Čeliabinsko srityje strigo traukiniai
Paspaudus šaltukui ėmė braškėti Rusijos energetinė sistema. Dėl to tiesiog kelyje stojo traukiniai, dešimtys gyvenviečių liko be elektros, sutriko šilumos tiekimas.
Pietų Uralo geležinkelio Kunašako – Musliumovo etape dėl techninių priežasčių užstrigo šeši sąstatai – penki traukiniai ir vienas elektrinis traukinys, „Telegram“ kanale nurodė institucijos atstovai.[1]
Traukinys Adleris – Nižnevartovskas vėlavo devynias valandas, elektrinis traukinys Čeliabinskas – Kamenskas-Uralskij nuo tvarkaraščio atsiliko septyniomis valandomis. Taip pat iki šešių valandų vėlavo traukiniai Ufa – Novyj Urengojus, Novyj Urengojus – Ufa, Orenburgas – Jekaterinburgas ir Čeliabinskas – Sankt Peterburgas.
Geležinkeliečiai patikino, kad vagonuose palaikoma komfortiška temperatūra, o Jekaterinburge ir Čeliabinske keleivių turėjo laukti maistas. Buvo patikinta, jog imtasi visų priemonių, kad traukiniai greičiau pajudėtų.
Taip pat nurodoma, kad „spūstis“ geležinkelyje susidarė dėl avarinio iš Adlerio vykusio traukinio sustabdymo lūžus lokomotyvo ratų porai. „Telegram“ kanalo „Baza“ teigimu, tai – ne pirmas sąstato gedimas. Kiek anksčiau jam stovint Čeliabinske teko keisti guolius.
Remdamasi ne oficialiais pranešimais, o traukinio keleiviais, „Baza“ informuoja, kad jame baigiasi vandens, maisto ir anglies atsargos. Vagono-restorano jame nėra, o palydovai turi tik vaflių ir riešutų. Tai, kad traukinyje ima trūkti maisto, nurodo ir kiti resursai, pabrėždami, jog niekas nenumatė, kad taip gali nutikti, todėl ir nebuvo pasirūpinta atsargomis.[2]
Vėliau viena keleivė papasakojo, kad šildyti vagonus darbuotojai pradėjo tik po to, kai Geležinkelių vadovybė sulaukė priekaištų. Tiesa, maisto ir vandens vis tiek niekas netiekė, o kai kuriuose vagonuose net nustojo veikti tualetai. Taip pat, pasak jos, visus laikė uždarytus, niekam neleido net pakvėpuoti grynu oru
Vladimiro sritis: neveikianti „Kregždutė“
Vladimiro srityje, pakeliui iš Nižnij Novgorodo į Maskvą kelyje 2,5 val. buvo užstrigęs greitasis traukinys „Kregždutė“ (Lastočka). Iš pradžių jis judėjo su pertrūkiais, kol galiausiai sustojo viduryje laukų spaudžiant -30 C laipsnių šalčiui, o 300 keleivių buvo įkaltini „lede“.
Pasak keleivių, šalta buvo visos kelionės metu, todėl jie vilkėjo viršutinius drabužius ir mūvėjo kepures. Vėliau juos, be jokių paaiškinimų, suvarė ir priekinius vagonus.[3]
„Telegram“ kanalo „Mano Nižnij Novgorodas“ sekėjai pasakojo, kad į priekinius vagonus suvaryti žmonės daugiau negu valandą važiavo stovėdami. Pasak jų, niekas nieko jiems nepaaiškino, vagonuose buvo sunku kvėpuoti, o tualetai tapo praktiškai nepasiekiami. Socialiniame tinkle išplitusiame vaizdo įraše vienas keleivis nurodė, kad palydovai jų neišleido į lauką, nes, esą šalimais eina kiti bėgiai, o vėliau iš viso nustojo atsakinėti į skambučius.
Preliminaria informacija traukinys stojo dėl apledėjusio kontaktinio tinklo. Kai traukinys pagaliau pasiekė Maskvą, keleiviams buvo suteikta medicininė pagalba, o Transporto prokuratūra pradėjo incidento tyrimą.
Sverdlovo sritis: sugedęs „Finistas“
Tarp Nižnij Tagilo ir Jekaterinburgo sugedo elektrinis traukinys „Finistas“ – pirmasis rusiškas „Kregždutės“ analogas. Traukinys Nižnij Tagilą turėjo palikti 10:54 val., bet išvyko beveik 40 min. vėliau. Tiesa, tuomet, pasak liudininkų, jo kelionė ir baigėsi. Kai kurie keleiviai nusprendė grįžti į miestą, o mašinistas nurodė, kad traukinys sustojo dėl techninių problemų.[4]
Jekaterinburgo kanalo „It’s My City“ informacija, po valandos laukimo keleivius į miestą parvežė rezervinė „Kregždutė“.
Pamaskvėje dešimtys gyvenviečių be elektros ir šildymo
Mažiausiai 20 Maskvos srities gyvenviečių susidūrė su šildymo sutrikimais, informuoja „Telegram“ kanalas „Atsargiai, Maskva“. Kai kuriose vietose dėl didelių šalčių apkrovimo neatlaikė transformatorinės, kai kur trūksta katilinių pajėgumų, vyksta avariniai atjungimai, dėl elektros šuolių fiksuojami gaisrai. [5]
Komunalininkai atsirašinėja, arba, geriausiu atveju, tiekia generatorius, tačiau ir šie nesusitvarko su apkrovomis. Be šildymo likusiuose namuose temperatūra siekia tik +7 – 10 C laipsnių. Žmonės masiškai skundėsi Pamaskvės gubernatoriui Andrejui Vorobjovui, tačiau dalis jų netrukus buvo pokalbių svetainėje blokuoti.
Maskvoje sausio 4 d. be šildymo ir elektros liko keturių Šiaurės Rytinės apygardos gyvenviečių – Bibiriovo, Otradno, Severno ir Južnyj Otradno – gyventojai. Taip nutiko dėl transformatorinėje kilusio gaisro. Meras Sergejus Sobianinas patikino, kad gedimo likvidavimui pasitelktos visos atsakingos tarnybos.
Teigiama, kad sausio 4-osios naktis Maskvoje buvo šalčiausia per pastaruosius 40-imt metų : termometrų stulpeliai nusileido iki -27 C laipsnių, Strogino temperatūra nukrito iki – 27,7 C laipsnių, Maskvos apskrityje ji vietomis siekė – 32 C laipsnius.