Seksualinė įvairovė: kas atsitinka, kai seksas nėra puikus, o jus aptemdęs masturbacijos šešėlis?

AfrodiziakasMiglė Tumaitė
Suprasti akimirksniu
Seksualinė įvairovė
Kai seksas toli gražu nėra puikus, jį dar labiau sudrumsčia masturbacijos šešėlis. Shingi Rice/Unsplash nuotrauka.

Šiame tekste informacija yra skirta asmenims, ne jaunesniems nei 18 metų amžiaus. Skaitydami šį tekstą Jūs patvirtinate, kad esate ne jaunesni ir prisiimate visą atsakomybę už šios informacijos poveikį.

Santykiai gali būti tokie geri, kaip ir seksas (arba atvirkščiai)

Sakyčiau, jog galime sudaryti sąrašą, kas suartina ir palaiko du žmones; galime kalbėti apie suderinamumą bei bendrus siekius ir tikslus, bet jei nėra tam tikros seksualinės chemijos (traukos), niekas pasaulyje negali to kompensuoti. Be abejo, yra esminė priežastis, kodėl seksas tampa svarbus poroms: turėdami glaudų fizinį ryšį, galime geriau suprasti savo pasąmonę.

Taip, mes visi skirtingai išgyvename intymumą, tačiau dargi visi trokštame santykių, kurie atitiktų dabartinę psichinę, dvasinę bei emocinę būseną. Taigi, intymumo troškimas tarsi savaime tampa gija, jungianti mus su kitu asmeniu.

Šiaip ar taip, nepriklausomai nuo religinių įsitikinimų, negalima ignoruoti kultūrinės bei istorinės meilužių sekso svarbos, kuri yra naudojama siekiant užbaigti santuoką, pasiekti dvasinį pakylėjimą ar net atverti trečiąją akį per, tarkim, vis labiau populiarėjantį Kundalini pabudimą – galingą, į energiją orientuotą uždegantį seksualinį gyvenimą – tiek su partneriais, tiek su savimi[1]. Kitaip tariant, seksas yra mūsų meilės sau ir kitam išraiška. Ir visgi, kas atsitinka, kuomet intymūs santykiai kone staiga tampa ne tokie jau ir puikūs?

Pirmas dalykas, tai turime būti sąžiningi ir atsakyti sau, kodėl seksas „nebepasiteisina“: gal esame psichiškai ar emociškai atsiriboję nuo partnerio?; ar trūksta visiško pasitikėjimo?; o galbūt nepilnavertiškumo kompleksas trukdo būti iš tiesų atviriems? Iš esmės visi šie klausimai yra būtini norint išsiaiškinti, kodėl seksas nėra vertinamas, ir ką tai reiškia santykiams bei tolimesnei jų perspektyvai.

Tarp kitko, tikiu, kad geriausias seksas ir geriausi santykiai yra vienas ir tas pats. Nuostabaus sekso – sielos panardinimo, erotinio, žvelgiančio tiesiai į akis – negalima turėti su žmogumi, kurio tik geidžiame. Toks seksas gali įvykti tik tada, kai pilnai atsiduodate vienas kitam. Bet ką tai reiškia?

Pasidavimas vienas kitam yra abipusės energijos mainai. O tai reiškia, jog mes visiškai pasitikime kitu žmogumi, patikime jam giliausias savo dalis, kurias ne visada atskleidžiame pašaliniams. Ir tai ne apie nuolankumą; kalbama apie pasirinkimą nugriauti mūsų sienas.

Seksas – tai santykių barometras ir sveikatos šaltinis

Galbūt seksas dar ne viskas, bet tai yra išties labai daug: intymumas yra svarbus, nes jis, kaip žinia, sujungia du žmones – nustato partnerystės šaknis. Čia mes atvirai ir noriai pasiduodame savo mylimajam; leidžiame jį į savo erdvę ir kūnus, o tai leidžia mūsų energijoms susitikti bei augti kartu. Kai seksas yra nuostabus, tai reiškia, kad mes jaučiamės pakankamai patogiai (net kai įjungtos šviesos). Tačiau verta paminėti, jog jeigu nuolat jaučiame poreikį mylėtis tamsoje, turime suabejoti santykių gilumu.

Tai, kaip seksas įrėmina mūsų santykius, yra aspektas, kurio negalima lengvai pakeisti kažkuo kitu, dėl ko smalsiai išbandome įvairias seksualines pozicijas. Trumpiau tariant, nėra jokių abejonių, kad jei seksas nuostabus, santykiai taip pat bus tokie patys.

Be kita ko, kai kurie tyrimai susiejo seksualinį aktyvumą su atminties pajėgumais vyresniame amžiuje, mat yra reikšmingų sąsajų tarp seksualinių santykių bei protinės veiklos. Buvo dargi atlikta daugybė sekso naudos sveikatai tyrimų – nuo orgazmo, suteikiančio skaistesnę odą ir sustiprinančio imuninę sistemą, iki fizinio aktyvumo, palaikančio kraujospūdį sveiko lygio[2]. Sumažėjusi širdies ligų rizika, gebėjimas blokuoti skausmą, mažesnė rizika susirgti prostatos vėžiu, mažiau streso, dėl kurio pagerėja miego įpročiai – visa tai yra įrodyta seksualinės veiklos nauda.

Masturbacijos įpročiai veikia seksualinį gyvenimą – sužinokite kaip

Tiesa ta, jog daugeliui moteriškos lyties atstovių sudėtinga pasiekti orgazmą heteroseksualių lytinių santykių metu[3]. Negana to, galiausiai buvo iškelta hipotezė, jog masturbacija trukdo orgazmui. Žinoma, beveik visos moterys masturbacijos procese naudoja klitorio stimuliaciją, tačiau galima pasidžiaugti, kad yra apsčiai kūno padėčių, pavyzdžiui, analinis stimuliavimas ar kita atitinkama stimuliuojanti veikla, padedanti pajusti didįjį „O“.

Įdomu tai, jog kuo daugiau masturbacijos ir sekso su partneriais sutampa (daroma kartu), tuo didesnė tikimybė, kad moterys įveiks orgazmo sunkumus. Be to, remiantis kai kuriais tyrimais, moterys, kurių masturbacija bei lytiniai santykiai su partneriu buvo mažiau suderinti, pirmenybę vis tik teikia masturbacijai, o ne seksui.

Kitas įdomus abipusių santykių akcentas yra tai, kad pasitenkinimas santykiais yra pagrindinis kintamasis, padedantis suprasti, kiek silpnoji lytis buvo patenkinta tiek partnerystės, tiek solo sekso veikla. Apskritai, moterys, kurios yra labiau patenkintos savo santykiais su partneriu, turėjo mažiau orgazmo sunkumų.

Šie santykiai greičiausiai yra dvikrypčiai: moterys, kurios patiria didesnį seksualinį pasitenkinimą sekso metu, mėgaujasi intymumu su savo partneriu, taip dar labiau sustiprindamos santykius; tuo pačiu metu galėdamos pasigirti geresniais santykiais, greičiausiai moterys geriau informuos apie savo seksualinius poreikius, taip padidindamos susijaudinimo bei orgazmo potencialą. Galų gale, kalbėjimasis su antra puse apie seksą yra raktas į geresnį intymų gyvenimą – kuomet vengiate tų gyvybiškai svarbių pokalbių, galite išvengti nepatogumų, bet taip pat pasitenkinate neoptimaliu seksu.

Ir apskritai, kad pagerinti intymių santykių kokybę, reikėtų aptarti ir tai, kaip dažnai norėtumėte turėti lytinių santykių, taip pat pakalbėti apie dalykus, kuriuos norėtumėte ištirti su savo partneriu. Savo ruožtu erotikos skaitymas (arba kalbėjimas apie perskaitytą erotinę istoriją) gali padėti daugiau sužinoti apie savo seksualumą ir iškomunikuoti poreikius. Tai, beje, gali apimti tokius klausimus, kaip: „ar yra dalykų, kurių norėtum?“; „koks tavo mėgstamiausias seksualinis prisiminimas apie mus?“; „ar yra koks nors seksualinio gyvenimo momentas praeityje, kurį norėtum atkurti?“ ir pan. Tokių klausimų uždavimas partneriui yra geras atspirties taškas bendraujant apie seksą bei troškimus.