Suprasti akimirksniu
  • „Diddy“ manė esąs nenugalimas dėl prekybos žmonėmis
  • Prekyba žmonėmis – problema, neapsiribojanti vien šou verslu
  • Gresia 15 metų už grotų arba laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė
  • S. Combsui gresia daugiau nei 100 naujų kaltinimų
  • Tai pirmas kartas, kai Combsas yra kaltinamas seksualiniu vaikų išnaudojimu
Šaltiniai
Prievartiniai veiksmai
Seanui „Diddy“ Combsui pateikti federaliniai kaltinimai prekyba žmonėmis ir reketu. Jose Ortiz/Unsplash nuotrauka

„Diddy“ manė esąs nenugalimas dėl prekybos žmonėmis

Hiphopo grupės „Bad Boy“ milijardierius Seanas „Diddy“ Combsas lyginamas su vėlyvuoju sekso prekybos žmonėmis finansuotoju Džefriu Epšteinu, nors atsiranda manančių, esą tarp dviejų galingų veikėjų aptinkamas didelis skirtumas[1]. Viena iš Epšteino aukų teigia, jog „Diddy“ manė esąs nenugalimas. Tačiau dabar Combsui pateikti federaliniai kaltinimai.

Epšteinas nebuvo vieša paslaptis“, – sakė modelis Lisa Phillips, teigusi, jog pastarasis ją seksualiai išnaudojo savo privačioje saloje. Seksualinis nusikaltėlis savo veiksmus slėpė „po stalu“, mat apie prekybą žmonėmis žinojo tik tam tikri asmenys. Teigiama, jog vyras buvo labai protingas ir išprusęs, jog slaptomis vykdytų tokio masto nusikaltimus.

66 metų rizikos draudimo fondų valdytojas Epšteinas kadaise bendravo su įtakingiausiais pasaulio žmonėmis. Jis pirmą kartą apkaltintas seksualiai išnaudojęs nepilnametes mergaites dar 2005 m., tuo tarpu 2008 m. pripažintas kaltu dėl nepilnamečio prašymo verstis prostitucija pagal prieštaringą susitarimą, leidusį išvengti platesnės baudžiamosios atsakomybės. Epšteinas dar kartą areštuotas 2019 m. liepą dėl federalinių kaltinimų nepilnamečių prekyba seksu Niujorke ir Floridoje. Buvo įtariama, jog jis vadovavo nepilnametes mergaites išnaudojančiam tinklui, kuriame dalyvavo galingi partneriai. Galiausiai jo nusikaltimai ir paslaptinga mirtis paliko reikšmingą pėdsaką visuomenės sąmonėje, sukeldami klausimus dėl elito nebaudžiamumo bei teisinės atskaitomybės sudėtingumo didelio atgarsio sulaukusiose bylose.
„Diddy“ savo ruožtu kaltinamas reketavimo sąmokslu, prekyba seksualinėmis paslaugomis naudojant jėgą, apgaulę bei prievartą.
„Diddy“ manė esąs nenugalimas dėl prekybos žmonėmis. Youtube stop kadras
„Diddy“ manė esąs nenugalimas dėl prekybos žmonėmis. Youtube stop kadras

Prekyba žmonėmis – problema, neapsiribojanti vien šou verslu

L. Phillips, dirbanti modelių paieškos agentūroje „Select Models Los Angeles“, turi naują podkastą „From Now On“, kuriame siekia atkreipti visuomenės dėmesį į prekybą žmonėmis. Ji taip pat pabrėžia, esą jau daugelį metų šnabždamasi apie Combso elgesį, kuris neva puikiai žinomas muzikos industrijoje.

„Kai 2000-ųjų pradžioje dirbau modeliu, žinojau viską apie Seano Combso išnaudojamas moteris“, – teigė ji. Nepaisant to, jog Combsas ir Epšteinas gyveno skirtinguose sluoksniuose, jos teigimu, kai turi tokį turtą, žavesį bei įtaką, gali daryti viską, piktnaudžiaujant savo galia. Pasak moters, byla yra įspėjimas, jog prekyba žmonėmis yra nuolatinė problema, kuri neapsiriboja vien šou verslu.

„Jie paima šias jaunas merginas ir apsimeta, kad joms padeda. Bet ne, jie siunčia jas savo draugams, bendradarbiams ir kitiems įtakingiems žmonėms“, – situaciją aiškino L. Phillips.

Remiantis kaltinamuoju aktu, 54 metų Combsas kaltinamas vadovavęs nusikalstamai įmonei. Tačiau susigėdęs žiniasklaidos magnatas Manhatano federaliniame teisme neprisipažino kaltas dėl reketavimo sąmokslo ir prekybos žmonėmis.
Prekyba žmonėmis – problema, neapsiribojanti vien šou verslu. Youtube stop kadras
Prekyba žmonėmis – problema, neapsiribojanti vien šou verslu. Youtube stop kadras

Gresia 15 metų už grotų arba laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė

Combsas nebuvo paleistas už užstatą, priešingai, jis sulaikytas ir iš karto po posėdžio išsiųstas į kalėjimą. Jam oficialiai pateikti kaltinimai dėl reketavimo sąmokslo, prekybos žmonėmis, sukčiavimo, prievartos ir gabenimo užsiimti prostitucija. Jei reperis bus pripažintas kaltu, gresia mažiausiai 15 metų už grotų arba maksimali laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė[2].

Įtariama, jog vyras aukoms platino įvairias kontroliuojamas medžiagas, siekdamas, kad jos būtų paklusnios ir nuolankios, tokias kaip vaizdo medžiaga. Taip pat teigiama, kad Combso aukos paprastai gaudavo intraveninių skysčių, kad spėriai atsigautų po fizinio krūvio ir narkotikų vartojimo.

Tuo metu Phillips sakė, jog, kaip ir daugelis tariamų seksualinės prievartos aukų, ji bijojo prabilti. Pasak moters, tik po Epšteino mirties Phillips pamažu įgijo drąsos. Dabar ji pasakoja, esą pastarasis buvo įrengęs patalpose kameras, nes turėjo gilesnį ryšį su politikais ir kitais įtakingais žmonėmis, kurie išnaudojo jaunas moteris.

S. Combsui gresia daugiau nei 100 naujų kaltinimų

Combso atstovas spaudai sakė, esą reperis yra stiprus, sveikas ir susitelkęs į savo gynybą[3]. Anksčiau pastarajam buvo paskirtas įprastinis savižudybės stebėjimo režimas, tačiau jis, kaip teigiama, nebėra savižudybės stebėjimo režime ir jį lanko šeimos nariai.

S. Combsui iš viso gresia daugiau nei 100 naujų kaltinimų užpuolimu. Teigiama, jog jauniausiai aukai galėjo būti devyneri. Pasak aukų advokato Tony Buzbee, bendras tariamų aukų, kurioms jis atstovauja, skaičius yra 120, pusė jų yra vyrai, o kita pusė – moterys iš daugiau nei 25 JAV valstijų. Teksase gyvenantis advokatas T. Buzbee pridūrė, jog 25 iš įtariamų aukų, kurioms jis atstovauja, buvo nepilnamečiai. 

Tai pirmas kartas, kai Combsas yra kaltinamas seksualiniu vaikų išnaudojimu

Įtarimai, pateikti ieškiniuose prieš Combsą, atsirado 1990-aisiais, kai jis įkūrė savo įrašų kompaniją „Bad Boy Records“, kurią „Rolling Stone“ pavadino „viena įtakingiausių visų laikų hiphopo kompanijų“[4]. Tačiau dauguma incidentų įvyko po 2015 m.

Combso advokatė Erica Wolff teigia, esą reperis „pabrėžtinai ir kategoriškai“ neigia kaltinimus, sakydamas, kad jie yra „melagingi ir šmeižikiški“. Nepaisant dainininko parodymų, dauguma ieškovų tvirtina, kad buvo išprievartauti Combso vakarėlių metu, kurie vyko privačiose rezidencijose ir viešbučiuose. Vakarėliai, kaip aiškinama, buvo skirti perklausoms, albumo išleidimui, arba buvo Naujųjų metų bei JAV nepriklausomybės dienos vakarėliai.
„Pagaliau pasauliui buvo atskleista didžiausia pramogų industrijos paslaptis, sugriaunant tylos sieną“, – sakė T. Buzbee. Kadangi tai nėra grupės ieškinys, kiekvienai įtariamai aukai bus iškeltos individualios bylos.

Combsas suimtas š. m. rugsėjo 16 d.