- Jei Trumpas laimės, sudarys prezidentinę komisiją, paviešinančią dokumentus dėl prezidento John F. Kennedy nužudymo
- R. Kennedy tikina susidūręs su sisteminga šalies cenzūra ir korupcija
- Kritikams Kennedy kalba nepatinka, kiti – dėkoja, kad vyras vertina šalį, o ne partiją
Jei Trumpas laimės, sudarys prezidentinę komisiją, paviešinančią dokumentus dėl prezidento John F. Kennedy nužudymo
Nepriklausomas kandidatas į JAV prezidentus, žinomas antivakseris ir prezidento John Fitzgerald Kennedy sūnėnas Robertas Kennedy jaunesnysis oficialiai pranešė, jog pasitraukia iš rinkimų kovos pagrindinėse valstijose ir pareiškia paramą Donaldui Trumpui[1]. Šį žingsnį jis atliko penktadienio vakarą, prisijungęs prie D. Trumpo kampanijos renginio Arizonoje, žurnalistams pasakęs, jog Trumpo primygtinis tvirtinimas, kad jis galėtų užbaigti karą Ukrainoje derėdamasis su Rusija, „jau vien dėl to pateisintų mano paramą jo kampanijai“.
Kennedy, būdamas 70 metų, nurodė, kad išbrauks savo vardą iš balsalapių 10-yje svarbiausių valstijų, tačiau liks kandidatu kitose.
Jo sprendimas palikti rinkimus ir paremti D. Trumpą sukėlė didelį atgarsį, įskaitant neigiamą jo šeimos narių reakciją. Sesuo Kerry Kennedy sakė, kad jo parama D. Trumpui yra „vertybių, kurios mūsų tėvui ir mūsų šeimai yra brangiausios, išdavystė. Tai liūdna liūdnos istorijos pabaiga“.
R. Kennedy jaunesnysis brolis Max Kennedy savo ruožtu maldavo visuomenės nekreipti dėmesio į jo brolio sprendimą atsisakyti dalyvauti 2024 m. prezidento rinkimuose ir paremti Donaldo Trumpo kampaniją siekiant sugrįžti į Baltuosius rūmus, pridurdamas, esą „D. Trumpas yra arogantiškas grobuonis“, prieš kurį priešinosi jo tėvas, kuris neva būtų žavėjęsis demokratų kandidate lapkričio mėn. rinkimuose, viceprezidente Kamala Harris.
„Jos karjera, kaip ir jo, buvo susijusi su padorumu, orumu, lygybe, demokratija bei teisingumu visiems“, – sakė jis. Tačiau R. Kennedy laikėsi kitos nuomonės.
„Šis sprendimas mane kankina dėl sunkumų, kuriuos jis sukelia mano žmonai, vaikams ir draugams. <...> Tačiau esu tikras, kad tai yra tai, ką turiu daryti. Ir tas tikrumas suteikia man vidinę ramybę net ir audrų metu“, – penktadienį tvirtino R. Kennedy.
D. Trumpas, atsakydamas į R. Kennedy paramą, pabrėžė, neva Kennedy „įkvepia milijonus amerikiečių ir iškelia kritines problemas, kurios ilgą laiką buvo ignoruojamos“. Trumpas pažadėjo, esą jei laimės rinkimus, sudarys prezidentinę komisiją, ištirsiančią pasikėsinimus nužudyti paviešindamas dokumentus, susijusius su prezidento John F. Kennedy nužudymu 1963 metais.
R. Kennedy tikina susidūręs su sisteminga šalies cenzūra ir korupcija
R. Kennedy jaunesniojo rinkimų kampanija pastarosiomis savaitėmis susidūrė su finansiniais sunkumais, o jo nacionalinis reitingas svyravo apie 3 proc. Be to, Kennedy kritikavo JAV pagalbą Ukrainai ir kaltino JAV provokavus Maskvą pradėti invaziją į šią šalį. Šie veiksniai prisidėjo prie sprendimo pasitraukti iš rinkimų[2].
Kiek anksčiau R. Kennedy sakė keletą kartų susitikęs su D. Trumpu bei jo komanda ir supratęs, kad jų nuomonės tokiais klausimais kaip sienų saugumas, žodžio laisvė ir „karų nutraukimas“ sutampa, nors daugeliu kitų klausimų jie nesutaria. Trumpas pridūrė, esą savo pergalės atveju tikrai būtų atviras R. Kennedy darbui vyriausybėje ir pavadino jį „nuostabiu“ bei „labai protingu“, nepaisant to, jog užkietėjęs vakcinacijos priešininkas R. Kennedy jaunesnysis rinkimų kovoje yra laikomas autsaideriu.
Palaikymo ranką ištiesė ir R. Kennedy žmona Cheryl Hines, teigdama labai besididžiuojanti savo vyro pasirinkimu paisyti vienybės principų[3].
R. Kennedy taip pat atviravo 2023 m. balandį pradėjęs savo kampaniją „kaip demokratas“. Tačiau pasitraukė, nes „iniciatyva tapo karo, cenzūros, korupcijos, didžiosios farmacijos, didžiųjų technologijų bei didžiųjų pinigų partija“.
Dėl to kaltino žiniasklaidos kontrolę ir buvusios partijos pastangas sutrukdyti jam kandidatuoti, pridurdamas:
„Širdimi nebetikiu, jog turiu realų kelią į pergalę, susidūręs su negailestinga ir sisteminga cenzūra“.
Kennedy reitingas populiariausiais laikais apklausose svyravo apie 14-16 proc. Tačiau jo reitingai nukrito iki vienženklio skaičiaus nuo tada, kai Harris tapo demokratų kandidate. Spaudos konferencijoje šis tvirtino pasiūlęs Harris bendradarbiauti. Tačiau demokratai kalbėjo, kad jo pareiškimas jos nesujaudino.
„Donaldas Trumpas paveldi nesėkmingo kraštutinio kandidato bagažą. <...> Gero atsikratymo“, – sakoma Demokratų nacionalinio komiteto vyresniosios patarėjos Mary Beth Cahill pareiškime.
R. Kennedy kampanija tapo antivakcininio judėjimo sinonimu, nes jis dažnai kalbėdavo apie savo vadovavimą Vaikų sveikatos apsaugos organizacijai, anksčiau vadintai Pasaulio gyvsidabrio projektu. Konservatyvaus Politikos inovacijų instituto mokslininkas rezidentas Merrill Matthews sakė, kad R. Kennedy sprendimas išryškino JAV dvipartinę sistemą ir tai, „kaip sunku į procesą įtraukti naujas idėjas bei šviežius žmones“.
Kritikams Kennedy kalba nepatinka, kiti – dėkoja, kad vyras vertina šalį, o ne partiją
Nors internautai R. Kennedy žingsnį vertina nevienpusiškai, jie pritaria, jog norėtų nutraukti grobuoniškų farmacijų įmonių praktiką ir sustabdyti „neliberalią, antidemokratinę, autoritarinę, korumpuotą politinę kryptį“[4]. Nemažai daliai žmonių lenkiant galvą prieš R. Kennedy kalbą, šnabždamasi, esą šios kelionės pabaigoje jis bus netekęs daug savo draugų, visų pažįstamų, net kai kurių šeimos narių.
Pasauliečiai vis dar linksniuoja John F. Kennedy inauguracinės kalbos žodžius, įkvėpusius vaikus ir suaugusiuosius suvokti pilietinės veiklos svarbą, raginant kiekvieną amerikietį prisidėti prie visuomenės gerovės.
„Neklauskite, ką jūsų šalis gali padaryti dėl jūsų – klauskite, ką tu gali padaryti dėl savo šalies“.
Nors kai kurie liudija, esą R. Kennedy kalba – lyg vinis į karstą, daliai amerikiečių ji vis tik padarė neišdildomą įspūdį, iškeldama šalį aukščiau už partiją.
https://www.youtube.com/shorts/sAtFLnHX5rU