Lietuvos baidarininkai ir moderniosios penkiakovės atstovės sieks iškovoti istorinius laimėjimus Paryžiaus olimpinėse žaidynėse
Šiandien Paryžiaus olimpinėse žaidynėse Lietuvos sportininkai startuoja dvejose skirtingose sporto šakose, kurios žada ne tik aistrų, bet ir galimybių mūsų šalies sporto gerbėjams išvysti dar daugiau pergalių. Lietuvos keturvietės baidarės ekipažas ir dvi moderniosios penkiakovės atstovės kovos dėl savo vietos ant prestižinių apdovanojimų podiumo.
Keturvietės baidarės pusfinalio iššūkis bus lemiamas M. Maldonio, S. Maldonio, I. Navakausko ir A. Sejos komandai
Paryžiuje 13 val. įvyks Lietuvos keturvietės baidarės – Mindaugo Maldonio, Simono Maldonio, Igno Navakausko ir Artūro Sejos – startas 500 metrų distancijos pusfinalyje. Mūsų šalies atstovai pirmą kartą istorijoje pateko į šios rungties olimpinę regatą ir susitiks su stipriomis Naujosios Zelandijos, Vengrijos, Vokietijos ir Danijos komandomis. Kiekvienas ekipažas stengsis ne tik aplenkti varžovus, bet ir išvengti paskutinės vietos, nes tik keturios komandos iš kiekvieno pusfinalio pateks į finalą, kuris vyks 14:50 val. , jei mūsų baidarininkai sėkmingai pasirodys pusfinalyje. Ši rungtis žada daug įtampos ir adrenalino, nes Lietuvos komanda yra pasiruošusi pademonstruoti geriausią savo formą ir siekti istorinio pasiekimo.
Penkiakovininkių L. Asadauskaitės-Zadneprovskienės ir G. Venčkauskaitės kovos prasidės fechtavimo rungtyje
15:30 val. Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė pradės savo kovą šiuolaikinės penkiakovės varžybose. Paryžiaus žaidynėse penkiakovininkai paskutinį kartą rungsis konkūrinio jojimo rungtyje, o varžybos vyks pagal naują, dinamišką formatą, kuris pritrauks žiūrovų dėmesį ir truks mažiau nei dvi valandas. Šiandien Šiaurės Paryžiaus arenoje netoli Charles‘io de Gaulle‘io oro uosto vyks pagrindinis fechtavimo etapas, kuriame visos 36 dalyvės susitiks tarpusavyje. Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Londono olimpinių žaidynių aukso ir Tokijo žaidynių sidabro medalininkė, sieks pridėti dar vieną įspūdingą rezultatą į savo sportinę karjerą. Venčkauskaitei tai bus trečiosios olimpinės žaidynės, ir ji taip pat sieks parodyti savo geriausią formą. Šios varžybos bus itin svarbios, nes iškovoti taškai bus įskaičiuoti į pusfinalio ir finalo rezultatus.
Moderniosios penkiakovės naujovės ir laukiantys iššūkiai
Paryžiaus olimpinėse žaidynėse moderniosios penkiakovės rungtyse varžybos vyksta pagal naują formatą, kuris yra daug patrauklesnis žiūrovams. Lemiamos penkiakovininkų kovos vyks Versalio rūmų pašonėje, kur vienoje erdvėje vyks jojimo, papildomo fechtavimo etapo, plaukimo ir kombinuotos bėgimo bei šaudymo rungtys. Šiandienos fechtavimo rezultatai turės didelę reikšmę, nes lemia vietas pusfinalyje ir finale, kur dėl medalių varžysis 18 stipriausių penkiakovininkių. Mūsų sportininkės Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Venčkauskaitė yra pasiruošusios siekti aukščiausių rezultatų ir atstovauti Lietuvai geriausiai.
Lietuvos sporto gerbėjams ši diena žada daug įtampos ir emocijų. Tiek keturvietės baidarės ekipažas, tiek penkiakovininkės Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė yra pasiruošę kovoti už savo svajones ir siekti aukščiausių rezultatų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.
Lietuva Paryžiaus olimpinėse žaidynėse pelnė kol kas tris medalius
Mūsų šalies sportininkai laimėjo 1 sidabro ir 2 bronzos medalius.
Paryžiaus olimpinėse žaidynėse daugiausiai medalių iškovojo Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV), surinkusios iš viso 94 medalius. JAV sportininkai laimėjo 27 aukso, 35 sidabro ir 32 bronzos medalius. Tuo tarpu, Kinija pirmauja pagal aukso medalių skaičių, iškovojusi net 25 aukso medalius. Kinijos delegacija taip pat pelnė 23 sidabro ir 17 bronzos medalius, iš viso surinkusi 65 medalius.