Suprasti akimirksniu
  • Bus dedamos pastangos užtikrinti būtinas antrinio lygio paslaugas Palangoje
  • Svarstoma skubios pagalbos paslaugas teikti tik 12 valandų per parą, o ne visą parą
  • Šiuo metu ligoninė įsiskolinusi daugiau nei 11 mln. eurų
Šaltiniai
Pacientų aptarnavimas
Prireikus chirurgo, pacientus iš Palangos siūlo vežti į Klaipėdą. Alexander Grey/Unsplash nuotrauka.

Bus dedamos pastangos užtikrinti būtinas antrinio lygio paslaugas Palangoje

Palangos miesto vadovybei išreiškus susirūpinimą, kad po vietos ligoninės sujungimo su Klaipėdos universiteto ligonine (KUL) savivaldybėje gali nelikti skubiosios pagalbos paslaugų, KUL vadovybė patikino, kad greitosios pagalbos skyrius nebus uždarytas. Priešingai, bus dedamos pastangos užtikrinti būtinas antrinio lygio paslaugas Palangoje.

„Palangos ligoninė yra integruota į Klaipėdos universiteto ligoninės struktūrą. Skubios pagalbos skyriaus uždaryti Palangoje nesiruošiama – atvirkščiai, čia paslaugos bus teikiamos 24 valandas per parą, įskaitant ir stebėjimo paslaugas“, – antradienį „Facebook“ paskyroje pranešė KUL.

Svarstoma skubios pagalbos paslaugas teikti tik 12 valandų per parą, o ne visą parą

Ligoninės statistika rodo, jog vasarą skubios pagalbos skyriuje pagalbos ieško apie 40 pacientų per parą, o kitais mėnesiais šis skaičius sumažėja iki 12–14 pacientų. Dėl to skyriuje buvo sumažintas chirurgų budėjimų skaičius – sudėtingesnės operacijos bus atliekamos Klaipėdoje, į kurią pacientai bus pervežami prireikus.

„Smulkias chirurgines procedūras atliks vietoje esantis medicinos gydytojas, o kvalifikuotos pagalbos poreikiui atsiradus, pacientai bus nukreipiami į Klaipėdą,“ – pridūrė KUL atstovai. Vasarą Palangoje budės chirurgas.

Palangos savivaldybė anksčiau pranešė, kad po vietos ligoninės sujungimo su KUL buvo panaikintos vidaus ligų stacionarinės paslaugos bei intensyviosios terapijos skyrius. Be to, pasak savivaldybės, svarstoma skubios pagalbos paslaugas teikti tik 12 valandų per parą, o ne visą parą, taip pat numatomas paslaugų teikimo modelio keitimas.

Dėl reorganizacijos rugsėjo 10 dieną dalis Palangos ligoninės chirurgų, kurių darbo vietos buvo perkeltos į Klaipėdą, nutraukė darbo santykius.

Šiuo metu ligoninė įsiskolinusi daugiau nei 11 mln. eurų

Antrasis KUL reorganizacijos etapas, prasidėjęs rugsėjo 10 d., sujungė atskirus Klaipėdos, Jūrininkų ir Palangos reabilitacijos ligoninių filialus į bendrą struktūrą. Nuo šiol ligoninė suskirstyta į 18 specializuotų klinikų ir 4 centrus. Pokyčių metu ligoninę paliko 11,7 proc. darbuotojų, bet, kaip teigė KUL vadovas Audrius Šimaitis, per pastaruosius metus įstaiga priėmė 109 naujus gydytojus ir apie 100 slaugytojų. Apskritai, per metus personalas sumažėjo 4 proc.

Klaipėdos universiteto ligoninė, įkurta sujungus tris ligonines, veiklą pradėjo pernai, tačiau šiuo metu yra įsiskolinusi daugiau nei 11 mln. eurų. Auditoriai nustatė, kad 2022 m. pabaigoje ženkliai išaugo darbuotojų atlyginimai, o metų pradžioje vidutinės mėnesio išlaidos darbo užmokesčiui sudarė apie 1,9 mln. eurų, tačiau gruodį šios išlaidos išaugo iki daugiau nei 2,9 mln. eurų.
Be to, audito metu dėmesį patraukė ir KUL darbuotojų grupės kelionė į Graikiją 2023 m. gegužės 28–birželio 3 dienomis. Ši kelionė, kaip tarptautinio profesinio mokymo seminaras, buvo organizuota viešosios įstaigos už beveik 30 tūkst. eurų. Audito metu taipogi nustatyta neatitikimų tarp planuotų bei faktiškai atliktų viešųjų pirkimų.

Pirmadienį KUL apsilankęs sveikatos apsaugos ministras Aurimas Pečkauskas su ligoninės vadovybe pasirašė finansinės stabilizacijos strategiją, kuria siekiama, jog ligoninė artimiausiu metu taptų pelninga.

Parengta pagal Elta.