Popierių pasirinko dėl universalumo ir tvarumo
Ateinantį savaitgalį – penktadienį ir šeštadienį Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje rengiamas popieriaus meno festivalis „Paper Fest“. Jo lankytojai galės apžiūrėti jungtinę popieriaus meno parodą „Angelai“, dalyvauti įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse, o vakare jų lauks teatro ir muzikos programa. Šis festivalis yra vienkartinis – kasmet organizuoti vis kitą medžiagą pristatantį meno festivalį jau tapo inkubatoriaus tradicija. Pernai čia buvo rengiamas metalo meno festivalis, ankstesniais metais – vilnos, stiklo, tekstilės, keramikos.
„Popieriaus galimybės – labai didelės. Iš jo gaminami netgi baldai, lagaminai, akinių rėmeliai… Kai kalbame apie popierių, daug kas įsivaizduoja popierių, skirtą rašyti ar spausdinti, tačiau jo panaudojimo būdų yra žymiai daugiau. O kiek galimybių dar net nėra ištyrinėta… Tai universali, visiems prieinama medžiaga, be to – draugiška gamtai, tvari. Todėl šių metų renginį nusprendėme skirti būtent jam“, – sako viena renginio organizatorių, Anykščių menų inkubatoriaus-menų studijos projektų vadovė Lina Rimkienė.
Festivalis prasidės parodos „Angelai“ atidarymu bei ekskursija po parodą. Parodoje dalyvauja keliolika autorių iš Lietuvos ir užsienio. Ekskursiją ves parodos kuratorius Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto dizaino katedros vedėjas Virgilijus Trakimavičius. Nespėjus į atidarymą, parodą aplankyti bus galima ir vėliau – ji veiks ir festivalio metu, ir vėliau – iki pat mėnesio galo.
Populiariausia festivalio dalis – dirbtuvės
Lankytojai taip pat bus pakviesti į įvairias dirbtuves. „Pastebėjome, kad dirbtuvės žmonėms labai patinka, nes gali patys prisiliesti prie įvairių medžiagų, atskleisti kūrybinę gyslelę, todėl kasmet jų į programą įtraukiame vis daugiau. Į visas mūsų dirbtuves galima ateiti su vaikais – tai puikus laiko praleidimo būdas visai šeimai“, – įsitikinusi organizatorė.
Penktadienį bus galima sudalyvauti VDA dėstytojų ir studentų rengiamose popieriaus lankstymo dirbtuvėse „Objektas“, kuriose bus galima išmokti Japonijoje gimusio ir iki šiol populiaraus origami meno bei įvairių šiuolaikinių jo atmainų, bei dirbtuvėse „Instaliacija“, kuriose lankytojai bus supažindinti su įvairiais popieriaus panaudojimo būdais mene, o iš visų darbų po to bus suvertas bendras kūrinys.
Kitas, anot L. Rimkienės, įdomus užsiėmimas – garsios drabužių dizainerės Jolantos Rimkutės ir keramikės Ramunės Pranckevičiūtės vedamos dirbtuvės „Puoškimės“, kurių dalyviai mokysis iš popieriaus pasigaminti įvairių papuošalų bei aksesuarų. „Jais pasipuošus vėliau kviesime pasirodyti vakaro programoje, kurioje turėsime žymaus performansų kūrėjo Beno Šarkos specialiai festivaliui ruošiamą pasirodymą „Po po po e ra ra ra“ bei vilniečių grupės, grojančios Balkanų stiliaus muziką, „Baltic Balkan“ koncertą“, – atskleidė L. Rimkienė.
Penktadienio vakare taip pat vyks stogastulpių aukcionas, kuriame bus galima įsigyti Anykščiuose gyvenančio medžio drožėjo Mykolo Tursos kurtų stogastulpių. „Nors ši dalis nėra susijusi su popieriumi, ją rengiame jau antri metai. Mums labai norisi populiarinti vietinius kūrėjus“, – sakė pašnekovė.
Šeštadienį dar vienas kūrybines dirbtuves – „Personažas“ surengs VDA dėstytojai ir studentai. Jose bus galima popieriaus iškarpas panaudoti savo svajonių žemėlapio kūrimui. Rankdarbių mokytoja Vaida Prusakova ves dirbtuves „Manufaktūra“, kuriose bus galima sukurti įvairių dirbinių panaudojant senus laikraščius, žurnalus, dokumentus ir kitą popierių, o multidisciplininė menininkė Živilė Kairytė ves atvirlaiškio gamybos dirbtuves – savo sukurtus atvirlaiškius bus galima iš karto išsiųsti norimam adresatui.
Meno festivalis – kasmetinė tradicija palydint vasarą
Abi renginio dienas atėjusieji galės nusifotografuoti prie specialiai jam J. Rimkutės ir keramikės Linos Timukaitės iš senų nuotraukų ir kitų istorinių objektų sukurtos fotosienelės „Istorinis portretas“.
Įėjimas į renginį – nemokamas, išskyrus „Baltic Balcan“ koncertą, kurio kaina – 5,5 euro (bilietus įsigyti galima tiek iš anksto, tiek vietoje). Į dirbtuves organizatoriai prašo registruotis iš anksto.
„Anykščių menų inkubatorius-meno studija yra įsikūrusi senojoje Anykščių dvarvietėje, šalia Anykštos upelio. Šios vietos architektūra yra unikali, viena įdomiausių ne tik Aukštaitijos regione, bet ir visoje Lietuvoje. Nebuvusiems bus tikrai įdomu ją pamatyti – tai puiki proga aplankyti Anykščius“, – pridūrė pašnekovė. Į inkubatoriaus rengiamus renginius, pasak jos, kasmet atvyksta vis daugiau žmonių, apsilanko ir svečių iš užsienio. Artėjantis renginys vyks inkubatoriaus viduje, tačiau, jei oras leis, dalis užsiėmimų bei koncertas bus perkelti į lauką.
„Šis festivalis – puikus būdas palydėti vasarą. Visi esame pavargę nuo karantino, pasiilgę švenčių. Atsižvelgdami į šias nuotaikas festivalį kuriame kuo žaismingesnį, specialiai pasikvietėme ir itin smagią muziką grojančią grupę“, – aiškino L. Rimkienė.
Daugiau informacijos apie renginį: https://www.paperfest.lt/