujinusios aukštosios mokyklos. Prie Vilniaus kolegijos prisijungė Vilniaus dizaino ir technologijų kolegija, prie Kauno kolegijos – Alytaus kolegija, o Kauno technikos kolegija ir Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija tapo viena aukštąja mokykla – Lietuvos inžinerijos kolegija.
Seimui pritarus, nuo spalio 1 d. atsinaujins dar dvi aukštosios mokyklos – Marijampolės kolegija prisijungs prie Mykolo Romerio universiteto, o Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla – prie Vilnius Tech.
Kaip skelbta anksčiau, siekdama gerinti koleginių studijų kokybę, Vyriausybė yra patvirtinusi 2023–2024 m. valstybinių kolegijų tinklo stiprinimo planą, kuriame valstybinėms kolegijoms keliami veiklos tikslai 2029 metams.
Numatyta, kad 2029 m. bet kurioje valstybinėje kolegijoje studijuotų ne mažiau kaip 1,2 tūkst. studentų
Taip pat tikimasi, kad 2029 m. ne mažiau kaip 76 proc. valstybinių kolegijų absolventų per 12 mėnesių po studijų baigimo įsidarbins pagal įgytą kvalifikaciją.
Taip pat iki nurodyto laikotarpio valstybinėse kolegijose turėtų būti ne mažiau kaip 50 proc. visu etatu dirbančių dėstytojų ir ne mažiau kaip 10 proc. mokslo ar meno laipsnį turinčių dėstytojų, dirbančių bent 0,5 etato dalimi.
Parengta remiantis ELTA.