Suprasti akimirksniu
  • Pora ketverius metus užsiimė seksu, bandant pastoti, bet viską darė netinkamai
  • Jaunuolius užvaldė nusivylimas, nes nesėkmingai bandant pastoti, nebežinojo ko imtis
  • Akušerio pagalba jaunuoliams padėjo pagaliau susilaukti vaiktų: už tai višta ir 100 kiaušinių
  • Lyties ir sekso tema Kinijoje tebėra jautri, todėl net švietimo įstaigose jos vengiama
Šaltiniai
Nėštumas
Pora svajojo apie vaikus, bet metodas, kurį jie pasirinko nebuvo tam tinkamas. Shvets production/ Pexels nuotrauka

Pora ketverius metus užsiimė seksu, bandant pastoti, bet viską darė netinkamai

Šiame tekste informacija yra skirta asmenims, ne jaunesniems nei 18 metų amžiaus. Skaitydami šį tekstą Jūs patvirtinate, kad esate ne jaunesni ir prisiimate visą atsakomybę už šios informacijos poveikį.

Normalu, kad jaunos poros iš karto po vestuvių nesusilaukia vaikų ir neskuba. Dažna pora nori pagyventi kartu, pakurstyti šeimos žindinį ir kai esi vos 24 metų sulaukę žmogus, atrodo, kad viskas tik prieš akis. Jaunavedžiai gali neturėti patirties rimtuose santykiuose ar pirmą kartą apsigyventi su antra puse, tad jaunai šeimai gyvybės pradėjimas yra didelis žingsnis, kurį lydi spaudimas iš šeimos ir net visuomenės pusės.

Tačiau kai kelis metus po vestuvių pora nepaskelbia apie šeimos pagausėjimą, galima sunerimti ir kelti klausimą kodėl. Dažniausiai tai daro būtent mamos, močiutės, artimieji, labiau tradicinės šeimos modelį propaguojantys ir senamadiški šeimos nariai. Bet ne visada tai yra rimta vaisingumo problema ar vaikų norėjimo savo gyvenime klausimas.

Panašu, kad ne visi žino kaip gimsta vaikai ir ką reikia daryti, kad moters kūne užsimegztų gyvybė. Keletą metų nesėkmingai bandžiusi susilaukti vaiko, pora iš Kinijos sužinojo, kad jie neteisingai užsiėmė lytiniais santykiais. Paaiškėjo, kad moteris vis dar nekalta, kaip rašoma neseniai internete vėl pasirodžiusioje istorijoje[1]. Matyt mokykloje nebuvo pakankamai informacijos apie anatomiją ir kūno procesus.

Jaunuolius užvaldė nusivylimas, nes nesėkmingai bandant pastoti, nebežinojo ko imtis

Nors pora buvo susituokusi jau ketverius metus, jiems nepavyko pastoti ir jie kreipėsi į medikus. Akušeris konsultavęs sutrikusią porą iš Guidžou provincijos, sakė, kad itin retai tenka susidurti su pora, kuri būtų tokia neinformuota apie pagrindinius dalykus. Toks posūkis jų pastojimo istorijoje buvo netikėtas.

24 ir 26 metų pora kreipėsi į gydytoją patarimo, nes nesugebėjo pastoti, nors ketverius metus buvo reguliariai lytiškai aktyvūs. Abu buvo jauni ir sveiki, tačiau patyrė didelį spaudimą iš savo šeimos dėl to, kad negali susilaukti vaiko. Aplinka laukė gerų žinių, o jų pastangos buvo bevaisės, nors kaip patys tikino, seksas vyko reguliariai[2].

Daktarui kilo įtarimų po to, kai moteris paminėjo, kad lytiniai santykiai buvo itin skausmingi, tačiau ji atkakliai tikėjosi pastoti. Buvo atlikti pirminiai tyrimai, įtariant pagrindinę problemą, tačiau rezultatai pribloškė: moteris niekada neturėjo vaginalinių lytinių santykių.

Tada dėmesys turėjo būti perkeltas kitur ir medikas nsuprendė apžiūrėti jos išangę. Atlikęs išsamesnius tyrimus daktaras Liu nustatė, kad pora per klaidą visą santuokos laiką turėjo analinius lytinius santykius, kurie nesutiekia galimybės pastoti. Nors ši klaida gali atrodyti lengvai išvengiama, Liu pažymėjo, kad neretai pasitaiko, kad žmonės turi lytinio švietimo spragų ar nesusipratimų.

Apžiūros metu paaiškėjo, kad seksas, kuriuo užsiima pora neduos rezultatų, kurių jie siekia ketverius metus. Mart production/ Pexels nuotrauka
Apžiūros metu paaiškėjo, kad seksas, kuriuo užsiima pora neduos rezultatų, kurių jie siekia ketverius metus. Mart production/ Pexels nuotrauka

Akušerio pagalba jaunuoliams padėjo pagaliau susilaukti vaiktų: už tai višta ir 100 kiaušinių

Pora buvo jauna ir neturėjo kitokios lytinės patirties, o Kinų kultūroje nėra priimtina būti lytiškai ar seksualiai laisviems, tad kalbos apie tokius dalykus net ir su artimais draugais nėra įprastos. Siekdamas išspręsti poros tikslių seksualinių žinių trūkumą, daktaras Liu kiekvienam iš jų įteikė lytinio švietimo vadovėlį ir nurodė tinkamas seksualinio aktyvumo gaires.

Gydytojas reagavo pakankamai ramiai ir pagelbėjo porai, susidūrusiai su sunkumais. Poros atsidavimas naujai įgytoms žinioms pasiteisino: po kelių mėnesių jie paskelbė, kad laukiasi vaiko. Atsidėkodami jie nusiuntė gyvą vištą ir 100 kiaušinių į buvusią daktaro Liu ligoninę, taip pagerbdami savo naujai įgytą supratimą apie sėkmingą dauginimąsi[3].

Dabar jau į pensiją išėjęs gydytojas pagelbėjo nesusipratimo aukai - porai, kurie nežino kas kur keliauja, kad būtų galima pastoti. Išgirdus tokią naujieną, kad pora nemokėjo užsiimti seksu skamba gana beprotiškai ir kyla klausimas ką tokio jie darė visus 4 metus gyvenadami kartu, kad niekad nekilo klausimas apie netinkamą procesą.

Tačiau ši istorija prasideda juokingai ir kelia susirūpinimą, kad pora turėjo problemų su vaisingumu ar kitais dalykais. Bet galiausiai galima nusijuokti su palengvėjimu, nes jauna jaunavedžių pora pagaliau sulaukė to ko norėjo ir pastojo. Belieka tikėtis, kad medikų duotos knygos ir kita medžiaga apie mediciną bei reprodukcinę sistemą atskleidžia ir detales iš kur ir kaip atkeliauja vaikai, kad netektų nustebti dar kartą gyvenime.

Lyties ir sekso tema Kinijoje tebėra jautri, todėl net švietimo įstaigose jos vengiama

Nepaisant didėjančio susirūpinimo dėl nepakankamo lytinio švietimo Kinijoje, nedaug kas padaryta, kad ši problema būtų išspręsta. Lytiškumo ir seksualumo temos yra laikomos tabu ir laikomos jautriomis. Dėl to vengiama kalbėti apie tokius dlaykus, net kai tai liečia švietimą ir tokio pobūdžio įstaigas.

Per neseniai vykusį protestą Pekino universiteto studentai išėjo į gatves, laikydami užrašus su pareiškimais, kad pornografija nepakeičia lytinio švietimo, ir, kad universitetai turi priimti visapusišką lytinį švietimą. Jie riekalauja saugios seksualinės patirties. Kinijos nacionalinio lytiniu keliu plintančių ligų ir AIDS prevencijos centro duomenimis, 2015 m. žemyninėje Kinijoje užregistruota 115 000 naujų ŽIV atvejų.

Nerimą kelia tai, kad beveik 15 proc. šių naujų atvejų buvo tarp 15-24 metų amžiaus asmenų, praneša žiniasklaida. Kai kurie universitetai pasistengė - įrengė automatus, kuriuose siūlomi ŽIV testų rinkiniai namuose. Tačiau Pekine įsikūrusio XXI amžiaus švietimo tyrimų centro viceprezidentas Xiong Binqi komentavo, kad vien automatų įrengimas problemos neišspręs, reikia nuolatinio švietimo, kuriuo būtų vadovaujamasi mokinių atžvilgiu.

Sociologai kalbėjo, kad Tsinghua universitete, siūlomos pamokaos kuriose dėstomi saugaus sekso pagrindai, pavyzdžiui, prezervatyvų naudojimas. Tačiau jų supratimu, daugumai studentų tai yra pirmas kartas, kai jie gauna kokį nors oficialų lytinį švietimą. Kinija dar turi kur tobulėti ir suteikti tinkamą lytini švietimą, kurio, akivaizdu, jaunuoliams tikrai reikia.